Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

WiFi Calling w Orange - dlaczego nie ma do tego odrębnej aplikacji ?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Komentator
 • 61
 • 122
 • 0

WiFi Calling w Orange - dla czego nie ma do tego odrębnej aplikacji ?

@irek6311 Wszystko zgoda. Ale przecież jest jeszcze sporo sprzętu na rynku, który bez najmniejszego problemu, temat instalacji aplikacji do WiFi Calling, ogarnie. To czemu z tego nie korzystać.

 

Takie podejście kojarzy mi się z tym jak obecnie realizuje się produkcję oprogramowania: Nikt nie zastanawia się nad tym jak zoptymalizować kod programy, tylko składa się "klocki" programowe do kupy i pisze na produkcie wymagania sprzętowe. Koniec tematu.

Pytanie czemu tak jest, że potem aktualizacja klawiatury Google ma "objętość" rzędu 30-50 MB !!! 50 Milionów bajtów??? kod, który ma tylko realizować zadanie wpisywania liter do smartfona? Ano tak jest... bo tam jest wszystko, co tylko da się tam umieścić... włącznie pewnie z arabskimi szlaczkami i chińskimi znakami. Po co jak instaluję to w Polsce ? Odpowiedź jest prosta - ma być uniwersalne. 

A wystarczyło by trochę to odchudzić i nagle smartfony z przed 3 lat zaczęłyby śmigać jak złoto i pewnie bez problemu mogły by jeszcze udźwignąć aplikację typu WiFi Calling... 🙂


Poziom 21, Pasjonat
 • 256
 • 458
 • 7

WiFi Calling w Orange - dlaczego nie ma do tego odrębnej aplikacji

Odnośnie oryginalnego zagadnienia - myślę, że chyba wyczerpaliśmy temat 😉 - rozwijanie VoWiFi aplikacyjnego zostało w Orange zakończone w związku z co raz szerszym wsparciem obu w/w funkcjonalności na poziomie oprogramowania producentów telefonów. Jakkolwiek byśmy nie sympatyzowali z osobami posiadającymi starsze smartfony to kierunek wykorzystania zasobów osobowych i sprzętowych operatora w zakresie zwiększania kompatybilności z siecią urządzeń obsługujących obie w/w funkcje wydaje się być bardziej oczekiwany.

Swoją drogą - użytkuję 3 letni telefon, który dzielnie mi służy i obsługuje zarówno VoLTE, jak i VoWiFi z poziomu oprogramowania producenta 😉 oraz bez problemu "radzi sobie" ze wszystkimi aplikacjami, które na niego wrzucę -> w moim odczuciu w ostatnich 3 latach, poza wprowadzeniem 5G, na rynku telefonów już niewiele się zmieniło - ot jakieś wodotryski w stylu więcej pixeli w aparacie, może jakiś IOS ale bez większego wpływu na ich użyteczność.

@Moogoom- jeśli czujesz niedosyt i chcesz "powalczyć w temacie" może zasadnym byłoby rozważenie możliwości zgłoszenia przedmiotowego zagadnienia np via pomysły?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście


Poziom 18, Komentator
 • 61
 • 122
 • 0

WiFi Calling w Orange - dla czego nie ma do tego odrębnej aplikacji ?

@Morciak W końcu jakaś sensowna odpowiedź. Dziękuję. 🙂

 

P.S. Oczywiście, ze czuję niedosyt, ale mam też świadomość, że jest to temat, który nie był przeznaczony na podium i nawet "trzecie" miejsce. O zwycięstwie nie było mowy. Ale... zasygnalizowany problem w necie pozostaje tam na zawsze... 🙂

 

@Morciak Dzięki za zrozumienie i sensowne podejście. 🙂

Zamykamy temat.


Poziom 14, Recenzent
 • 26
 • 41
 • 0

WiFi Calling w Orange - dla czego nie ma do tego odrębnej aplikacji ?

@Moogoom 

Po pierwsze przez to że Orange przyjęło sobie taktykę ze wspiera modele tylko takie które mozna u nich kupić robi sobie tym sprzedaż smartfonów.

