Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brawa dla Orange! Internet naprawiony ale powolny. Do 80Mb/s VDSL

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Brawa dla Orange! Internet naprawiony ale powolny. Do 80Mb/s VDSL

@egzorcysta 

Masz gorsze parametry linii niż @Anonim to i prędkość mniejsza. Masz więcej błędów i mniejszy margines błędu. Zupełnie normalna sytuacja.

IMHO nic z tym nie zrobicie bo nie ma nic do zrobienia. Dodatkowo narzekania i sugestie @Anonim są, delikatnie mówiąc, niezrozumiałe. Większość użytkowników łączy miedzianych może tylko pozazdrościć takich parametrów.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Brawa dla Orange! Internet naprawiony ale powolny. Do 80Mb/s VDSL

Można mieć 6dB SNR margin i pełne 80Mb/s synchronizację. Wysoki SNR margin może świadczyć o tym, że linia pozwala na więcej, a jest mniejsza synchronizacja niż może być. Najczęściej jest tak, że wysokie SNR jest po tym jak DLM zadziała po jakiejś awarii/zerwaniu synchronizacji/chwilowym zakłóceniu na linii i obcina prędkość, po powrocie do lepszego stanu linii prędkości nie oddaje a SNR rośnie. To nie jest parametr zależny/decydujący, ważna jest odległość od centrali (tłumienie linii też wyrażane w dB) i stan linii, który wpływa na wyższe SNR.

Funbox nie pokazuje szczegółowych parametrów, więc ciężko stwierdzić dlaczego nie synchronizuje się na więcej.

 

@Anonim 9.2dB można zejść do 6dB by było dalej stabilnie, choć może zacząć trochę błędów się pojawiać (ale nie musi), nie wiadomo dlaczego trzyma Ci wysokie SNR a nie daje większej synchronizacji. Może Ci oddać po czasie a może też być potrzebna pomoch techników, by zrestartowali linię. (choć nie wiem czy jest gra warta świeczki dla kilku Mb/s) Na pewno nie restartuj często routera (a najlepiej w ogóle nie restartuj jak wszystko działa dobrze), bo jeszcze Ci przytnie prędkość jak DLM te restarty zakwalifikuje jako utratę synchronizacji.

PS. nie pisz głupot z tym wyłączaniem czegoś w BIOSie, nie ma to nić wspólnego z synchronizacją linii.

Anonim

Nie dotyczy

Brawa dla Orange! Internet naprawiony ale powolny. Do 80Mb/s VDSL

Do -brtk- PS. No akurat nie ma i nie pisałem tak ale szczegół : )


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Brawa dla Orange! Internet naprawiony ale powolny. Do 80Mb/s VDSL


@Anonimnapisał(-a)

Do -brtk- PS. No akurat nie ma i nie pisałem tak ale szczegół : )


Jak to nie pisałeś? A to:

 

j131_0-1635514231939.png

 

Anonim

Nie dotyczy

Brawa dla Orange! Internet naprawiony ale powolny. Do 80Mb/s VDSL

Ponieważ egzorcysta skarżył się na dużą ilość błędów... To napisałem między innymi że należało by wyłączyć WOL...

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Brawa dla Orange! Internet naprawiony ale powolny. Do 80Mb/s VDSL


@Anonimnapisał(-a)
Ponieważ egzorcysta skarżył się na dużą ilość błędów... To napisałem między innymi że należało by wyłączyć WOL...

... Na co @-brtk- odpisał Ci żebyś bzdur nie wypisywał bo błędy na linii mają się nijak do ustawień urządzeń w LAN.

Anonim

Nie dotyczy

Brawa dla Orange! Internet naprawiony ale powolny. Do 80Mb/s VDSL

Witam chcę się pochwalić...To moje łącze...To moje łącze...

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12973
  • 53269
  • 619

Brawa dla Orange! Internet naprawiony ale powolny. Do 80Mb/s VDSL

@Anonim  czyli jeśli nikt w kablach nie grzebał, toDLM puścił więcej... Prawie dwa razy więcej.. Super wynik


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Brawa dla Orange! Internet naprawiony ale powolny. Do 80Mb/s VDSL

A ja widzę, że tyle samo jest co na pierwszym screenie. Drugi screen ze statystykami nie jest od @Anonim.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12973
  • 53269
  • 619

Brawa dla Orange! Internet naprawiony ale powolny. Do 80Mb/s VDSL

@-brtk-  oczywiście, masz rację... Co ślepemu po oczach... To @egzorcysta  zamieścił drugi screen. Tu faktycznie nic nie uległo zmianie...