Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

Router nie radzi sobie z podłączonym sprzętem (2 laptopy, 2 telefony, amplituner, drukarka, odkurzacz automatyczny). Niby wszystko jest widoczne, ale nie działa. Drukarka jest niby on line, ale nie da się nic wydrukować, bo jest niedostępna (foto ; na PC dokładnie tak samo świeci się on line, a przy próbie połączenia komunikat, że niedostępna). Amplituner podłączony kablem jest widoczny w Spotify, ale ani na PC ani w telefonie nie może się z nim skutecznie połączyć. Odkurzacz automatyczny też czasami pokazuje, że jest offline. Po resecie routera przez chwilę wszystko jest ok, a później znowu to samo. Zasięg LTE i Wifi na poziomie 70-100%. Próbowałem ustawiać statyczny IP na drukarce, włączyć tylko sieć 2,4GHz oraz oczywiście zostawić wszystko na ustawieniach fabrycznych - bez efektu, cały czas to samo. Proszę o pomoc, jeśli ktoś ma pomysł gdzie jest problem. Dodam, że router jest nowy, ma dwa tygodnie, problemy od początku, firmware routera od razu się zaktualizował do najnowszego.

 

P.S.Wszystkie urządzenia poza odkurzaczem funkcjonowały bez zarzutu na routerze funbox 3.0, niestety nie mam już dostępu do światłowodu stąd zmiana.

 

Screenshot_2022-01-31-21-13-05-901_com.android.printspooler.jpg

 

36 ODPOW. 36

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12963
  • 53243
  • 618

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

@matipiano  zmień szyfrowanie na WPA lub nawet otwórz sieć beż hasła i sprawdź  jak działa . Zrób z fona hotspot i porównaj 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

@matipiano w pierwszej kolejności bym sprawdził, czy wszystkie urządzenia są w tym samym zakresie IP. Najczęściej routery mobilne mają IP zaczynające się od 192.168.8.1, a router FunBox 192.168.0.1 lub 192.168.1.1. Proponuję najlepiej ustawić router mobilny na IP zaczynający się od 192.168.0.1 i ustawienie dynamicznie przydzielanego adresu IP.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci


@agat13napisał(-a)

@matipiano  zmień szyfrowanie na WPA lub nawet otwórz sieć beż hasła i sprawdź  jak działa . Zrób z fona hotspot i porównaj 


  1. Spróbuję, ale wcześniej działało normalnie na WPA2, więc czemu nagle miałoby nie działać
  2. Funbox miał taką samą bramę jak Alcatel 192.168.1.1 i jest ustawiony na domyślne przydzielanie. Przez chwilę próbowałem ustawiać statyczny IP, żeby sprawdzić czy to coś zmieni.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12963
  • 53243
  • 618

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

@matipiano  a czy SSID  dla wygody ustawiłeś takie samo jak na FB? 

Zapomnij wszystkie ustawienia wifi w urządzeniach i ustaw ponownie. Zakres dhcp w modemie lte z defaultu jest inny niż w FB


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci


@agat13napisał(-a)

@matipiano  a czy SSID  dla wygody ustawiłeś takie samo jak na FB? 

Zapomnij wszystkie ustawienia wifi w urządzeniach i ustaw ponownie. Zakres dhcp w modemie lte z defaultu jest inny niż w FB


Pokaż szczegóły
Na to też wpadłem. Wszystko ustawione od zera (poza telefonami i laptopami, bo nie przywrócę ich do ustawień fabrycznych). Drukarka skonfigurowana od zera, SSID sieci nowe. 
Powtórzę: router jest teraz na ustawieniach fabrycznych poza SSID, hasłem i wyłączona siecią 5GHz - to jedyne co zmieniłem. DHCP jest ustawione domyślnie. Drukarka też, IP za każdym razem nadaje router.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12963
  • 53243
  • 618

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

@matipiano  cóż, powinno dzialac. Sprawdź na alternatywnym  wifi z komórki. I zobacz otwarta sieć na Alcatelu. Powiedz co wyszło...

Czy w menu routera widać urządzenia? Pingowales je wzajemnie?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

  1. W menu routera urządzenia widać i tak jak pisałem problem pojawia się po czasie. Po resecie przez jakiś czas wszystko działa.
  2. Nie wyłączę zabezpieczeń, chyba że mi wytłumaczysz dokładnie co to ma dać. 😄 Mam zbyt dużo wrażliwych danych na dyskach, żeby je udostępniać wszystkim dookoła, poza tym i tak nie zostawię otwartej sieci na stałe, więc co to zmienia?
  3. Co ma dać trzymanie całe sieci na komórce, skoro na innym routerze działało? Co nowego to wniesie? Na krótko wszystko działa, bo przez jakiś czas używałem komórki jako routera, ale nigdy dużej niż godzinę.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci


@matipianonapisał(-a)

...

Po resecie routera przez chwilę wszystko jest ok, a później znowu to samo. 

...


Skoro przez chwilę jest dobrze to albo jakieś egzotyczne ustawienie którego istnienia w Twoim LAN nie podejrzewamy (np. alternatywny serwer DHCP) miesza, albo (co bardziej prawdopodobne) ten Alcatel jest zepsuty. Możesz go reklamować?

Anonim

Nie dotyczy

Alcatel linkhub LTE cat7 home station - podłączone urządzenia nie mogą się ze sobą połączyć w sieci

@matipiano  piszesz, że przez jakiś czas jest ok, może bug w oprogramowaniu, może upierdliwy modem/ router ci się trafił, tak zdalnie to nie ogarnę, kupić coś ze stajni Huawei 😎