do góry
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Zespół Nasz Orange
  • 26
  • 245
  • 10

Jak założyć nowy temat i zasady Nasz Orange

[ Edytowane ]

W społeczności Nasz Orange możesz poprosić o pomoc lub poradę doświadczonych klientów Orange i do tego Cię zachęcamy Szczęśliwy robot

W jakich tematach pomagamy?

Pokaż szczegóły
Zadaj pytanie w Nasz Orange jeśli potrzebujesz:

W społeczności Nasz Orange nie zgłosisz reklamacji ani nie sprawdzisz informacji, które wymagają dostępu do Twoich danych (tu znajdziesz wyjaśnienie dlaczego). Jeśli wiesz, że będzie to konieczne - skontaktuj się z doradcą przez czat lub infolinię.

Jak zadać pytanie (założyć temat)?

Pokaż szczegóły
  • Najpierw warto skorzystać z wyszukiwarki na stronie głównej. Całkiem możliwe, że ktoś już zadał podobne pytanie i od razu trafisz na rozwiązanie.
    search.PNG
  • Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi i chcesz założyć nowy temat wybierz kategorię za pomocą menu w lewym górnym rogu:

menu.PNG
  • Po wybraniu kategorii zobaczysz listę tematów i przycisk "Nowy temat". Skorzystaj z niego i opisz swoją sprawę.
  • nowy.PNG

Tematy sa publicznie dostępne, więc pamiętaj, aby nie podawać swoich prywatnych danych, np. numeru telefonu czy adresu (tu znajdziesz wyjaśnienie dlaczego).

Jak rozmawiać w Nasz Orange?

Pokaż szczegóły

Tak, jak wszędzie Emotikon: Mrugający

• nie używaj słów, ani skrótów, które mogą być uznane za wulgarne
      • nigdy nie atakuj innych użytkowników
      • staraj się pisać na temat
      • jeśli spodobała Ci się czyjaś wypowiedź – doceń ją klikając   3.png pod komentarzem
      • jeśli trafisz na komentarz, którego Twoim zdaniem nie powinno być w Nasz Orange - wybierz Opcje posta i zgłoś post do moderatorów
      • jeśli założyłeś temat i pojawiła się dobra odpowiedź lub rozwiązanie - oznacz najlepszą odpowiedź klikając w przycisk 4.png 
        Dzięki temu pomożesz osobom, które będą miały podobne pytanie. 

Forum jest po to, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z rad innych użytkowników, więc nie wysyłaj wiadomości prywatnych z pytaniami, które możesz zadać wszystkim użytkownikom zakładając nowy temat.

Jeśli jesteś tu nowy i chciałbyś zostać z nami dłużej - w dobrym tonie jest napisać coś o sobie w temacie Przywitaj się Emotikon: Szczęśliwy

Kim są użytkownicy Nasz Orange?

Pokaż szczegóły

Zdecydowana większość użytkowników Nasz Orange to klienci Orange, tacy jak Ty, więc rozmawiaj z nami nie jak z przedstawicielami operatora, a jak z osobami, które mają wiedzę i dobrą wolę, aby Ci pomóc.

Informacje o użytkownikach

Przy każdej wypowiedzi zobaczysz podstawowe informacje o jej autorze:

5.png

Oprócz zdjęcia profilowego (awataru) i nazwy użytkownika są to:
ico-msg-small.png Liczba wszystkich dodanych komentarzy
ico-thumbup-small.png Liczba polubień komentarzy tej osoby
ico-tick-small.png Liczba dodanych rozwiązań, czyli odpowiedzi, które zostały uznane za najbardziej pomocne

Przy nazwach niektórych użytkowników znajdziesz też dodatkowe opisy, np.:

naszorange.png – to moderatorzy. Dbają o to, aby był tu porządek i można do nich zgłaszać sprawy dotyczące społeczności.

pracujeworange.png – to zweryfikowani pracownicy Orange, którzy wykorzystują swoją wiedzę i doświadczenie do pomagania innym. Jeśli chcesz otrzymać tę rangę to napisz do Moderatorów: Rafała, Mikołaja lub Wiktora.

Najbardziej aktywni i pomocni użytkownicy Nasz Orange to Herosi. Nie mają jeszcze szczególnego oznaczenia, ale szybko rozpoznasz ich po dużej aktywności i chęci pomagania innym.

Lubisz regulaminy? Znajdziesz jeden tutajPytania? Wątpliwości? Daj znać w komentarzu poniżej :-)

| Nie wiesz jak założyć nowy temat? Kliknij tutaj | Założyłeś temat i ktoś Ci pomógł? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie |

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

47 ODPOWIEDZI
konto usunięte
N/A

Zasady Nasz Orange

Fajny przewodnik, gratulacje dla autora Emotikon: Szczęśliwy 

POZIOM 33, EKSPERT
  • 4262
  • 1622
  • 226

Zasady Nasz Orange

[ Edytowane ]

Ja bym dopisał na przyszłość by nie podawać na publicznych wpisach ani też w wiadomościach prywatnych także kodu PIN/kodu abonenckiego/kodu PUK/hasła itp itd.