Po drugie rozszerzenie usługi na  wszystkie urządzenie niesie za sobą dodatkowe koszty w celu tego by to wszytko działało w miarę normalnie. Bo chyba nie będzie Ciebie satysfakcjonowało to że nawet jak usługę bedziesz miał dostępną to będziesz miał związane z nią problemy typu zrywanie połączeń albo słaba jakość rozmów. Uwierz mi to wszystko nie wygląda tak że sobie ktoś zaznaczy że usługa wifi calling  tutaj dziala a tam nie działa. To jest bardziej złożony proces który niesie za sobą problemy techniczne którymi muszą zająć sie pracownicy których trzeba opłacić...

Masz np ostatni problem z usługą VoLTE na iPhonach. Jak ktoś korzystał z tej opcji i był z Orange to sie psuła prezentacja numeru i nie było widać kto do Ciebie dzowni.

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 18, Komentator
 • 61
 • 122
 • 0

WiFi Calling w Orange - dla czego nie ma do tego odrębnej aplikacji ?

@Lollek97 Wszystko to rozumiem, włącznie z kosztami ale...

1. Skoro Oranżada może robić jakieś ruchy związane z ochroną środowiska i odkupuje telefony: https://www.orange.pl/view/csr#czyste-srodowisko , to.......? Nie znajdzie trochę kasy na robienie aplikacji do tych staroci ? Mają przecież wrócić na rynek wtórny...? Po co? żeby być czy maja działać ?

2. Operator typu Orange to nie jest sieć blokowa z kilkoma abonentami, gdzie problemem jest wymiana switcha'a 16 portów 10/100 na 48 portów 10/100/1000. To operator, który jeśli wdraża usługę, a WiFi Calling jest dostępne w tej sieci, to powinien zadbać o to, żeby ta usługa była dostępna dla wszystkich abonentów. 

 

Wobec powyższego argumentacja przytoczona przez Ciebie, o problemach z wdrożeniem, uruchomieniem itd., mnie nie przekonała... Kiedyś wdrażano usługi typu VoIP do central abonenckich, gdzie przecież nie wszyscy mieli centralę Panasonic, ale również Siemens, Avaya, Ericsson czy polski Slican. Jakoś w końcu udało się wypracować pewien standard, który musi być zachowany dla prawidłowości połączeń tego typu. Co stoi na przeszkodzie, żeby tę drogę powtórzyć? To kwestia tego, żeby programiści wiedzieli co maja wdrożyć do aplikacji obsługującej ten typ połączeń. To chyba nie jest jakaś "wielka sprawa" ? Operator na takie rzeczy na 100% ma kasę. To nie jest kwestia pieniędzy. Raczej tego, ze tak mu jest wygodniej. Ale moim zdaniem w tej sytuacji, niestety, nie traktuje jednakowo swoich abonentów... 

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 14, Recenzent
 • 26
 • 41
 • 0

WiFi Calling w Orange - dla czego nie ma do tego odrębnej aplikacji ?

@Moogoom Już sobie sam odpowiedziałeś na to pytanie 😅. Skoro nie możesz dojść dlaczego Orange nie wprowadzi wifi calling dla wszystkich no to jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o 🤑.

I możesz sobie dalej narzekać jakie to Orange jest złe bo nie daje Ci wifi calling na urządzeniu  które technicznie takie rzeczy obsługuje no ale Pomarańczowe logo odeśle Cie do ich strony gdzie jest napisane że u nich wifi calling działa tylko na modelach poddanych niżej.

A co do bycia eko to jest tylko zagrywka marketingowa która z ekologią nie ma nic wspólnego. I chyba każdy człowiek który się chodź trochę orientuję w tych sprawach wie że to wszystko to pic na wodę.

Reasumując jak komuś naprawdę będzie zależeć na wifi callingu to albo kupi se nowy sprzęt albo zmieni operatora a jak komuś głównie zależy na tym żeby sobie ponarzekać no to bedzie szedł Twoim śladem 😅.

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga