Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co zamiast liveboxa

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Co zamiast liveboxa

Witam i jak w tytule...

 

Niestety ale mój tplink td-w8960n uległ awarii - a przynajmniej nie łapie już adsl. Technicy na oko stwierdzili przepięcie i podłączyli liveboxa 2.0. Koszmarny router, jak zresztą każdy inny default od firmy. Gubi randomowo połączenie, takowe inicjuje 2x wolniej od poprzedniego urządzenia, no i gubi gdzieś 10% prędkości. Potrzebny mi sprzęt, który:

- będzie kompatybilny z neostradą do 10mb (wioska nie oferuje nic więcej)

- będzie kompatybilny również z systemami linux.

 

Cena nie gra roli, aczkolwiek trzeba mi nadmienić, że korzystam głównie z połączenia kablowego (router>ethernet) a dla gości otwieram zazwyczaj wifi.

 

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2020
  • 6224
  • 69

Co zamiast liveboxa

@Anonim Od lat na neo10 używam Linksys wag200 i nigdy mnie nie zawiódł w przeciwieństwie do neo. Trzeba tylko uważać na różne wersje, bo z neostrada działa tylko wersja annex-a. Można znaleźć trochę używek na popularnych stronach sprzedazowych.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12927
  • 53115
  • 616
Anonim

Nie dotyczy

Co zamiast liveboxa

@Anonim  avm-fritz-box-7590, routery tej firmy są popularne na miedzianym łączu Orange 😉


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2020
  • 6224
  • 69

Co zamiast liveboxa

@Anonim Od lat na neo10 używam Linksys wag200 i nigdy mnie nie zawiódł w przeciwieństwie do neo. Trzeba tylko uważać na różne wersje, bo z neostrada działa tylko wersja annex-a. Można znaleźć trochę używek na popularnych stronach sprzedazowych.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5476
  • 22048
  • 180

Co zamiast liveboxa

@Anonim 

Mam gdzieś taki model jak ten:

https://allegro.pl/oferta/router-adsl-asmax-ar-1004g-rj-11-lan-4-porty-wifi-12061268382

Spełnia Twoje (niewygórowane) wymagania.

Mogę odstąpić za darmo. Daj znać na PW jeśli byłbyś zainteresowany.

Anonim

Nie dotyczy

Co zamiast liveboxa

Dziękuję za wszystkie propozycje. Niedługo po opublikowaniu tego tematu wysypała mi się sieć, tak generalnie. Byłem poniekąd zmuszony do rozwiązania kwestii całkiem poza internetem. Przewodowi dostało się bardziej, niż się spodziewałem, więc ułożyłem całą sieć od nowa. W sklepie nabyłem tp-linka AC2100, tak na przyszłość jeśli chodzi o xadsl i biorąc pod uwagę, że na światłowód to trzeba będzie jeszcze poczekać ze 100 lat...