Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Super Szybki Internet...

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 0

Super Szybki Internet...

Hej. Dzwoniłem do Orange i błędy zostały usunięte. Technik nie przyjechał do mnie do domu bo nie było to konieczne bo błędy były gdzieś tam a nie u mnie. @obywatel_lp A co do routera to też zamówiłem edimaxa tak że taraz ja będę patrzył na niebo czy zbliża cię burza 😀


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12793
  • 52635
  • 604

Super Szybki Internet...

Cześć,

 

Jak widzisz można cos wskórać i rozwiązać problem będąc pewnym swego. Od dawna powtarzam, że wstępna diagnoza wynikająca z menu modemu to podstawa. Kwestia zalogowania i interpretacji parametrów. To może każdy. Samo zgłoszenie z cyklu "nie działa" nie robi na operatorach żadnego wrażenia.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 72
  • 0

Super Szybki Internet...

@kurak 

Czyli jak teraz wygląda Twoje łącze i synchronizacja? Jak SNR? Została jednak zmniejszona?

Dobry wybór z Edimaxem, jak dotrze podziel się opinią 🙂

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 0

Super Szybki Internet...

Witam ponownie. @obywatel_lp Tak wygląda wszystko po wywaleniu błędów technika i na podłączonym Edimaxie 

kurak_0-1593801188690.png

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 72
  • 0

Super Szybki Internet...

@kurak 

Po jakim czasie działania ten screen?

Z mojej praktyki wygląda tak: Down Stream UAS pojawiają się tylko wtedy, gdy ktoś "od góry" zrobi restart, ewentualnie jak nie wyłączy się routera a wyjmie kabel i włoży z powrotem. Tu luz 🙂

Up Stream BER jak i Down Stream BER prawidłowy. Pojawiające się błędy w normie.

Trochę niski SNR Margin ana Up Stream, ale tu nie ma się co dziwić, bo zapina się aż na 1221 kbps 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 0

Super Szybki Internet...

@obywatel_lp Router chodzi może od 20 min świeżo po konfiguracji. To jak twoim zdaniem jest ok?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 72
  • 0

Super Szybki Internet...

@kurak 

Moim zdaniem ok. Z błędami to bywa różnie na tym routerze, niech popracuje kilka dni przekonasz się czy stabilnie i czy dobrze służy 🙂

Ja go zawsze będę rekomendował 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 72
  • 0

Super Szybki Internet...

grg.jpgTak to wygląda u mnie tuż po odgórnym restarcie 😉 ... Zawsze gdy nadchodzi magiczna godzina 00:19 zamieram w oczekiwaniu co się dzieje. Zwiększono mi synchronizację, przeplot również (onet z 21 ms do 28 ms jak patrzę na pingi)


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 0

Super Szybki Internet...

@obywatel_lp Cześć. Dziś o 3 w nad ranem zresetowałem router zeby zobaczyć co się będzie działo do teraz i moim oczom ukazało się mnóstwo błędów. No chyba że ja źle patrze lub to normalnie na edmiaxie 

kurak_0-1593857646645.png

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 72
  • 0

Super Szybki Internet...

Nie jest normalne, bo masz dalej widełki ustawione (Orange NIC nie zrobiło, powiedzieć to Ci mogą wszystko) i niestety spadający SNR dalej, teraz to sporo... O ile nie było burzy u Ciebie, to ilość błędów jest alarmem do zgłoszenia. Nie odpuszczaj i za wcześnie nie ciesz się, że coś "zrobili" jak nie zrobili.