Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana Typ NAT 2 na Typ NAT 1 w PS5


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 616
  • 1237
  • 2

Zmiana Typ NAT 2 na Typ NAT 1 w PS5


@IreneuszCDnapisał(-a)

@Sebastian23 kupić nowy kabel LAN UTP CAT 6E i zrobić testy, jak będzie żle, to technika wezwać z Orange, jak nic nie znajdzie (usterki) to zapłacisz za asystę 128zł chyba, wtedy trzeba będzie konsolę słać do serwisu i tyle w temacie, w ciemno nic sensownego nie wymyślę.


Ewentualnie jak wymiana kabla nie pomoże to wyczyscic pamięć podręczną konsoli (jest opcja w ustawieniach) 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2042
  • 9869
  • 82

Zmiana Typ NAT 2 na Typ NAT 1 w PS5

@IreneuszCD Nie ma takiej kategorii jak 6E, jest 6, 6A. To ja muszę pójść i poszukać.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 26
  • 0

Zmiana Typ NAT 2 na Typ NAT 1 w PS5

Po tym samym kablu podłączałem tą samą konsolę w innym mieszkaniu i mam normalnie maxa, konsola była już w serwisie i otrzymałem informację że wszystko działa, jedynie u mnie w domu w orange nie działa prawie w ogóle internet i po kablu i teraz jeszcze po WiFi, technik przychodzi odsyła na infolinię a infolinia znowu wysyła do mnie technika i tak w kółko bez żadnych konkretów 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13935
  • 57357
  • 691

Zmiana Typ NAT 2 na Typ NAT 1 w PS5

@Sebastian23  może to śmieszne, ale pisz skargę na piśmie i wysyłaj ma adres korespondencyjny w Skierniewicach 

Orange Polska SA 

Jagiellońska 34 

96-100 Skierniewice 

Może wreszcie trafi do działu technicznego, gdzie dogłębnie zajmą się problemem ..

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 369
  • 1476
  • 10

Zmiana Typ NAT 2 na Typ NAT 1 w PS5

@Sebastian23  Naprawdę to nie jest trudne, aby namierzyć problem. Zacznij od zrozumienia, jak działa Twoja sieć. Podziel ją na 2 segmenty:

1.  ISP(Orange) -> WAN na routerze.

2. Router -> Twoje wewnętrzne urządzenia.

 

To co się dzieje w segmencie 1 jest ustawiane przez operatora. Z opisu wynika, że tu jest wszytko ok.

To co się dzieje w segmencie 2 jest pod Twoją kontrolą i masz wpływ na co  się tu dzieje.

 

Działa to tak, że kiedy łączysz konsolę / tv/ kompa itp... do routera to między routerem  a twoim sprzętem dochodzi do negocjacji prędkości.  Jeżeli używasz kabla UTP,  min cat 5e i kabel jest sprawny, to powinno ci wynegocjować 1000Mbps( zakładając, że twój sprzęt  obsługuje 1000Tbase.)  Negocjacja 10mbs bezpośrednio ci mówi, że masz uszkodzony kabel, wtyczkę lub złączkę. W przypłodku kabla FTP masz jeszcze jedną możliwość, czyli zwarcie którejś żyły do ekranu.  

Zrób tak: odłącz konsolę, zamiast niej podłącz laptopa (PC). PPM na ikonę połączenia LAN -> Ustawienia sieci i int. -> Ethernet i zobacz co pokazuje w polu Szybkość łącza. Powinno być 1000/1000Mbps. Jeżeli jest inaczej to zmień kabel i powtórz test... Daj znać, o wyniku.

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2042
  • 9869
  • 82

Zmiana Typ NAT 2 na Typ NAT 1 w PS5


@Sebastian23napisał(-a)

jedynie u mnie w domu w orange nie działa prawie w ogóle internet i po kablu i teraz jeszcze po WiFi


Nie zmieniałeś zaawansowanych ustawień sieciowych w konsoli, na przykład MTU?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6018
  • 24540
  • 209

Zmiana Typ NAT 2 na Typ NAT 1 w PS5


@Sebastian23napisał(-a)

Po tym samym kablu

...


No dobrze, to może jeszcze pokaż tu tego bohatera, skoro odpinanie go i zapinanie nie jest problemem. Ciekawi mnie jak ten kabel wygląda, jaki jest długi i jak wyglądają wtyczki na obu końcach. Jakbyś mógł cyknąć fotkę...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 616
  • 1237
  • 2

Zmiana Typ NAT 2 na Typ NAT 1 w PS5

A w konfiguracji FB6 można zmieniać prędkość na portach Ethernet z autonegkcjacji na 10, 100 albo 1000mbps na porcie Ethernet? 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6018
  • 24540
  • 209

Zmiana Typ NAT 2 na Typ NAT 1 w PS5


@pawel__bnapisał(-a)

A w konfiguracji FB6 można zmieniać prędkość na portach Ethernet z autonegkcjacji na 10, 100 albo 1000mbps na porcie Ethernet? 


Nie.