Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy jest możliwe przeniesienia numeru VOiP od PLFON do Orange?

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 25
  • 0

Czy jest możliwe przeniesienia numeru VOiP od PLFON do Orange?

a mam jeszcze pytanie czy jest możliwość przeniesienia nr od operatora voip (plfon) do własnie voipa orange? mam sentyment do tego nr który jest teraz u operatora plfon?

 

 

 

 

___________________

*Post wydzielony z tematu "FB6 + Fritzbox7490+ voip" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5697
  • 23107
  • 197

Czy jest możliwe przeniesienia numeru VOiP od PLFON do Orange?

@maciejnet 

W ramach doprecyzowania tematu, i dla podbicia tego co powyżej napisał @agat13, mogę potwierdzić że Orange ogarnia ten temat lepiej niż się wydaje.

Przeniesienie numeru jest możliwe, nawet jeśli infolinia twierdzi inaczej, tu pełna zgoda (i niejakie zdziwienie).

Co więcej, oferta taryfowa jest naprawdę interesująca. Darmowe rozmowy do USA... No naprawdę takiej satysfakcji jaką daje powiedzenie obywatelowi tego mocarstwa przez telefon: "słuchaj, nie musisz się spieszyć, ja do ciebie oddzwonię bo mam dużo taniej, to sobie spokojnie porozmawiamy", jest bardzo fajną sprawą. Często z tego korzystam.

No i ten stosunkowo mało znany fakt, że z jednego numeru, przy minimalnej konfiguracji, można prowadzić jednocześnie kilka rozmów. To skutecznie zapobiega "blokowaniu linii" i odesłało pocztę głosową (czy to własną, czy operatorską) do lamusa.

Tak więc warto zadbać o VoIP z Orange, bo to nie tylko się da ale i warto.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5697
  • 23107
  • 197

Czy jest możliwe przeniesienia numeru VOiP od PLFON do Orange?

@Laik2 

Jeśli oryginalnie numer był w TP SA to szansa jest duża że tak.

Ja przenosiłem z Netii POTS na Orange VoIP i nie chcieli tego zrobić w ramach zawierania nowej umowy, ale w ciągu miesiąca od jej startu udało się to załatwić w "salonie".

To już musisz upewnić się samodzielnie, tutaj jedynie niewiążące opinie możemy podać.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32495
  • 37052
  • 1374

Czy jest możliwe przeniesienia numeru VOiP od PLFON do Orange?

Nawet jeśli numeru nie było w Orange, można go przenieść na pots lub usługi pakietowe. To proces FNP dostępny w większych salonach.

Uwaga: tylko dostępne w salonie, więc nie przysługuje odstąpienie.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 25
  • 0

Czy jest możliwe przeniesienia numeru VOiP od PLFON do Orange?

Tak pierwotnie nr telefonu otrzymany od Poczta Telegraf Telefon 😉 w 1970r. Zmiany ekonomiczne i telekomunikacyjne spowodowały (ekonomia ) że przeniosłem nr prawie 18 lat temu do jednego z pierwszych voipów oferujących fizyczną bramkę voip podpinaną do wyjścia modemu internetowego. mam sentyment do tego nr (ponad 50 lat)...

Ale niestety nikt nic nie wie na infolini czy to możliwe.....


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5697
  • 23107
  • 197

Czy jest możliwe przeniesienia numeru VOiP od PLFON do Orange?

@Laik2 

To załatwisz jedynie w salonie. Niezależnie od tego co twierdzi infolinia.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13498
  • 55193
  • 659

Czy jest możliwe przeniesienia numeru VOiP od PLFON do Orange?

@Laik2Wszystko co było na początku  w TP (obecnie Orange) bez problemów powinno wrócić do operatora pierwotnego.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13498
  • 55193
  • 659

Czy jest możliwe przeniesienia numeru VOiP od PLFON do Orange?

@Laik2A ja wiem 🙂 Możliwe 😉

Coś co pierwotnie było u jednego operatora zawsze może do niego wrócić, tylko trzeba wszcząć procedurę o przeniesienie od obecnego operatora.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Czy jest możliwe przeniesienia numeru VOiP od PLFON do Orange?

Żeby Orange miał takie problemy to aż się dziwię. Oni powinni świeć przykładem w kategorii telefonia stacjonarna/voip. W końcu kto jak kto się na tym lepiej zna. Voipowi operatorzy robią to bez problemu i od ręki. Nie mniej ja bym był ostrożny w pokierowaniu wszystkiego u jednego operatora. Szczególnie Orange. Oni mogą się w tym pogubić. A u dużych operatorów trudniej wyprostować błędy. Rozumiem chęć posiadania darmowych rozmów. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13498
  • 55193
  • 659

Czy jest możliwe przeniesienia numeru VOiP od PLFON do Orange?

@maciejnet  nie ma problemów. Po prostu my wiemy lepiej niż infolina 😁🤣


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5697
  • 23107
  • 197

Czy jest możliwe przeniesienia numeru VOiP od PLFON do Orange?

@maciejnet 

W ramach doprecyzowania tematu, i dla podbicia tego co powyżej napisał @agat13, mogę potwierdzić że Orange ogarnia ten temat lepiej niż się wydaje.

Przeniesienie numeru jest możliwe, nawet jeśli infolinia twierdzi inaczej, tu pełna zgoda (i niejakie zdziwienie).

Co więcej, oferta taryfowa jest naprawdę interesująca. Darmowe rozmowy do USA... No naprawdę takiej satysfakcji jaką daje powiedzenie obywatelowi tego mocarstwa przez telefon: "słuchaj, nie musisz się spieszyć, ja do ciebie oddzwonię bo mam dużo taniej, to sobie spokojnie porozmawiamy", jest bardzo fajną sprawą. Często z tego korzystam.

No i ten stosunkowo mało znany fakt, że z jednego numeru, przy minimalnej konfiguracji, można prowadzić jednocześnie kilka rozmów. To skutecznie zapobiega "blokowaniu linii" i odesłało pocztę głosową (czy to własną, czy operatorską) do lamusa.

Tak więc warto zadbać o VoIP z Orange, bo to nie tylko się da ale i warto.