Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

@ Albo router jest uszkodzony, albo jakiś konflikt na dhcp powstaje po dołączeniu się jakiegoś urządzenia. Trudno zdiagnozować zdalne. Sprawdzałeś jak statyczne IP  działa na wszystkich urządzeniach?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

W tym routerze nie ma egzotycznych ustawień, sekcja DHCP ma jedną opcję: on/off. W nim nawet nie można przypisać adresów IP na stałe do urządzeń.

 

Co do reklamacji to się właśnie zastanawiam czy jest sens. Zostaje pewnie na miesiąc bez routera, za abonament i raty za router i tak muszę płacić, więc tak czy inaczej będę musiał kupić na ten czas coś innego, a nic gorszego się chyba nie da :/.

Niestety pod tym względem Orange się nie popisał. Na infolinii nikt mi nie był w stanie pomóc w żadnym zakresie: oddać nie mogę, zastępczego nie dostanę, abonamentu na czas naprawy nie mogę wstrzymać.

Jedne co mogą zrobić to "odesłać do serwisu" - nie wiadomo gdzie, na ile i z jakim rezultatem.

Jak dla mnie to porażka - dostaję nowy sprzęt w salonie i jak nie działa, to zostaję z problemem sam.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

  1. Niestety nie na każdym urządzeniu da się ustawić statyczny IP (amplituner, odkurzacz). 
  2. Ciekawi mnie jedno: miałem kiedyś problem właśnie z konfliktem IP, ale wtedy sprzęt po postu nie był widoczny, a tutaj dzieje się coś dziwnego i telefon i laptop widzą sprzęty, tylko nie mogą się połączyć. Widać to na screenie: ikonka drukarki jest niebieska (jak drukarka jest wyłączona to się "wyszarza", a jednak jest jakiś błąd połączenia. To samo w Windowsie: przy próbie dodania drukarki pokazuje się ona jako online, klikam dodaj i wyskakuje komunikat, że ta drukarka nie jest podłączona do sieci. Pierwszy raz coraz takiego widzę.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

@matipiano 

Nie wiedziałem że kupiłeś ten sprzęt od Orange, zakładałem że jest z normalnego sklepu. Skoro kupiłeś go od Orange to pewnie próbowałeś już to zgłosić na BOK...

Na Twoim miejscu kupiłbym własny ruter a z tego czegoś starał się wyplątać.

Co do dziwnych statusów to dziwność zaczyna się od dedykowanej apki która nie wiadomo jakich protokołów używa do "diagnostyki". Czy da się jakoś inaczej ruterem zarządzać? Np. przez panel www z PC połaczonego po kablu? Czy z takiego PC pingi do urządzeń przechodzą?

Czy próbowałeś selektywnie wyłączać sprzęty, może to jeden z nich zakłóca?

Jak jest z poziomem sygnału WiFi? Na pewno wszędzie jest dobry zasięg? Nie ma tam gdzieś czasem nieekranowanego kabelka USB 3.0? One są w stanie skasować sieć 2,4 GHz całkiem skutecznie.

Anonim

Nie dotyczy

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

@matipiano  zaproponuję wymianę, jak się da, inaczej pozostaje serwis, coś nie tak z tym Routerem/ modemem. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

pingi nie przechodzą, poza amplitunerem, który jest podłaczony do jedynego portu lan w tym routerze. Zasięg WiFi jest o dziwo świetny wszędzie, tak jak pisałem w pierwszym poście.

Co do zarządzania przez www, owszem jest taka opcja, ale niwiele się rózni od aplikacji, ustawień do DHCP, tak jak pisałem nie ma tam żadnych poza wączeniem, trochę różnych protokołów zabezpieczeń z których nigdy nie korzystałem, więc są domyślnie: Filtry MAC, IP, URL, DDNS, DMZ, UPnP (ten jest właczony). Poza tym niewiele więcej niż w aplikacji.

 

@Anonim niestety nie ma opcji wymiany - kupiłem, wiec mój problem 😞 Mogą łaskawie wysłać do serwisu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

Screen pochodzący z drukarki HP błędny adres IP. Czy próbowałeś zresetować drukarkę do ustawień fabrycznych?

Jaki masz rodzaj szyfrowania wifi? WPA2 lub WPA najlepiej wybrać.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

Tak resetowalem drukarkę, nic to nie dało. Co do szyfrowania najpierw było WPA 2, teraz cały czas jest WPA. Nic to nie zmienia.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci


@matipianonapisał(-a)

pingi nie przechodzą, poza amplitunerem, który jest podłaczony do jedynego portu lan w tym routerze

...


Możesz to doprecyzować? Skąd i dokąd pingi przechodzą skoro jeden tylko port eternetowy jest? To jest jakieś (jedno?) urządzenie które jednak się łączy prawidłowo po WiFi z Alcatelem? Czy to jest komputer? Może na tym komputerze chodzi jakiś serwer DHCP?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

Pingi z laptopa połączonego po WiFi przechodzą tylko do amplitunera Yamahy podłączonego kablem do routera, nie przechodzą do drukarki, konsoli (PS4) czy smartfona (timed out). Router ma tylko jeden port LAN/WAN w zależności od konfiguracji.