Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niska jakość obrazu (pikselizacja) - telewizja IPTV po Neostradzie do 80mb / VDSL

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Niska jakość obrazu (pikselizacja) - telewizja IPTV po Neostradzie do 80mb / VDSL


@kamil123cnapisał(-a)

Rozumiem to wszystko, dziękuję za odpowiedzi i kwestię braku 4k na VDSL.

 

Mój podstawowy problem to jednak pikselizacja zwłaszcza w transmisji piłki nożnej itp.

Wymieniłem dekoder w salonie na nowy egzemplarz IWU200 bo tylko taki mi zaproponowano. Podłączyłem i dalej to samo.

Podczas zgłaszania wymiany zaznacz że chcesz dekoder WHD80, ale zgłoszenie nie może być przez Maxa, wymuś połączenie z konsultantem na infolinii lub czacie, powtarzając lub pisząc kilkukrotnie "połącz mnie z konsultantem".


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 23
  • 1

Niska jakość obrazu (pikselizacja) - telewizja IPTV po Neostradzie do 80mb / VDSL

Jak wspominałem - wymieniłem dziś  dekoder na nowy egzemplarz  IWU200, w salonie nie chcieli dac innego. 

Nowy podpiąłem tak samo kablem Ethernet a wcześniej skonfigurowałem od podstaw.

To mi niestety dalej nie pomogło.

Jak widzicie synchro nawet powyżej 60mb (włączony tv i 2 smartfony bo logowanie było na smartfonie) i telewizja nie daje rady? Nie ogarniam już tego. Spróbuje wymienić na dekoder z serii whd korzystając z porady i załatwię może przez infolinie. Już chyba to mi tylko pozostało. Załączam statystyki DSL jeszcze raz bo poprzednie zdjęcie było odcięte.


Screenshot_20201125-183241_Chrome.jpg

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Niska jakość obrazu (pikselizacja) - telewizja IPTV po Neostradzie do 80mb / VDSL

Moje zdanie to wuna dekodera a nie internetu, jeśli będzie info w zgłoszeniu na wymianę na konkretny egzemplarz salon musi ci taki wydać.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Niska jakość obrazu (pikselizacja) - telewizja IPTV po Neostradzie do 80mb / VDSL

@kamil123c nie wydadzą inn go, bo by musieli kartę dodać. Może w tym problem, bo IWU jest bezkartowy. Resetuj modem, to nie zaszkodzi, a może pomoże

7godzin i 11 błędów to nic. Z takich oględzin wynika, że to nie wina linii. Może to karta na centrali jest obciążona i nie wyrabia się z ruchem? Trudno ocenić na odległość.....

________________

* Scalenie wpisów – moderator Kinga

Anonim

Nie dotyczy

Niska jakość obrazu (pikselizacja) - telewizja IPTV po Neostradzie do 80mb / VDSL

iWU 200 przywrócić do fabrycznych ustawień, może to coś poprawi. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Niska jakość obrazu (pikselizacja) - telewizja IPTV po Neostradzie do 80mb / VDSL

Wymieniał na nowy model i ma to samo, więc tu przywrócenie do fabryki nic nie da. 

Spróbować z innym modelem a jak dalej nie pomoże, to niech się technicy głowią o co chodzi.

Masz możliwość nagrania, jak ci wygląda ten obraz, jak nie jest ok według ciebie?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 23
  • 1

Niska jakość obrazu (pikselizacja) - telewizja IPTV po Neostradzie do 80mb / VDSL

Nie pomogła wymiana na nowy IWU200 to próbuje na WHD80. Udało mi się to w innym salonie przed momentem. Teraz pozostaje sprawdzić i się przekonać jaki obraz uzyskam na dekoserze HD. Dam znać.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Niska jakość obrazu (pikselizacja) - telewizja IPTV po Neostradzie do 80mb / VDSL

Ja epoki IWU nie znam, bo ja skończyłem na UHD88 przy usłudze VDSL, nie miałem żadnych problemów.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Niska jakość obrazu (pikselizacja) - telewizja IPTV po Neostradzie do 80mb / VDSL

 


@kamil123cnapisał(-a)

Nie pomogła wymiana na nowy IWU200 to próbuje na WHD80. Udało mi się to w innym salonie przed momentem. Teraz pozostaje sprawdzić i się przekonać jaki obraz uzyskam na dekoserze HD. Dam znać.


Od razu wyłącz mu oszczędzanie energii, bo strasznie muli w tym trybie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 23
  • 1

Niska jakość obrazu (pikselizacja) - telewizja IPTV po Neostradzie do 80mb / VDSL

Na WHD 80 to samo. Tutaj już nie mam możliwości zmiany rozdzielczości na dekoderze - z automatu jest HD wykryte na HDMI 1. Programy  typu tvp 1 czy 2 itd odbieram jeszcze w miarę poprawnie ale znakomita większość kanałów ze sportowymi na czele - bardzo niska rozdzielczość, obraz nieostry, żadnych szczegółów, rozmazany i pikseluje.