Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niska jakość obrazu (pikselizacja) - telewizja IPTV po Neostradzie do 80mb / VDSL

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

Niska jakość obrazu (pikselizacja) - telewizja IPTV po Neostradzie do 80mb / VDSL

@kamil123c no to wiemy jedno, to nie jest wina dekoderów. WHD80 też po kablu łączyłeś?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Niska jakość obrazu (pikselizacja) - telewizja IPTV po Neostradzie do 80mb / VDSL

Możesz nagrać jakiś krótki filmik jak to rwie ci obraz itp?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 23
  • 1

Niska jakość obrazu (pikselizacja) - telewizja IPTV po Neostradzie do 80mb / VDSL

Połączenie dekodera też po kablu. Nagrać filmik spróbuje ale nie wiem czy telefon to dobrze odda.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Niska jakość obrazu (pikselizacja) - telewizja IPTV po Neostradzie do 80mb / VDSL

To nagraj TVP, na którym Ci w miarę chodzi i dla porównania jakiś sportowy, gdzie masz źle.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 23
  • 1

Niska jakość obrazu (pikselizacja) - telewizja IPTV po Neostradzie do 80mb / VDSL

Na kanałach sportowych wygląda to mniej więcej tak:
1) https://youtu.be/coW0LyUnUVM
2) https://youtu.be/TrERO98p40Y
3) https://youtu.be/pPoZ2_nro3c
 
Postacie jakby się paliły w płomieniach, albo jakby się coś gotowało na ekranie. To nie wina telefonu (może trochę być niższa jakośc ale taki obraz mam). Murawa widać że tylko zielona plama i tyle.

Kanał TVP:
1) https://youtu.be/w_L_OU7RM_A

Tutaj pisałem że jest lepiej...no jak widać szału też nie ma.

Filmiki nagrane przy dekoderze WHD80. Z IWU200 było tak samo.
Poproszę jednak o zwrot IWU200 bo to jak widać nie wina dekodera.

 

____________

* Poprawiono czytelność wpisu - Wiktor


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Niska jakość obrazu (pikselizacja) - telewizja IPTV po Neostradzie do 80mb / VDSL

No tam faktycznie jest słabo, ale nie jest to typowa pixeloza. Wezwij techników, niech myślą o co chodzi, może coś tam wyregulują na centrali/wymienią port.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Niska jakość obrazu (pikselizacja) - telewizja IPTV po Neostradzie do 80mb / VDSL

@kamil123c, czy próbowałeś podłączyć dekoder do innego telewizora? Wspominasz coś o starym telewizorze, ale z wątku nie wynika, czy sprawdzałeś z nim dekoder. Lub z dowolnym innym monitorem z HDMI.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 23
  • 1

Niska jakość obrazu (pikselizacja) - telewizja IPTV po Neostradzie do 80mb / VDSL

Też o tym pomyślałem. Organizuję inny telewizor do testu i dam znać. Wracam też do IWU200 z powrotem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 23
  • 1

Niska jakość obrazu (pikselizacja) - telewizja IPTV po Neostradzie do 80mb / VDSL

Niestety - na innym, mniejszym tv podobne szumy, pixele i paskudny obraz, tyle że bardziej akceptowalny dla oka. Na mniejszym tv po prostu mniej widać szczegółów, a duży pokazuje dokładnie wszystkie zakłócenia. 

Na obydwu tv widać to samo.

Wczoraj był znajomy, emerytowany technik prywatnie u mnie - stwierdził że VDSL musi mieć jakieś błędy na linii trzeba by wszystko sprawdzać, styki w puszkach itd bo to jest niemożliwe po prostu co tu się dzieje. 

Po 4 zmianach dekodera, 2 wizytach techników, wielokrotnym odwiedzeniu salonu mówię pas. Nie chce takiej tv która nie działa. Dostałem pierwsza fakturę do płacenia a godziny tv nie obejrzałem uczciwie. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Niska jakość obrazu (pikselizacja) - telewizja IPTV po Neostradzie do 80mb / VDSL

Przy mniejszym TV to normalne, że mniej szczegółów widać 🙂

Zawsze możesz zażądać bonifikaty za TV.

Wklej jeszcze raz statystyki z zakładki DSL, weź też wykonaj tracert do wp.pl, zobaczymy jaki ci przeplot narzuciło, bo niestety Funbox tego nie pokazuje. Zgłaszaj, niech myślą technicy, jeszcze co mi przychodzi do głowy, to router wymienić, ale raczej to też skutku nie da, jak masz to samo po wifi i kablu.