Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5998
  • 24411
  • 206

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

@Piotrekk85 

Nie znam tego sprzętu a OP nie przedstawił w tym zakresie informacji które by wskazywały na to co piszesz. Naprawdę nie obsługuje arbitralnych zakresów prywatnych IP? A jakie obsługuje?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32706
  • 38330
  • 1384

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

Wydaje mi się, że w najnowszym sofcie jest inna końcówka 8.x lub coś jeszcze innego.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32706
  • 38330
  • 1384

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

Najlepiej pokazać ustawienia routera, wifi, dhcp i inne związane z WAN.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32706
  • 38330
  • 1384

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

Poza tym tu możesz być potrzebny Orange vpn bo autor wątku nie precyzyjnie pisze czy chce się dostać z sieci wifi czy spoza niej. Na funbox jest publiczny ip, na mobilnym nie, przynajmniej bez Orange vpn.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5998
  • 24411
  • 206

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci


@matipianonapisał(-a)

...

 

taką samą bramę jak Alcatel 192.168.1.1 i jest ustawiony na domyślne przydzielanie.
...

Pojawiły się sugestie, że zakres z którego Alcatel przydziela adresy po DHCP jest inny niż Ci się wydaje. Możesz sprawdzić to w ustawieniach rutera i ewentualnie pokazać zrzut ekranu z konfiguracji, tak żeby rozwiać wszelkie niedomówienia i uciąć spekulacje?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

To mam nadzieję rozwieje wątpliwości. 

Cały czas mówię o jednej sieci postawionej na jednym routerze, wszystkie sprzęty na powierzchni 60m2, większość w ogóle w jednym pokoju 10m2.

Adres routera: 192.168.1.1

Od początku taki był, nie ustawiałem go.


Screenshot_2022-02-02-00-22-39-834_com.android.chrome.jpg

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

  • @Piotrekk85 Pomyślałem, że możesz mieć rację z tym kontem hp, za każdym razem jak konfigurowałem ta drukarkę, to się niby rejestrowała na tym koncie. Wszedłem na to konto, zalogowałem się, a na koncie informacja "dodaj swoje pierwsze urządzenie". Sprawdziłem wszystkie zakładki - nie ma, pusto