Plus to, że nie odpisywać na wiadomości, gdy ktoś o takie rzeczy zapyta obiecując rabaty i profity (tak na zaś, na jak jestem na forum konkurencji to zdarzają się takie ancymonki).

Every little helps :-)
Zespół Nasz Orange
  • 153
  • 316
  • 6

Zasady Nasz Orange

@Piotrekk85 Bardzo słuszne uwagi Emotikon: Szczęśliwy dzięki! 

| Nie wiesz jak założyć nowy temat? Kliknij tutaj | Założyłeś temat i ktoś Ci pomógł? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie |

Zespół Nasz Orange
  • 774
  • 1536
  • 43

Zasady Nasz Orange

[ Edytowane ]

To mi pozostaje już tylko przyłączyć się do podziękowań i zaktualizować wpis, który tym sposobem ma jeszcze więcej autorów Emotikon: Szczęśliwy Zrobione, dzięki!

| Załóż nowy temat zamiast wysyłać PW Emotikon: Szczęśliwy | Nie wiesz jak? Kliknij tutaj | Założyłeś temat i ktoś Ci pomógł? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie |

POZIOM 28, SPECJALISTA
  • 1381
  • 1200
  • 59

Zasady Nasz Orange

A gdyby tak opublikować za jaką aktywność uzyskuje się poszczególne "rangi"

| Spodobała Ci się moja wypowiedź? Kliknij kciuk w górę | Założyłeś/aś temat a ja Ci pomogłem? Kliknij "Zaakceptuj jako rozwiązanie" - pod moim postem; Dziękuję | Pozdrawiam |

Zespół Nasz Orange
  • 774
  • 1536
  • 43

Zasady Nasz Orange

@Misiek62, właśnie zabieramy się za opracowywanie systemu rang na nowo i dyskutujemy między innymi o tym, czy szczegółowe zasady zdobywania powinny być jawne, aby było jasne co jest za co, czy większość z nich ukryć, aby uniknąć wykorzystywania wiedzy do "nabijania" punktów. Obecnie trochę skłaniamy się ku tej pierwszej opcji i Twój głos także doliczamy jako głos za jawnością :-)

| Załóż nowy temat zamiast wysyłać PW Emotikon: Szczęśliwy | Nie wiesz jak? Kliknij tutaj | Założyłeś temat i ktoś Ci pomógł? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie |

POZIOM 28, SPECJALISTA
  • 1381
  • 1200
  • 59

Zasady Nasz Orange

Czytając niektóre posty odnoszę wrażenie iż pewni użytkownicy piszą posty tylko po to żeby zaistnieć, ich treść czasami nic nie wnosi... ale jednemu czy drugiemu użytkownikowi powiększyła się liczba postów. Więc może faktycznie część kryteriów pozostanie tylko w gesti moderatorów, którzy mogliby dokonywać merytorycznej oceny aktywności użytkowników.

Artur napisał(-a):

@Misiek62, właśnie zabieramy się za opracowywanie systemu rang na nowo i dyskutujemy między innymi o tym, czy szczegółowe zasady zdobywania powinny być jawne, aby było jasne co jest za co, czy większość z nich ukryć, aby uniknąć wykorzystywania wiedzy do "nabijania" punktów. Obecnie trochę skłaniamy się ku tej pierwszej opcji i Twój głos także doliczamy jako głos za jawnością :-)

| Spodobała Ci się moja wypowiedź? Kliknij kciuk w górę | Założyłeś/aś temat a ja Ci pomogłem? Kliknij "Zaakceptuj jako rozwiązanie" - pod moim postem; Dziękuję | Pozdrawiam |

konto usunięte
N/A

Zasady Nasz Orange

@Misiek62 pewnie masz i mnie na myśłi ;p Ja uważam że nie powinno być żadnych rankingów Emotikon: Szczęśliwy Wtedy jest zdrowo i kolorowo Emotikon: Szczęśliwy A "statusy" zdobywałoby się za staż Emotikon: Szczęśliwy Pozdrawiam. 

POZIOM 33, EKSPERT
  • 4262
  • 1622
  • 226

Zasady Nasz Orange

Chyba raczej mnie bo dużo spamuje Emotikon: Bardzo szczęśliwy
Dla mnie raking jedyny to tylko na zaakceptowane rozwiązania i przez osobę tworzącą wpis, a nie przez moderatora.
Every little helps :-)