Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gdzie najlepiej zamontować router/jak zlecić montaż technikom przy takim projekcie?

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Gdzie najlepiej zamontować router/jak zlecić montaż technikom przy takim projekcie?

@grrigor Uważaj na switche, bo czasem nie wyrabiają i są problemy z transmisja IPTV i netu...dla np dwóch jednoczesnych zwykły switch może nie wydolić

Podciągnięcie do salonu FTTH dla mnie byłoby optymalne. Mostka sie nie bój, można to zrobić w 20 minut mając jako takie pojęcie. A korzyści? Dekoder po kablu przy modemie i TV, konsoli...LAN do drugiego pokoju po mostku pod kompa lub multiroomu z wifi za pomocą AP. To minimalne minimum jak dla mnie

Wszystko dostępne, ukryte i wentylowane. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 206
  • 0

Gdzie najlepiej zamontować router/jak zlecić montaż technikom przy takim projekcie?

@agat13 - masz jakiś patent, żeby przekonać monterów żeby mi przeciągnęli mikrorurkę ftth do salonu? Czy muszę błagać na kolanach? 🙂 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Gdzie najlepiej zamontować router/jak zlecić montaż technikom przy takim projekcie?


@grrigornapisał(-a)

@agat13 - masz jakiś patent, żeby przekonać monterów żeby mi przeciągnęli mikrorurkę ftth do salonu? Czy muszę błagać na kolanach? 🙂 


@grrigor  wystarczy zamiast mikrorurki użyć normalny kabel ftth z gniazdem w zestawie  dostępny dla monterów z defaultu do instalacji. Nie trzeba kleczeć,  a normalnie  technicznie pogadać 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 206
  • 0

Gdzie najlepiej zamontować router/jak zlecić montaż technikom przy takim projekcie?

@agat13 - to ostatnie pytanie, myślisz, że taka przedłużka ftth w obecnym rurarzu powinna się udać? Tak żeby ją wyciągnąć obok gniazda rj45? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Gdzie najlepiej zamontować router/jak zlecić montaż technikom przy takim projekcie?

@grrigor  kabel ftth  ma coś koło 4mm średnicy i jest bardzo wytrzymały na rozciąganie. Przy zastosowaniu odpowiednich technik przeciągania kabli czasem się idaje go włożyć.. nie spróbujesz,  nie dowiesz się.. tym bardziej, że robić to będą  fachowcy z praktyką


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Gdzie najlepiej zamontować router/jak zlecić montaż technikom przy takim projekcie?

@grrigor Potrzebujesz przeciągnąć w peszlu taki patchcord (średnica 3mm). Musi być tylko zakończony wtyczkami SC/APC i nie wiadomo czy by przeszły bo są znacznie większe. W Twoim przypadku najprostsze rozwiązanie to wziąć Funbox bez zewnętrznego ont-a, włożyć do skrzynki multimedialnej i tyle. Jaki będzie zasięg Wi-Fi przekonasz się po włączeniu. W salonie będziesz miał dekoder TV po kablu ethernetowym a w pokoju komputer stacjonarny. dddsssa.jpg


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 206
  • 0

Gdzie najlepiej zamontować router/jak zlecić montaż technikom przy takim projekcie?

Tak czysto informacyjnie. Dziś podpisaliśmy protokół końcowy odbioru robót budowy wewnątrzbudynkowej sieci szerokopasmowej FTTH.

Mam nadzieję, że niewiele już zostało. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Gdzie najlepiej zamontować router/jak zlecić montaż technikom przy takim projekcie?


@grrigornapisał(-a)

Dziś podpisaliśmy protokół końcowy odbioru robót budowy wewnątrzbudynkowej sieci szerokopasmowej FTTH.


Z deweloperem?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 206
  • 0

Gdzie najlepiej zamontować router/jak zlecić montaż technikom przy takim projekcie?

@marder - z wykonawcą z ramienia Orange. Tak to sobie śmiesznie nazwali. A dziś dzwonił technik z Orange dopytać o zdjęcia skrzynek wewnątrzbudynkowych. 

 

Tak z ciekawości @marder @agat13 @j131 tak wygląda skrzynka wewnąrzbudynkowa nad drzwiami. Czy idzie z tego wywnioskować ile kabli UTP jest rozprowadzonych po mieszkaniu, czy nie bardzo?

 

IMG_20220216_103240.jpg

 

P.S. Rozmawiałem wstępnie z technikiem - powiedział, że jak peszel będzie drożny i będzie miał pilota to spróbuje przeciągnąć mikrorurkę FTTH do salonu. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Gdzie najlepiej zamontować router/jak zlecić montaż technikom przy takim projekcie?

@grrigor  super z tym technikiem ustaliłeś  Ja bym poszedł dalej...jak się da, niech wciągnie i skrętkę dodatkową. I tak wciąga i tak..wiem, że wystarczy jak dociągnie ftth do salonu, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia...

Masz 5 gniazd eth.  Zerknij czy są rozszyte. Zobacz czy gniazdek w pokojach masz 5 i odpowiedź gotową...Ja bym już sam rozebrał wszytko , aby sprawdzić. Jeśli nie masz  wkrętaka, niech to zrobi monter przy instalacji I przy okazji przetestuje kable...