Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kupno światłowodu do gier i streamowania

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 31
  • 0

Kupno światłowodu do gier i streamowania

Cześć. Wiem, że jestem na forum orange i dużo osób może być stronniczych, ale i tak spytam, bo mogę wziąć umowę na czas nieokreślony.

 

 Mieszkam w Szczecinie i obecnie mam vectre aka multimedie.

Wszystko działa gitt 600/50, ale brakuje mi tego uploadu trochę.

Zastanawialem się nad orange, bo niedlugo konczy mi sie umowa.

Chiałbym wziąć światłowód 1000/300 albo ewentualnie 2000/600[1Gbit na 1 urzadzeniu tak tak wiem].

 

Standardowo robiłbym pobieranko, granko i chciałbym zacząć streamować.

Zastanawia mnie jak to jest z pingami, lagami, zrywaniem łącza.

Ja slyszałem coś takiego, że podobno centralna Polska będąca w orange sie skarzy, że sygnał nie idzie przez Warszawe tylko przez niemiecki Frankfurt.

Ja do Frankfurtu mam blizej no bo Szczecin.

 

Mam jeszcze mozliwosc wziecia internetu tmobile 900/300, ale przeciwnicy tmobile gadają na kruczki w umowach.

 

BARDZO zalezy mi na komfortowej grze w gry online. Gram w rozne gry. Czasami w battlefield 1, w cs go kiedys tez gralem.

 

Jakbym mial brać tmobile to tam nie ma umowy na okres nieokreslony, a orange to zawsze moge po miesiacu zrezygnowac niby.

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53633
  • 625

Kupno światłłowodu do gier i streamowania

@ShastaMan  słuszna koncepcja. Przetestować i w razie czego zrezygnować, bo szczerze to nikt nie wie jakie będą trasy dla Ciebie i w sieci szkieletowej operatora i dalej...

Różne są opinie, podobno idzie ku lepszemu ( tak słyszałem) ale gotowej odpowiedzi tu nie dostaniesz, chyba, że ktoś mieszka obok i zna temat, ma doświadczenie w kwestii gier na usługach z rejonu Szczecina ( a właściwie z bliskiej okolicy Twojego miejsca zamieszkania) 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22191
  • 182

Kupno światłowodu do gier i streamowania

@ShastaMan 

Jakie jest pytanie?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53633
  • 625

Kupno światłłowodu do gier i streamowania

@ShastaMan  słuszna koncepcja. Przetestować i w razie czego zrezygnować, bo szczerze to nikt nie wie jakie będą trasy dla Ciebie i w sieci szkieletowej operatora i dalej...

Różne są opinie, podobno idzie ku lepszemu ( tak słyszałem) ale gotowej odpowiedzi tu nie dostaniesz, chyba, że ktoś mieszka obok i zna temat, ma doświadczenie w kwestii gier na usługach z rejonu Szczecina ( a właściwie z bliskiej okolicy Twojego miejsca zamieszkania) 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 31
  • 0

Kupno światłowodu do gier i streamowania

I pytanie poza kategorią: Czy jest umowa na czas nieokreslony dla oferty internet 2Gbit

 

@agat13W sumie mam sąsiadke co ma światłowód 300/100 od orange. Drzwi dalej. Tylko tak dziwnie wbić do mieszkania xD i elo można potestować.Musialbym jej gierki pobrać.

Mieszka za ścianą. Łączyłem sie z jej wifi od siebie z pc, bo znam hasło, bo jej pomagałem w czymś tam. No i u mnie od niej po wifi łapie 1-2 kreski zasiegu na 4 i download jest tylko max 10 Mbit.

 

 

 

Ciekawi mnie też jeszcze w sumie jedna rzecz. Rynek klientow w orange jest ogromny, a widzialem mase postów którzy narzekają na ping w grach. No ale jak jest tak źle to czemu orange ma tyle klientow.

 

 

 

_____________________

*Edytowałem post - moderator Wojciech.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22191
  • 182

Kupno światłowodu do gier i streamowania

@ShastaMan 

Na forum Orange nikt ci nie napisze porównania ofert, bo nie byłoby to zgodne z regulaminem forum.

Zadaj konkretne pytanie o usługi Orange, to dostaniesz konkretną odpowiedź.

Co do możliwości zawarcia umowy takiej czy innej to uzyskasz odpowiedź tylko kontaktując się z operatorem, próbując zamówić usługę na swoim adresie. Orange oferuje 2GB tylko na swojej sieci, nawet na sieci SI nie oferuje tej usługi.

Dlaczego Orange ma tyle klientów to nie wiem, ale czy na pewno chcesz o to zapytać?

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53633
  • 625

Kupno światłowodu do gier i streamowania

@ShastaMan  rynek jest ogromny, bo zasięg ogólnokrajowy. Usługi proste i wystarczające dla Kowalskiego. Bardziej wymagający już patrzą na usługi jak i na rynek inaczej niż większość użytkowników. Według mnie dobra jakość i obsługa stanowią podstawę. 

Wiadomo, że nie wszyscy mogą być szczęśliwi, ale czasem nie mają wyboru i alternatywy. 

Co do dostępu do netu sąsiadki, bym się nie chwalił, bo to i tak testy do kitu, bo po wifi i to dalekim ...umów się na kawę i sprawdź na miejscu, a nie na dziko

Jeden test niewiele da, bo jak każda usługa podlega przeciążeniom zarówno po stronie serwerów dostawcy jak i ruchu w sieci. 

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 323
  • 8

Kupno światłowodu do gier i streamowania

Kiedyś grałem trochę w BF1 to pingi miałem 15-30 ms. Teraz gram w BF 2042 i też jest komfortowo. 

W CS:GO dawno nie grałem ale jak testowałem to pingi miałem 30-40 ms. 

Streamowanie tylko sprawdzałem z ciekawości to w 1080p@60 nie było problemu zarówno na Twitchu jak i na YT. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53633
  • 625