Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gdzie najlepiej zamontować router/jak zlecić montaż technikom przy takim projekcie?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 206
  • 0

Czy istnieje możliwość sprawdzenia, kiedy dana nieruchomość będzie podłączona w danym województwie?

@marder - gadałem z elektrykiem, ogólnie prawda, jest to poprowadzone w peszlu, ale jest 99% szans, że w tym peszlu są też koncentratory do TV. 

Szansa na dodanie dodatkowego kabla UTP jest więc bliska 0. 

 

Także lipa. Elektryk zasugerował ewentualnie kabel w listwie przypodłogowej. 

@marder @agat13 jest w ogóle jakaś szansa na uratowanie sytuacji, przy założeniu, że nowego kabla nie da się dołożyć? Z ONT też muszę się pożegnać? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55141
  • 655

Czy istnieje możliwość sprawdzenia, kiedy dana nieruchomość będzie podłączona w danym województwie?

@grrigor ONT zakładaj w skrzynce nad drzwiami tak jak zamierzałeś. Tu się nic nie zmienia. Po eth do salonu podłącz modem. Skoro nie da racy nic wcisnąć w rurki (zawsze coś się wymyśli, jeśli tylko kilka mm2 luzu jest- na sprężynę, na wyciągnięcie 3 i włożenie 4), to zawsze możesz od salonu w listwie przypodłogowej pociągnąć kabel kat5e bezpośrednio do pokoju nr2. Wiadomo, nie będzie przebiegał przez skrzynkę, tylko dookoła, ale będziesz miał pewność, że pokój nr 2 będzie podłączony po kablu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 97
  • 301
  • 0

Czy istnieje możliwość sprawdzenia, kiedy dana nieruchomość będzie podłączona w danym województwie?

@grrigormożesz mnie oświecić po co w temacie dotyczącym szansy na podłączenie wprowadziłeś rozważania dotyczące tego jak rozwiązać instalację w domu pod obecne i przyszłe potrzeby? Czytelniej byłoby założyć na te kwestie odrębny temat.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 206
  • 0

Czy istnieje możliwość sprawdzenia, kiedy dana nieruchomość będzie podłączona w danym województwie?

@agat13 - elektryk się podobno boi, że peszel może być czymś przygnieciony (jak to na budowie) i kabel nie przejdzie. Myślisz, że jest sens szukać fachowca, który się tego podejmie? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55141
  • 655

Gdzie najlepiej zamontować router/jak zlecić montaż technikom przy takim projekcie?

@grrigor Zgodzę się z nim. Takie sytuacje się zdarzają. Czasem ludzie przenoszą gniazda o 30cm i murują kable w ścianach 🙂

Tu bym poszedł w dodatkowy kabel pod listwą pomiędzy pokojami. Jeśli to możliwe, to najszybsze i najlepsze rozwiązanie


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2617
  • 9457
  • 47

Gdzie najlepiej zamontować router/jak zlecić montaż technikom przy takim projekcie?

@grrigor Monterzy mają specjalne włókna do takich akcji. Możesz zrobić zdjęcie tego peszla w skrzynce o ile jest widoczny. Zobaczymy ile jest tam kabli i jakie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5683
  • 23054
  • 197

Gdzie najlepiej zamontować router/jak zlecić montaż technikom przy takim projekcie?

@grrigor 

Wiem że mnie nie pytasz, ale i tak wtrącę swoje trzy grosze.

Ja bym na twoim miejscu nic nie kombinował z kablami, zostawił FB w bezpośredniej bliskości skrzynki nad drzwiami, a do WiFi kupił osobny AP. Kable spięte na 1Gbps obsłużą jednocześnie wszystkie usługi, ewentualnie można je dalej rozdzielać przełącznikami, gdyby gniazdek było za mało.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 206
  • 0

Gdzie najlepiej zamontować router/jak zlecić montaż technikom przy takim projekcie?

@j131 - zdaje się to najbardziej sensowne! Tak zrobię! Dzięki serdeczne. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55141
  • 655

Gdzie najlepiej zamontować router/jak zlecić montaż technikom przy takim projekcie?

@grrigor No tu się pozwolę nie zgodzić...Do salonu do dekodera i np do konsoli czy netu dla TV dalej masz jeden kabel...to samo się tyczy pokoju. Uważam, że jeśli jeszcze masz możliwość manewru warto spróbować. Później jak coś nie będzie działać nie będzie na tyle swobody działania co przed zamieszkaniem...Poza tym jakoś nie trafia do mnie modem przy skrzynce i wystające z niej kable do jego switcha (nie wiadomo czy starczą zapasy zostawione w skrzynce, czy trzeba będzie użyć patchcordów), pomijając fakt konieczności założenia przedłużacza elektrycznego do ONT i modemu...Cóż, ja mam inne podejście do tematu. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 206
  • 0

Gdzie najlepiej zamontować router/jak zlecić montaż technikom przy takim projekcie?

@agat13  ja już rok mieszkam, mieszkanie wykończone 🙂 - a gdyby zamontować FB przy skrzynce telco a w salonie ewentualnie switch 8 portowy, gdyby brakło miejsca? 

 

  • Będę próbował przeciągnąć ewentualnie patchcord z ftth do salonu, ale czy to mi da coś wymiernego? I tak żeby zrobić Lan po mieszkaniu, będę musiał zmostkować 2 UTP w skrzynce elektro. Mylę się?

Jakieś wymierne korzyści mam z tego, że router będzie po patchcordzie w salonie jako przedłużenie ftth?