Nie można wyświetlić tego widżeta.

WiFi Calling w Orange - dlaczego nie ma do tego odrębnej aplikacji ?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Komentator
  • 61
  • 122
  • 0

WiFi Calling w Orange - dlaczego nie ma do tego odrębnej aplikacji ?

Mam pytanie - jak w temacie. Może mi ktoś wyjaśnić dla czego inni operatorzy udostępniają swoim klientom aplikację do tej usługi, a Orange wymaga takiej funkcjonalności wbudowanej w aparat telefoniczny ?

Jak to z tym jest  co stoi na przeszkodzie, żeby użytkownikom trochę ułatwić życie... ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Pasjonat
  • 262
  • 495
  • 7

WiFi Calling w Orange - dlaczego nie ma do tego odrębnej aplikacji

Odnośnie oryginalnego zagadnienia - myślę, że chyba wyczerpaliśmy temat 😉 - rozwijanie VoWiFi aplikacyjnego zostało w Orange zakończone w związku z co raz szerszym wsparciem obu w/w funkcjonalności na poziomie oprogramowania producentów telefonów. Jakkolwiek byśmy nie sympatyzowali z osobami posiadającymi starsze smartfony to kierunek wykorzystania zasobów osobowych i sprzętowych operatora w zakresie zwiększania kompatybilności z siecią urządzeń obsługujących obie w/w funkcje wydaje się być bardziej oczekiwany.

Swoją drogą - użytkuję 3 letni telefon, który dzielnie mi służy i obsługuje zarówno VoLTE, jak i VoWiFi z poziomu oprogramowania producenta 😉 oraz bez problemu "radzi sobie" ze wszystkimi aplikacjami, które na niego wrzucę -> w moim odczuciu w ostatnich 3 latach, poza wprowadzeniem 5G, na rynku telefonów już niewiele się zmieniło - ot jakieś wodotryski w stylu więcej pixeli w aparacie, może jakiś IOS ale bez większego wpływu na ich użyteczność.

@Moogoom- jeśli czujesz niedosyt i chcesz "powalczyć w temacie" może zasadnym byłoby rozważenie możliwości zgłoszenia przedmiotowego zagadnienia np via pomysły?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

35 ODPOW. 35

Poziom 36, Guru *
  • 2424
  • 5849
  • 176

WiFi Calling w Orange - dla czego nie ma do tego odrębnej aplikacji ?

@Moogoom

Dla mnie jak cos jest wbudowane w telefon i nie trzeba korzystac z dodatkowej aplikacji to jest to wlasnie ulatwienie zycia😉

Poziom 18, Komentator
  • 61
  • 122
  • 0

@byczyn_86 A widziałeś listę telefonów, które są w Orange na "białej liście" jako zdatne realizować tę funkcję? Na pewno nie wszyscy jeszcze mają telefony z 5G, a abonentów tej sieci jednak trochę jest...

P.S. To co Tobie pasuje to nie znaczy, że innym też musi... 🙂

Poziom 36, Guru *
  • 2424
  • 5849
  • 176

Widzialem liste. Moj aparat pomimo ze nie ma 5G to jakos sie tam szczesliwie znalazl😜

@Moogoomnapisał(-a)

P.S. To co Tobie pasuje to nie znaczy, że innym też musi... 🙂

Oczywiscie ze nie musi. To tylko moje zdanie. 

Poziom 18, Komentator
  • 61
  • 122
  • 0

Ktoś inny może odpowiedzieć na moje pytanie? Jak to jest z tym brakiem apki do tego zadania ? Czym jest spowodowany brak takiego rozwiązania? czy istnieją jakieś techniczne przesłanki do tego, czy to tylko wymysł Orange ?

Poziom 36, Guru *
  • 6487
  • 12032
  • 201

@Moogoom  aplikacja była ale się zmyła, szkoda wielka, bo gro telefonów nie ma tego, Orange zarzuciło tą aplikację, teraz pozostaje zakup telefonu Samsung czy iPhone, alternatywy brak.

Poziom 18, Komentator
  • 61
  • 122
  • 0

Może warto powalczyć o to, żeby jednak wróciła ?

Orange nie ma tak idealnego zasięgu, żeby było to zupełnie zbędne.

Sam to widzę, bo o ile w dużych miastach jest Ok, tak wystarczy wyjechać gdzieś dalej w kierunku małych miejscowości czy wręcz wiosek i już różowo nie jest...

Czasami w niektórych budynkach też zasięgu brak.

Myślę, że to by mogło choć trochę rozwiązać problem...

Poziom 36, Guru *
  • 6487
  • 12032
  • 201

@Moogoom  aplikacja już nie wróci, to już decyzja ostateczna, pozostaje zakup telefonu, wspierającego usługi volte i vowifi w Orange, lista jest skromna tych telefonów, ale Samsungi i iPhony działają wszystkie z obecnych na rynku 😉

Poziom 37, Guru **
  • 11043
  • 19776
  • 398

@Moogoom tu masz link do oficjalnego komunikatu Orablnge:

https://www.orange.pl/view/aplikacja-wifi-calling

Tu odpowiedź eksperta AMA:

https://nasz.orange.pl/t5/AMA-Rzecznik-Orange/Aplikacja-Wifi-Calling/m-p/157445

Pomysł apka WiFi Calling dla starszych smartfonów:

https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/Apka-do-WiFi-Calling-dla-telefon%C3%B3w-bez-wbudowanej-us%C5%...

Tu temat dotyczący apki WiFi Calling:

https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Aplikacja-WiFi-Calling/m-...

Jak widzisz działania podjęte już jakiś czas temu i nic. Orange nie wznowi apki, a wielka szkoda. Chcesz korzystać z usługi, to smartfon musi mieć wbudowane WiFi Calling.

Poziom 18, Komentator
  • 61
  • 122
  • 0

@ketrasaArtur Jak operator stoi okoniem do swoich abonentów, to zawsze jest możliwość zmiany operatora...

ad. 1 - nie rozwiązuje to problemów użytkowników ze starszymi modelami telefonów,

ad. 2  - Mam nadzieję, że to co napisałem na początku tej wiadomości "expert" też wziął pod uwagę... 🙂

ad. 3 - Pod tym linkiem nie ma żadnego rozwiązania. Ta dyskusja do niczego nie prowadzi... trudno to wiec nazwać rozwiązaniem. Czytałeś to w ogóle ?

ad. 4 - To też nie rozwiązuje problemu. Pomysł utknął i nic się w tym temacie dalej nie dzieje. 

Podsumowanie: Ma ktoś pomysł jak realnie pomęczyć Orange, żeby wrócili do problemu i jednak dalej rozwijali aplikację, przynajmniej do momentu, aż 80% producentów sprzętu nie zapakuje tego na swoje smartfony? Zakładam, że to jeszcze trochę potrwa... a obecnie wśród użytkowników smartfonów, takich  z funkcją wi-fi calling nie ma nawet 10%... Warto wiec chyba pomóc swoim abonentom ?