Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 286
  • 0

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

U mnie w bloku na klatce zamontowano światłowód hurtowy podłączony do skrzynki ze światłowodem innego dostawcy,która jest w piwnicy. Według Orange mogę przejść na światłowód .Zastanawiam się tak wstępnie nad światłowodem o prędkości 600 Mb/s.Czy mając na klatce w bloku możliwość podłączenia światłowodu Orange(światłowód hurtowy) podłączonego do skrzynki światłowodu innego dostawcy,przed ewentualnym zamówieniem i podłączeniem Światłowodu Orange o wybranej prędkości,muszę to zgłosić,tylko nie wiem czy firmie do której skrzynki światłowodowej jest podłączony światłowód hurtowy,a może zgłosić to opiekunowi budynku,że chcę mieć Światłowód Orange o wybranej prędkości,następnie zamówić na stronie Orange światłowód,czy może wystarczy zamówić na stronie Orange światłowód ,jak przyjedzie technik,zamontuje,podłączy Funbox 6,sprawdzi czy działa i czy na pewno będę miał prędkość taką jak na umowie?

Proszę dokładnie przeczytać zadane pytanie przed udzieleniem odpowiedzi i proszę o bardzo dokładną odpowiedź

Jeśli pojawił się już taki temat to przepraszam,ale wolałem napisać i nie wiem czy dobrze zatytułowałem temat.

 

________________
* Przeniosłem z działu Internet domowy – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

@lukcio40  to co musisz zrobić to tylko złożyć zamówienie w Orange (do wyboru strona internetowa lub infolinia: czat, telefon) i wybrać prędkość usługi oraz ewentualnie usługi dodatkowe, całą resztę załatwia Orange i firma podwykonawcza instalująca usługę, tak technik wszystko wykona ewentualną instalację, zamontuje gniazdko w miejscu wskazanym przez Ciebie, podłączy modem Funbox i wykona test połączenia, dopiero wtedy gdy będzie wszystko ok to podpisujesz papiery technikowi. Rozumiem że nie masz jeszcze usług światłowodowych u siebie w lokalu, na przykład od innego dostawcy?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

62 ODPOW. 62

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

@lukcio40  to co musisz zrobić to tylko złożyć zamówienie w Orange (do wyboru strona internetowa lub infolinia: czat, telefon) i wybrać prędkość usługi oraz ewentualnie usługi dodatkowe, całą resztę załatwia Orange i firma podwykonawcza instalująca usługę, tak technik wszystko wykona ewentualną instalację, zamontuje gniazdko w miejscu wskazanym przez Ciebie, podłączy modem Funbox i wykona test połączenia, dopiero wtedy gdy będzie wszystko ok to podpisujesz papiery technikowi. Rozumiem że nie masz jeszcze usług światłowodowych u siebie w lokalu, na przykład od innego dostawcy?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 286
  • 0

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

Mam Neostrada Orange do 80 Mb/s i teraz mogę mieć światłowód Orange,T-Mobile i Netia. Wybrałem Orange. Po zamowieniu światłowodu czekam na technika,pojawi się,zamontuje światłowód,podłączy router,sprawdzi czy działa,jak jest dobrze dopiero teraz podpisuje umowę.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

@lukcio40  tak, zamówienie usługi to tylko to co musisz wykonać po swojej stronie, reszta należy do Orange, dobrze abyś podczas składania zamówienia przypomniał że przechodzisz z ich usługi miedzi na ich światłowód - migracja usług to się nazywa (oni wiedzą że masz już u nich usługę, ale lepiej wszystko wyjaśnić do końca).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12981
  • 53299
  • 619

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

@lukcio40  przede wszystkim zrób migrację z Neostrady po miedzi do światłowodu. Żeby nie naliczyli kary za zerwanie umowy po miedzi. 

Kolejną sprawa jest sama instalacja. 

Ciebie jako klienta nie interesuje po czyjej sieci to zrobią, z wyjątkiem oplat, bo to będziesz widział, mając dopłatę do faktury.

Obca sieć wymusza najprawdopodobniej dwuetapową instalację. Monter od właściciela sieci instaluje gniazdo optyczne, a technik Orange modem i całą resztę ( dekodery, jak zamówiłeś TV i weryfikuje działanie wifi) To ten drugi monter może rozciągać kable Ethernet po lokalu wedle życzenia do dekoderów czy urządzeń sieciowych. To tyle po krótce 

Prędkość max 600Mb wymusza obca sieć i będziesz miał tyle po kablu ethernet, czyli to co w zamówieniu i w umowie.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 286
  • 0

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

To jeszcze zapytam czy Funbox 6 to dobry router do światłowodu oraz wifi i czy w routerze do usługi światłowodu w routerze loguję się loginem i hasłem od Neostrada?

Odnośnie Neostrady mam od gniazdka telefonu pociągniety kabel do gniazdka sieciowego blisko miejsca,gdzie mam komputer i router.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12981
  • 53299
  • 619

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

@lukcio40  widzę niepewność w wiedzy o usłudze...

Login i hasło zapamiętuje modem raz przy instalacji i zmieniasz to tylko na życzenie...czyli nigdy

Do netu albo logujesz się po wifi hasłem nadanym z defaultu lub własnymi ustawieniami nazwy sieci i hasła, po zmianie w menu modemu.

Podpinasz się kablem eth bez konieczności logowania.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

@lukcio40  Funbox 6 jak każdy sprzęt operatorski ma swoje wady i zalety (ja nie narzekam), tak przydzielą Ci login i hasło do Neostrady ale już nowe ( nie to co miałeś na miedzi).


Zespół Nasz Orange
  • 203
  • 2764
  • 13

Światłowód Orange na linii innego dostawcy


@slav72 napisał(-a)

@lukcio40  to co musisz zrobić to tylko złożyć zamówienie w Orange (do wyboru strona internetowa lub infolinia: czat, telefon) i wybrać prędkość usługi oraz ewentualnie usługi dodatkowe, całą resztę załatwia Orange i firma podwykonawcza instalująca usługę, tak technik wszystko wykona ewentualną instalację, zamontuje gniazdko w miejscu wskazanym przez Ciebie, podłączy modem Funbox i wykona test połączenia, dopiero wtedy gdy będzie wszystko ok to podpisujesz papiery technikowi. Rozumiem że nie masz jeszcze usług światłowodowych u siebie w lokalu, na przykład od innego dostawcy?


Dodam jeszcze do tego co pisał @slav72, że w łatwy sposób możesz też zamówić niezobowiązujący kontakt naszego doradcy, poprzez ten odnośnik  Zamówienie połączenia z doradcą sprzedażowym 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 286
  • 0

Światłowód Orange na linii innego dostawcy

Pyram,bo światłowód to dla mnie nowość,a do tej pory miałem tylko Neostradę.

Zapytam jeszcze o to: obecnie do Neostrady mam router Asus DSL-AC52U z modemem i według producenta powinien obsługiwać

światłowód-router ma port DSL i WAN i 4 gigabitowe porty LAN. Czy taki router zadziała ze światłowodem,jeśli tak to jak podłączyć i skonfigurować posiadany router tak by działał z nim światłowód czy lepiej dać sobie spokój i zostawić Funbox 6?

Wybaczcie moje pytania,bo w kwestii światłowodu jestem nowy.