Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

J5 (2016) SM-J510FN Nougat 7.1.1 - gwarancja po samodzielnym updacie softu


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

J5 (2016) SM-J510FN Nougat 7.1.1 - gwarancja po samodzielnym updacie softu

Witam ! Posiadam J5(2016) SM-J510FM dual sim, Android 6.0.1 Marshmallow telefon w abonamencie Orange, dlaczego nie otrzymałem aktualizacji do Nugat 7.1.1 skoro inne telefony z dystrybucji poza siecią ją otrzymały w październiku? Skoro Orange tego nie planuje czy wgrywając orginalny soft dla Polski - nie brandowany stracę gwarancję?

Pozdrawiam.

36 ODPOW. 36

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

J5 (2016) SM-J510FN Nougat 7.1.1 - gwarancja po samodzielnym updacie softu

@raven76  przeczytaj warunki gwarancji... co do brandowanych wersji systemu... pytania kiedy będzie dostępna aktualizacja, nikt Ci tu nie poda terminu... wyjaśnienie dlaczego nie znajdziesz tu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

J5 (2016) SM-J510FN Nougat 7.1.1 - gwarancja po samodzielnym updacie softu

nie rozumiem opcji brandowania tego telefonu jak kodowo soft jest na XEO Czyli Orange celowo blokuje update... już nie mogę się doczekać końca umowy - NIGDY WIĘCEJ ORANGE.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

J5 (2016) SM-J510FN Nougat 7.1.1 - gwarancja po samodzielnym updacie softu

@raven76 z pierwszego Twojego posta wywnioskowałem, że telefon masz od Orange, nie słyszałem aby sprzedawano w sieci telefon bez brandu danego operatora... więc nie bardzo wiem skąd niby miałbyś wersję softu XEO... Wydaje się mnie, że w przypadku gdyby to był "czysty" soft, to nie musiałbyś czekać ani tym bardziej pytać o aktualizację "Orange"... 

 

masz gwarancję "pod ręką" ?? przeczytaj sobie co wolno robić, aby nie pozbawić się uprawnień wynikających z gwarancji.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

J5 (2016) SM-J510FN Nougat 7.1.1 - gwarancja po samodzielnym updacie softu

ok temat do zamknięcia właśnie wgrywam przez Odin najnowszy 7.1.1

dla zainteresowanych oryginalny soft samsunga tutaj:

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-j5-/SM-J510FN/XEO/download/J510FNXXU2BQJ8/192694/

Nie ma co czekać na decyzję orange i tak się nie doczekamy 😄


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

J5 (2016) SM-J510FN Nougat 7.1.1 - gwarancja po samodzielnym updacie softu


raven76 napisał(-a):

Skoro Orange tego nie planuje czy wgrywając orginalny soft dla Polski - nie brandowany stracę gwarancję?

Pozdrawiam.


Warunki gwarancji to regulują. To określa Samsung (jako producent czyli gwarant) a nie Orange (jako sprzedawca).

Zazwyczaj tracisz na poszczególne elementy: jak soft czy niektóre podzespoły a na resztę elementów zostaje.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

J5 (2016) SM-J510FN Nougat 7.1.1 - gwarancja po samodzielnym updacie softu


raven76 napisał(-a):

ok temat do zamknięcia właśnie wgrywam przez Odin najnowszy 7.1.1

dla zainteresowanych oryginalny soft samsunga tutaj:

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-j5-/SM-J510FN/XEO/download/J510FNXXU2BQJ8/192694/

Nie ma co czekać na decyzję orange i tak się nie doczekamy 😄


@raven76  chcę Ci jeszcze zwrócić uwagę na taki drobiazg jak informacja o tym czyja jest gwarancja na sprzęt... nie jest to gwarancja Orange, lecz producenta... co do wgrywania innego softu sporo informacji można znaleźć w necie... jeśli umiesz znaleźć "źródło" softu... to i informacje na temat czy takim działaniem traci się gwarancję też znajdziesz. Po drugie, jeśli oczekujesz oficjalnego stanowiska Orange - to racz zajrzeć  do tematu "zasady Nasz Orange" - dowiesz się tam między innymi do czego służy forum, że nie jest oficjalnym kanałem kontaktu z Orange itp.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

J5 (2016) SM-J510FN Nougat 7.1.1 - gwarancja po samodzielnym updacie softu

Ja bym zwrócił uwagę, że gwarancja czy rękojmia nie oznacza automatycznej naprawy. Aby było coś naprawione, musi istnieć wada w momencie zakupu (jeśli jesteś konsumentem jest domniemanie wady przy rękojmi przez pierwszy rok od zakupu).
Jeśli masz obawy, oddaj telefon do serwisu by wgrali Ci nową wersję.

Bo jak się coś popsuje po aktualizacji (a ta nie jest wolna od wad), to możesz spotkać się odmową bezpłatnej naprawy błędów poaktualizacyjnych.

Anonim

Nie dotyczy

J5 (2016) SM-J510FN Nougat 7.1.1 - gwarancja po samodzielnym updacie softu

@raven76jak już podajesz model to nie Fm tylko FN  w temacie.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

J5 (2016) SM-J510FN Nougat 7.1.1 - gwarancja po samodzielnym updacie softu


raven76 napisał(-a):

ok temat do zamknięcia właśnie wgrywam przez Odin najnowszy 7.1.1

dla zainteresowanych oryginalny soft samsunga tutaj:

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-j5-/SM-J510FN/XEO/download/J510FNXXU2BQJ8/192694/

Nie ma co czekać na decyzję orange i tak się nie doczekamy 😄


@raven76, oj tam, cierpliwi by się doczekali 😉 Samodzielna instalacja softu producenta, jeśli ktoś ogarnia temat to dobra opcja dla niecierpliwych i fajnie, że umiesz samodzielnie ogarnąć. Z tego, co wiem to wgranie oryginalnego XEO nie pozbawia gwarancji, ale ręki sobie uciąć nie dam, bo to pytanie do producenta telefonu, a nie do Orange. 

Za parę dni, gdy trochę potestujesz nowego Androida - proszę podziel się wrażeniami w tym wątku - na pewno przydadzą się osobom, które będą miały podobną decyzję do podjęcia.