Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

LiveBox 2.0 Duże problemy z otwieraniem portów i w ogóle dowodzeniem na 192.168.1.1

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 16
  • 0

LiveBox 2.0 Duże problemy z otwieraniem portów i w ogóle dowodzeniem na 192.168.1.1

Nie mogę otworzyć portów NAT/PAT jest to totalnie zablokowane nie mam do tego dostępu próbowałem wszystkie co się da zmienianie przeglądarek , sprawdzanie na innych urządzeniach , resetowanie oraz zresetowanie do ustawień fabrycznych rutera no i o dziwo wszystkie ustawienia się odblokowywują ale z ich działaniem nie skutecznie jest tak dobrze niby pokazuje ale nie funkcjonuje oraz po jakimś czasie nie długim wszystkie ustawienia znowu się blokują  nie tylko mi chodzi o ustawienia NAT/PAT  też inne ustawienia się blokują lul 

niezla jajaniezla jaja

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 186
  • 1

LiveBox 2.0 Duże problemy z otwieraniem portów i w ogóle dowodzeniem na 192.168.1.1

@Danioxxxxx 

Masz jakieś urządzenie o adresie MAC 10:2c:6b:95:9d:d4, jest to firma AMPAK Technology, Inc.

Jest podłączone przez WiFi. 

Sytuacja wygląda tak:

Po restarcie routera do ustawień fabrycznych problem znika i jakiś czas działa, jak sam wspomniałeś.

Potem podłącza się to urządzenie od AMPAK. Wysyła zapytanie o DHCP do routera z Opcją 60 (Vendor ID), której wartość jest nieprawidłowa (to są te krzaczki w tym co wkleiłeś). W tym momencie oprogramowanie liveboxa się wykłada, ponieważ powinno sobie z tym poradzić (odrzucić), ale niestety zapisuje tą niepoprawną wartość. Znów niestety, nawet jak je odłączysz, to w pamięci Liveboxa jest ciągle zapisane. Znów niestety, oprogramowanie liveboxa jest tak dziwnie skonstruowane, że frontend wysyła zapytanie o wszystkie urządzenia, nawet te niepodłączone i livebox je wraca w niepoprawnym JSONIE. Ponieważ JSON jest niepoprawny, forntend go nie parsuje i się wywala i nic nie działa.

 

Jeżeli chcesz się pobawić, możesz za pomocą Wiresharka podpatrzeć co się dzieje, ale pewnie cię to nie interesuje więc zrób tak:

1) dowiedz się co to za urzązenie, które ma adres IP 192.168.1.11

2) wyłącz to urządzenie

3) zresetuj router i zobacz czy działa NAT/PAT

4) podłącz to urządzenie. 

Jeżeli teraz NAT/PAT nie działa to bingo, mamy winnego. Wtedy wystarczy wyłączyć tam DHCP i ustawić tam statyczne IP.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

27 ODPOW. 27

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 186
  • 1

LiveBox 2.0 Duże problemy z otwieraniem portów i w ogóle dowodzeniem na 192.168.1.1

W zakładce DHCP nie masz żadnych urządzeń. To trochę dziwne, biorąc pod uwagę fakt, że jest włączone.

Tak czy inaczej, być może to jest problemem, gdyż jak widzisz, w NAT/PAT wybiera się urządzenie, a nie adres IP (bogowie raczą wiedzieć dlaczego).

Więc zaloguj się do sieci jakimś urządzeniem, które pobierze adres z DHCP Funboxa i zobacz, czy wtedy NAT/PAT będzie aktywne. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 16
  • 0

LiveBox 2.0 Duże problemy z otwieraniem portów i w ogóle dowodzeniem na 192.168.1.1

Ale gdzie mam się zalogować i w jaki sposób
jeśli chodzi o połączenie z wifi to z jakieś 4 urządzenia z niego korzystają 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

LiveBox 2.0 Duże problemy z otwieraniem portów i w ogóle dowodzeniem na 192.168.1.1

@Danioxxxxx 

Na początek zacznij używać znaków przestankowych, bardzo trudno Cię zrozumieć.

IMHO nie ma żadnego związku między DHCP a otwieraniem portów. W zakładkę PAT/NAT można wpisywać adresy urządzeń których ruter nie widzi, to nie jest problem, byle tylko były one w tej samej podsieci co LAN rutera (w tym wypadku z zakresu 192.168.1.2 - 192.168.1.254). To na pewno nie o to chodzi.

Napisz jeszcze raz spokojnie jaki efekt chcesz osiągnąć, jaką masz umowę/łącze/usługę i ktoś na pewno coś doradzi.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 16
  • 0

LiveBox 2.0 Duże problemy z otwieraniem portów i w ogóle dowodzeniem na 192.168.1.1

Chce osiągnąć taki efekt żeby port był otwarty 
W zakładce PAT/NAT nie mogę zrobić nic, tak jakbym miał to zablokowane 
nie mogę tam wpisać żadnego urządzenia kompletnie nic nie mogę tam zrobić 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

LiveBox 2.0 Duże problemy z otwieraniem portów i w ogóle dowodzeniem na 192.168.1.1

@Danioxxxxx 

Rozumiem że jesteś zalogowany do rutera LiveBox 2 z komputera PC?

Możesz pokazać zrzut z ekranu logowania?

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 186
  • 1

LiveBox 2.0 Duże problemy z otwieraniem portów i w ogóle dowodzeniem na 192.168.1.1

@j131 

Oczywiście, że nie powinno być związku pomiędzy DHCP a NAT/PAT. Żadne odkrycie.

Ale nie powinna też być nieaktywna konfiguracja NAT/PAT. 

No i skoro są urządzenia WiFi, to w DHCP nie powinno figurować pust lista. 

To jest FunBox, trzeba go sprytnie podejść. Skoro konf. NAT/PAT jest nieaktywna, to może dlatego, że właśnie FunBox nie widzi żadnego urządzenia.

Najlepiej na tel. z Androidem wejść do konf. sieci i kliknąć randomowy MAC. Wtedy się połączyć z Funboxem i zobaczyć, czy urządzenie się pojawi na liście DHCP. Powinno. Jeżeli nie, to znaczy, że Funbox jest niesprawny. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

LiveBox 2.0 Duże problemy z otwieraniem portów i w ogóle dowodzeniem na 192.168.1.1

@egzorcysta 

LiveBox, nie FunBox.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 16
  • 0

LiveBox 2.0 Duże problemy z otwieraniem portów i w ogóle dowodzeniem na 192.168.1.1

Danioxxxxx_0-1635539036222.png

Danioxxxxx_1-1635539049652.png

Tak z Pc

 

🤔


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

LiveBox 2.0 Duże problemy z otwieraniem portów i w ogóle dowodzeniem na 192.168.1.1

@Danioxxxxx

Jesteś zalogowany jako admin, to dobrze.

Ale nie rozpoznaję przeglądarki, może tu jest jakaś blokada? Napisałeś poprzednio że próbowałeś różnych przeglądarek ale nie napisałeś jakich.

Strony dostępne są na protokole http (i tam powinny działać dobrze), ale przynajmniej na FB są też dostępne przez https. Niestety strony https nie mają ważnych certyfikatów więc przeglądarki mają pełne prawo je blokować. Może to o to chodzi? Nie mam jak sprawdzić bo nie mam tego rutera, ale czy jeśli spróbujesz wymusić nieszyfrowany protokół http to problem pozostaje?