Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6102
  • 24945
  • 210

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

@matipiano 

Nadal najbardziej prawdopodobna wydaje mi się usterka tego rutera, ale gdybym był na Twoim miejscu to spróbowałbym w minimalistycznej konfiguracji, z laptopem podłaczonym do Alcatela kabelkiem, testować pojedynczo inne urządzenia po WiFi. Dlaczego akurat laptopowi się udaje a innym nie? To jest trochę dziwne. Może laptop ma coś inaczej w konfiguracji sieci?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

Nie rozumiem, może coś źle napisałem. Nie podłączałem laptopa kablem tylko po WiFi, a jedyne urządzenie które "odpowiedziało" na ping to amplituner podłączony kablem. Czyli jak dla mnie - w sieci urządzenia widzą (chyba) tylko amplituner. Wydrukować nie da się z żadnego urządzenia, a drukarki po kablu nie podłącze, bo nie ma takiej możliwości fizycznej.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6102
  • 24945
  • 210

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci


@matipianonapisał(-a)

Nie rozumiem, może coś źle napisałem. Nie podłączałem laptopa kablem tylko po WiFi, a jedyne urządzenie które "odpowiedziało" na ping to amplituner podłączony kablem. Czyli jak dla mnie - w sieci urządzenia widzą (chyba) tylko amplituner. Wydrukować nie da się z żadnego urządzenia, a drukarki po kablu nie podłącze, bo nie ma takiej możliwości fizycznej.


No wiem że tak masz podłączone. Napisałem tylko że podłaczyłbym inaczej i zaczął testowanie, w celu identyfikacji ewentualnego winnego. Cenna byłaby też możliwość użycia innego PC, na wypadek gdyby to właśnie ten coś mieszał.

Uszkodzona karta sieciowa pojedynczego urządzenia może zdezorganizować cały segment sieci.

Ale zrobisz jak będziesz uważał.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

Losowo korzystam z dwóch laptopów, ale tylko jeden ma wejście LAN. Jak nic innego nie wymyśle to może w weekned spróbuję zrobić to co podpowiedziałeś. Przy czym laptopy tak na prawdę są używane co drugi, co trzeci dzień. Najczęściej w sieci działają 2 smartfony, drukarka i odkurzacz. Konsola i amplituner sporadycznie póki co. Potestuję w weekend i napiszę co wyszło. Dzięki za pomysły.

A ostatecznie pewnie i tak skończy się na rekalmacji i w międzyczasie kupieniu innego routera. Ech.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14046
  • 57775
  • 697

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

@matipiano  nie masz skąd pożyczyć  modemu nawet USB do zwykłego routera na czas  naprawy? Ludzie czasem  mają stare 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32717
  • 38414
  • 1384

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

Drukarka może została zresetowana, ale nie na koncie hp. Widać po screenie. To nie jest pula ip tego routera. Zaloguj się na konto hp i usuń drukarkę, a następnie dodaj na nowo.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14046
  • 57775
  • 697

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

@Piotrekk85  nawet jak SSID  i hasło się zgadzają i polaczy się z routerem, to mając inny adres  wpisany w menu nie zaszkodzi sieci. Od routera go nie dostala...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32717
  • 38414
  • 1384

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

Akurat drukarki hp i konto hp mają swoją specyfikę. Zmiana sieci wifi nie jest prosta.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6102
  • 24945
  • 210

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci


@Piotrekk85napisał(-a)
Drukarka może została zresetowana, ale nie na koncie hp. Widać po screenie. To nie jest pula ip tego routera. Zaloguj się na konto hp i usuń drukarkę, a następnie dodaj na nowo.

Co konkretnie masz na myśli? Że nie powinna mieć adresu 192.168.1.120? Niby czemu? OP napisał, że skonfigurował ruter na zakresie domyślnym dla FB czyli 192.168.1.0/24, przynajmniej tak to zrozumiałem.

Czy czegoś innego niż 192.168.1.120 nie zauważyłem na tym zrzucie ekranu?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32717
  • 38414
  • 1384

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

Alcatel nie obsługuje ip postaci 192.168.0.x oraz 192.168.1.x. Więc screen kilka wpisów wyżej sugeruje brak połączenia na koncie hp po starym ip. To trzeba na koncie hp zmienić.