Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

J5 (2016) SM-J510FN Nougat 7.1.1 - gwarancja po samodzielnym updacie softu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 5
  • 0

J5 (2016) SM-J510FN Nougat 7.1.1 - gwarancja po samodzielnym updacie softu

O! Naprawdę? Bateria działa dłużej? tzn tel na jednym ładowaniu dłużej pracuje? Super! No to w takim razie jestem mile zaskoczony i zaraz sprawdzam czy mam już dostępny upgrade dla mojego modelu tel do Nougat 🙂

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

J5 (2016) SM-J510FN Nougat 7.1.1 - gwarancja po samodzielnym updacie softu

szczerze odradzam aktualizacje !!! Mój przypadek: telefon z salonu(umowa) nic nie kombinowane root itd. po aktualizacji sporadyczne wyłączanie się tel. oraz niespodziewane restarty urzadzenia przed i po aktualizacji zrobiłem pełny cache/wipe aktualizacja lipa wracam do 6.0.1.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 5
  • 2

J5 (2016) SM-J510FN Nougat 7.1.1 - gwarancja po samodzielnym updacie softu

To ciekawe, bo u mnie nic takiego nie ma. Może soft ci się źle wgrał przez OTA. Spróbuj wgrać 4 plikowca przed ODIN.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

J5 (2016) SM-J510FN Nougat 7.1.1 - gwarancja po samodzielnym updacie softu

@raven76
Jabym nie wgrywał samodzielnie softa.Jeśli jednak masz dużą potrzebę to niech to zrobi autoryzowany serwis Samsunga.Tylko wtedy nie stracisz gwarancji.Każda ingerencja w oprogramowanie przez osobę nieuprawnioną grozi odebraniem gwarancji.

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie tematu.Pozdrawiam.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 5
  • 0

J5 (2016) SM-J510FN Nougat 7.1.1 - gwarancja po samodzielnym updacie softu

Oczywiście, że nie ma sensu samodzielnie robić upgrade systemu w telefonie, tym bardziej, że będzie ona dostępna oficjalnie... A z tą utratą gwarancji też nie ma co straszyć ludzi, bo są w sieci dostępne programy dzięki którym można zrobić to stosunkowo bezpiecznie i w ogóle jak ktoś decyduje się na instalację nowego czy innego systemu , to pewnie ma już gdzieś gwarancje, ponieważ pewnie ma stary tel i chciałby go (co jest raczej mało prawdopodobne, chociaż nie wykluczone) unowocześnić. W takiej sytuacji kiedy producent urządzenia przestaje je wspierać dobrze jest poszukać jakiejś alternatywy, aby poprawić wydajność i funkcjonalność urządzenia. Sami pewnie już nie raz byliście rozczarowani końcem wsparcia smartfonów o które dbaliście i są dalej w dobrym stanie technicznym, ale w związku z końcem wsparcia aktualizacji softu w urządzeniu, staje się ono mało wydajnym gadżetem, za który nie raz dużo zapłaciliśmy, a teraz patrząc na nie, mamy żal do tego pędu ze strony producentów, aby nabywać co roku nowy tel. Zbędna produkcja śmieci... A przecież można byłoby dalej wspierać stare modele tel np na Androidzie 4, bo dzieki temu mógłby do tej pory działać w miarę szybko, gdyby producenci robili do nich aktualizacje optymalizujące ich płynne działanie... Tak!!! jak już nie masz gwarancji albo producent sprzedał ci urządzenie do którego możesz zainstalować lepszy soft, to naprawdę nie ma co się zastanawiać nad ratowaniem urzadzenia, środowiska naturalnego i poznaniem nowych ludzi na forach, którzy zajmują się tym...

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

J5 (2016) SM-J510FN Nougat 7.1.1 - gwarancja po samodzielnym updacie softu

Mowa jest o maksymalnie rocznym telefonie,więc straszenie utratą gwarancji ma sens.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 5
  • 0

J5 (2016) SM-J510FN Nougat 7.1.1 - gwarancja po samodzielnym updacie softu

Tak, masz rację... Tym bardziej, że dostanie aktualizacje legalnie. Poza tym ten tel dobrze działa na aktualnym systemie i upgrade do nowszej wersji systemu wiąże się czasami z problemami takimi jak: krótszy czas pracy urzadzenia na jednym ładowaniu i spadek płynności w działaniu... Chociaż powinno być zupełnie na odwrót, czasami jednak bywa i tak, że ludzie po aktualizacji chcą wrócić do poprzedniego systemu...