Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

LiveBox 2.0 Duże problemy z otwieraniem portów i w ogóle dowodzeniem na 192.168.1.1

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

LiveBox 2.0 Duże problemy z otwieraniem portów i w ogóle dowodzeniem na 192.168.1.1

Witam, minęło trochę czasu od Pana odpowiedzi, ale już od niepamiętnych czasów też mam kilka podobnych problemów m.in. ten który miał op. Proszę o pomoc, bo szczerze nie myślałem że coś da się z tym zrobić, wydawało mi się że router jest uszkodzony i tylko wymiana może pomóc.

 

Jest to dokładnie Funbox 1.0

Problemy jakie występują:

-router nie widzi żadnego urządzenia(nawet niepodłączonych)

-nie da się wykonać backup'u (wczytuje się ok minuty i tyle, nic się nie pobiera)

-lista urządzeń ze statycznymi i dynamicznymi adresami pusta(mimo oczywiście tego że urządzenia są podłączone)

-reguły nat/pat puste(jest jedna ustawiona, nie da się wprowadzić nowych reguł)

-dynamiczny dns jest ustawiony i da się ustawić następne(co jest dziwne)

-co jakiś czas (dosyć rzadko powiedzmy 2-3 razy w miesiącu) rozłącza się wifi (tylko wifi) i trzeba wtedy restartować router, taki problem nigdy nie wystąpił w komunikacji przewodowej

 

Router jest ogólnie w stanie fabrycznym, zmienione jest tylko:

-statyczne ip jako jednego pc

-reguła nat/pat dla wake-on-lan (wew port 80, zew port 9, udp) (być może tutaj coś nie tak z tymi portami)

-dynamiczny dns(no-ip)

 

Zaczynając od początku to oczywiście już resetowałem do ustawień fabrycznych(nic nie dało). Ponowne uruchomienie wydaje mi się rozwiązuje wszystkie problemy, ale tylko na kilka-naście/dziesiąt minut.

Kliknięcie w reguły nat/pat z włączonymi devtoolsami skutkuje statusem 304 dla advConfigNetworkNatPat.html (reszta 200, oraz 2 statusy 404 not found)

tutaj screeny https://www.swisstransfer.com/d/f43066e4-9fbb-4804-908b-c9f5951edb9d

 

Oznaczam też @j131
Dziękuję z góry za pomoc


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5495
  • 22108
  • 181

LiveBox 2.0 Duże problemy z otwieraniem portów i w ogóle dowodzeniem na 192.168.1.1

@gaucho 

Ten stary temat pokazał właściwie tylko jak zapluskwione jest oprogramowanie tych starych modemów. To, że udało się @egzorcysta zaproponować obejście (zdaje się że skuteczne), nie znaczy że wszystkie podobne problemy uda się obejść. IMHO najlepszą metodą byłaby wymiana na mniej zapluskwiony ruter.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

LiveBox 2.0 Duże problemy z otwieraniem portów i w ogóle dowodzeniem na 192.168.1.1

Ok, dzięki. Miałem nadzieję że jednak coś z tym można zrobić bez jakiegoś dogłębnego tinkerowania przy nim. W każdym razie narazie chyba przy nim zostanę, jakoś działa a i umowa się kończy za niedługo bodajże. Chciałem go wymienić jakiś czas temu ale nie wiedziałem czy musi to być specjalny modem, który będzie umożliwiał podanie loginu i hasła do Neostrady, czy nada się każdy modem vdsl.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5495
  • 22108
  • 181

LiveBox 2.0 Duże problemy z otwieraniem portów i w ogóle dowodzeniem na 192.168.1.1

@gaucho 

Jeśli masz vDSL, to tak, każdy modem z wolnego rynku wspierający vDSL się nadaje do obsługi internetu. Trzeba tylko znać login i hasło do neostrady (nie ma problemu z uzyskaniem tych danych), wpisuje się to w pola PPPoE (IIRC) i działa. Modemy z wolnego rynku wspierają zwykle szereg metod autoryzacji, w tym tą zaimplementowaną przez operatora w dedykowanych modemach.

Pewne problemy są jedynie przy FTTH z IP TV ponieważ operator nie ujawnił wymagań technicznych i nie jest jasne które modemy z wolnego rynku to wspierają. Co do IP TV przez vDSL to nie jestem pewien.

 

PS. Rozwiązanie polegało na zidentyfikowaniu urządzenia sprawiającego modemowi kłopot, nie na rzeźbieniu konfiguracji modemu. Jeśli Twój problem jest podobny to może i podobne rozwiązanie by się sprawdziło.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

LiveBox 2.0 Duże problemy z otwieraniem portów i w ogóle dowodzeniem na 192.168.1.1

@j131 Popieram..Warto tylko dodać, że modemy koniecznie trzeba zamawiać te produkowane na Europę. miałem przypadek sprzętu z innej strefy czasowej i był problem z adaptacją 😉

Czasem warto wydać "kilka" złotych, a zważywszy, że kupują sprzęt z dobrym wifi będzie on mógł posłużyć później jako AP nawet przy FTTH (po odpowiednich modyfikacjach softowych) pomysł jest słuszny...

P.S. zaproponuję inne rozwiązanie: zgłoszenie problemów z FB1 i dążenie z uporem maniaka do wymiany na FB2. Te są stabilniejsze 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

LiveBox 2.0 Duże problemy z otwieraniem portów i w ogóle dowodzeniem na 192.168.1.1

Dobrze, więc spróbuję go jeszcze raz przywrócić do fabrycznych i ustawić statyczne ip dla wszystkich urządzeń, ale zanim to, sprawdzę czy błędy pojawiają się zaraz po restarcie kiedy jeszcze wszystko działa. Nie wiem czy Pan sprawdzał ale u mnie błędy dotyczą nieznalezionych obrazków, więc te obrazki nie powinny się po prostu wyświetlać. Nie widziałem innych błędów.

 

@agat13 

Było by to najlepsze rozwiązanie. Tak pisałem wcześniej ten problem z rozłączaniem wifi trwa już przynajmniej 2-3 lata(z tego co pamiętam, możliwe że dłużej), natomiast innych urządzeń nie widzi odkąd pamiętam, także ten sprzęt powinien się kwalifikować do wymiany.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

LiveBox 2.0 Duże problemy z otwieraniem portów i w ogóle dowodzeniem na 192.168.1.1

@gaucho Szczerze? Ja bym się nie zastanawiał, bo nawet z tego co wiem, to już FB1 na taki sam nie wymienią. Muszą w salonie dać FB2. Zalety? nawet wifi w FB1 ma tylko 2,4GHz. W FB2 ma i 5GHZ

Dla samego tego warto...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

LiveBox 2.0 Duże problemy z otwieraniem portów i w ogóle dowodzeniem na 192.168.1.1

Oj prawda, 5GHz by się przydało. Mam nadzieję że zgodzą się na reklamację. Dzięki 😊