Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SmartWifiBox 6 - zmiana nazwy sieci po sparowaniu z Funboxem 6


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 53
  • 0

SmartWifiBox 6 - zmiana nazwy sieci po sparowaniu z Funboxem 6

Dzień dobry

 

Czy byłaby możliwość odblokowania zmiany nazwy sieci tak jak było w przypadku starego SWB? Teraz gdy konfiguracja jest zaciągana z Funboxa 6, zmiana nazwy jest zablokowana, a jednak było to przydatne do pewnych zastosowań.

 

Pozdrawiam

 

 

____________________

*Temat przeniesiony z działu AMA SmartWifiBox 6 - moderator Wojciech.

26 ODPOW. 26

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

SmartWifiBox 6 - zmiana nazwy sieci po sparowaniu z Funboxem 6

@lost_1990 niestety konfiguracja SWB jest automatyczna i takie ustawienia jak sa na FB6 kopiowane są na SWB. Nie ma możliwości konfiguracji ręcznej.

Anonim

Nie dotyczy

SmartWifiBox 6 - zmiana nazwy sieci po sparowaniu z Funboxem 6

@lost_1990  wzmacniacz powiela sieć Wi-Fi FunBox, więc nie da się inaczej, jak chcesz inną nazwę sieci mieć, to pozostaje router z trybem Punktu Dostępu, ale czy to ma sens.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 53
  • 0

SmartWifiBox 6 - zmiana nazwy sieci po sparowaniu z Funboxem 6

@agat13 tylko, że w przypadku starego SWB takie coś było możliwe, bo tak właśnie sobie ustawiłem. Sparowałem starego SWB z Funboxem 6, następnie na starym SWB zmieniłem bez problemu nazwę sieci. Dlaczego tak zrobiłem ? bo chciałem, żeby część urządzeń łączyła się zawsze do SWB a część była podłączona do Funboxa. Wynika to z tego dziwnego problemu z tymi skaczącymi pingami czego nie miałem np jak połączyłem się z wifi komputera do Funboxa. Teraz gdy znowu mam jedną sieć powrócił problem i rozumiem, że nigdy nie będzie możliwa zmiana na nowym SWB nazwy sieci ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

SmartWifiBox 6 - zmiana nazwy sieci po sparowaniu z Funboxem 6

@lost_1990  którego masz na myśli,? SWB zawsze się parował z modemem. 

To ten sprzęt, który był przed SWB  był programowalny. Nie nazywał się SWB , a Wifi Extender. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 53
  • 0

SmartWifiBox 6 - zmiana nazwy sieci po sparowaniu z Funboxem 6

@agat13 mam na myśli to urządzenie:

 

https://www.orange.pl/omnibook/smart-wifi-box


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

SmartWifiBox 6 - zmiana nazwy sieci po sparowaniu z Funboxem 6

@lost_1990 i powiadasz że tego SWB konfigurowałeś na inne ustawienia parametrów WiFi niz FB i działał jako access point? Jak spowodowałeś że SWB nie zaciągał automatycznie konfiguracji?

Którego FB miałeś wcześniej?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

SmartWifiBox 6 - zmiana nazwy sieci po sparowaniu z Funboxem 6

Uważam, że powinno dać się skonfigurować po swojemu, nawet po automatycznym zaciągnięciu ustawień z FB. Tu może blokować konfigurację połączenie sieci. Niestety póki w łapkach nie będę miał możliwości sprawdzenia, to zostają rozważania czysto teoretyczne.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 53
  • 0

SmartWifiBox 6 - zmiana nazwy sieci po sparowaniu z Funboxem 6

@agat13 dokładnie tak. Mam w dalszym ciągu Funboxa 6. Sparowałem starego SWB z tym funboxem. Po sparowaniu wszedłem w ustawienia SWB przez adres IP i tam w ustawieniach WiFi zmieniłem po prostu nazwę WiFI. W tym momencie miałem w mieszkaniu 2 sieci WIFI tą z Funboxa i tą z SWB. Wszystko działało poprawnie, wystarczyła zmiana nazwy sieci w SWB. I nie musiałem blokować zaciągnięcia konfiguracji, po prostu stary SWB mimo zaciągnięcia jej pozwalał na zmianę nazwy sieci.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

SmartWifiBox 6 - zmiana nazwy sieci po sparowaniu z Funboxem 6

@ketrasaArtur według mojej wiedzy menu SWB nie pozwala na własną konfigurację z FB

Opcją Smart też nie działa.  Są wtedy dwa niezależne AP