Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brawa dla Orange! Internet naprawiony ale powolny. Do 80Mb/s VDSL

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Brawa dla Orange! Internet naprawiony ale powolny. Do 80Mb/s VDSL

Witam Chcę podnieść rozmowę w temacie prędkości internetu Neostrada VDSL do 80Mb/s czy była by jakaś pomoc w tej kwestii ze strony Orange? Dodam że na chwilę obecną łącze wolne i czyste od błędów Hura! : )

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Brawa dla Orange! Internet naprawiony ale powolny. Do 80Mb/s VDSL

Można mieć 6dB SNR margin i pełne 80Mb/s synchronizację. Wysoki SNR margin może świadczyć o tym, że linia pozwala na więcej, a jest mniejsza synchronizacja niż może być. Najczęściej jest tak, że wysokie SNR jest po tym jak DLM zadziała po jakiejś awarii/zerwaniu synchronizacji/chwilowym zakłóceniu na linii i obcina prędkość, po powrocie do lepszego stanu linii prędkości nie oddaje a SNR rośnie. To nie jest parametr zależny/decydujący, ważna jest odległość od centrali (tłumienie linii też wyrażane w dB) i stan linii, który wpływa na wyższe SNR.

Funbox nie pokazuje szczegółowych parametrów, więc ciężko stwierdzić dlaczego nie synchronizuje się na więcej.

 

@Anonim 9.2dB można zejść do 6dB by było dalej stabilnie, choć może zacząć trochę błędów się pojawiać (ale nie musi), nie wiadomo dlaczego trzyma Ci wysokie SNR a nie daje większej synchronizacji. Może Ci oddać po czasie a może też być potrzebna pomoch techników, by zrestartowali linię. (choć nie wiem czy jest gra warta świeczki dla kilku Mb/s) Na pewno nie restartuj często routera (a najlepiej w ogóle nie restartuj jak wszystko działa dobrze), bo jeszcze Ci przytnie prędkość jak DLM te restarty zakwalifikuje jako utratę synchronizacji.

PS. nie pisz głupot z tym wyłączaniem czegoś w BIOSie, nie ma to nić wspólnego z synchronizacją linii.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

26 ODPOW. 26

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22031
  • 179

Brawa dla Orange! Internet naprawiony ale powolny. Do 80Mb/s VDSL


@Anonimnapisał(-a)

... czy była by jakaś pomoc w tej kwestii ze strony Orange? ...


Nie wiem, musisz Orange zapytać.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Brawa dla Orange! Internet naprawiony ale powolny. Do 80Mb/s VDSL

@Anonim jeżeli oczekujesz pomocy od użytkowników takich jak Ty, to dobrze trafiłeś, ale musisz dokładniej opisać swoją sprawę, żeby można było jakoś pomóc. Daj screeny z parametrów linii.

 

Jeżeli konkretnie zwracasz się do Orange, to skorzystaj z jednego ze sposobów kontaktu: czat, infolinią, list tradycyjny. Tu sposoby kontaktu:

https://www.orange.pl/view/kontakt

Przedstaw sprawę konsultantowi, a on przekaże Twoją sprawę do odpowiednich działów 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 611

Brawa dla Orange! Internet naprawiony ale powolny. Do 80Mb/s VDSL

@Anonim ADSL i VDSL to technologie miedziane, ale różnią się wymaganiami liniowymi. ADSL pracuje do 4,5 km ( teoretycznie) i osiąga od 1 do 20Mb/ sek. 

VDSL to inna częstotliwość pracy- wyższa, przez co długość linii mniejsza- do 1,3 km. To pierwsze uwarunkowanie i najważniejsze. Drugim jest jakość lacza. Nie możesz mieć żadnych odczepów i zrównolegleń na linii, a pary kablowe muszą być zrównoważone i prawidłowo rozszyte  To sprawdza monter. 

Do założenia VDSL konieczne jest również odpowiednie wyposażenie centrali. Jeśli nie ma portów VDSL ( ogólnie czy wolnych nieużywanych) to też nic nie zrobisz... 

Jak widzisz, możliwości sporo i nikt zdalnie tego na pewno nie określi. 

Podaj dokładne parametry liniowe i opcje prędkości z menu modemu to postaramy się podpowiedzieć. 

Anonim

Nie dotyczy

Brawa dla Orange! Internet naprawiony ale powolny. Do 80Mb/s VDSL

Którą zakładkę mam przesłać która jest poprawna?

 

W załączniku podałem PrtScrn-y z parametrami...

 

Zrzut ekranu z 2021-10-28 20-52-41.pngZrzut ekranu z 2021-10-28 20-52-25.png

 

U mnie mam do centrali 600 góra 700m

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik + scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 611

Brawa dla Orange! Internet naprawiony ale powolny. Do 80Mb/s VDSL

@Anonim  przecież masz VDSL zapięty ma 60Mn/ sek czyli linia ma około 500m. Więcej nie wyciągniesz... Chyba, że wymienisz modem na FB 2....


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 186
  • 1

Brawa dla Orange! Internet naprawiony ale powolny. Do 80Mb/s VDSL

egzorcysta_0-1635448177540.png

U mnie margines szumu 6.1dB a prędkość tylko 35Mbit/s. Dlaczego?

 

Dlaczego mam tylko 35 MBit/s, jeżeli margines szumu jest mniejszy? 

Czym jest margines szumu?

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga

Anonim

Nie dotyczy

Brawa dla Orange! Internet naprawiony ale powolny. Do 80Mb/s VDSL

Witaj egzorcysta już odpisuję wyłącz WOL i automatyczną negocjację karty lan na ręczną 1Gb albo 100Mb/s w pełnym dupleksie to napewno poprawi twoje parametry ja miałem podobnie WOL wyłącza się w BIOS-ie i w systemie i na karcie LAN

Anonim

Nie dotyczy

Brawa dla Orange! Internet naprawiony ale powolny. Do 80Mb/s VDSL

FunBox 2.0 mam obecnie jaki proponujesz agat13

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 611

Brawa dla Orange! Internet naprawiony ale powolny. Do 80Mb/s VDSL

@egzorcysta SNR czyli margines szumu to odstęp transmisji od poziomu zakłóceń liniowych. Im większy tym lepiej. Granicą jest to 6dB czyli jest ok. Im on większy, tym profil usługi wyższy. Jeśli jeszcze nie ma błędów, to warto zresetować port, co robi tylko monter i ustawić ponowną negocjacje max przepustowości łącza- DLM

Jak mierzysz, bo po ETH musi być około 55Mb/sek. Po wifi, to 35 świadczy, że łączysz się na 2,4GHz

Rozdzielił sieci wifi i zrób testy ma 5GHz inaczej nazywając ta sieć.. Jeśli oczywiście testujesz ns wifi około 1m od FB