Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

WiFi Calling w Orange - dlaczego nie ma do tego odrębnej aplikacji ?

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

WiFi Calling w Orange - dlaczego nie ma do tego odrębnej aplikacji ?

Mam pytanie - jak w temacie. Może mi ktoś wyjaśnić dla czego inni operatorzy udostępniają swoim klientom aplikację do tej usługi, a Orange wymaga takiej funkcjonalności wbudowanej w aparat telefoniczny ?

Jak to z tym jest  co stoi na przeszkodzie, żeby użytkownikom trochę ułatwić życie... ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

WiFi Calling w Orange - dlaczego nie ma do tego odrębnej aplikacji

Odnośnie oryginalnego zagadnienia - myślę, że chyba wyczerpaliśmy temat 😉 - rozwijanie VoWiFi aplikacyjnego zostało w Orange zakończone w związku z co raz szerszym wsparciem obu w/w funkcjonalności na poziomie oprogramowania producentów telefonów. Jakkolwiek byśmy nie sympatyzowali z osobami posiadającymi starsze smartfony to kierunek wykorzystania zasobów osobowych i sprzętowych operatora w zakresie zwiększania kompatybilności z siecią urządzeń obsługujących obie w/w funkcje wydaje się być bardziej oczekiwany.

Swoją drogą - użytkuję 3 letni telefon, który dzielnie mi służy i obsługuje zarówno VoLTE, jak i VoWiFi z poziomu oprogramowania producenta 😉 oraz bez problemu "radzi sobie" ze wszystkimi aplikacjami, które na niego wrzucę -> w moim odczuciu w ostatnich 3 latach, poza wprowadzeniem 5G, na rynku telefonów już niewiele się zmieniło - ot jakieś wodotryski w stylu więcej pixeli w aparacie, może jakiś IOS ale bez większego wpływu na ich użyteczność.

@Anonim- jeśli czujesz niedosyt i chcesz "powalczyć w temacie" może zasadnym byłoby rozważenie możliwości zgłoszenia przedmiotowego zagadnienia np via pomysły?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

35 ODPOW. 35

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

WiFi Calling w Orange - dla czego nie ma do tego odrębnej aplikacji ?

@Anonim

Dla mnie jak cos jest wbudowane w telefon i nie trzeba korzystac z dodatkowej aplikacji to jest to wlasnie ulatwienie zycia😉

Anonim

Nie dotyczy

WiFi Calling w Orange - dla czego nie ma do tego odrębnej aplikacji ?

@byczyn_86 A widziałeś listę telefonów, które są w Orange na "białej liście" jako zdatne realizować tę funkcję? Na pewno nie wszyscy jeszcze mają telefony z 5G, a abonentów tej sieci jednak trochę jest...

 

P.S. To co Tobie pasuje to nie znaczy, że innym też musi... 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

WiFi Calling w Orange - dla czego nie ma do tego odrębnej aplikacji ?

Widzialem liste. Moj aparat pomimo ze nie ma 5G to jakos sie tam szczesliwie znalazl😜

 


@Anonimnapisał(-a)

P.S. To co Tobie pasuje to nie znaczy, że innym też musi... 🙂


Oczywiscie ze nie musi. To tylko moje zdanie. 

Anonim

Nie dotyczy

WiFi Calling w Orange - dla czego nie ma do tego odrębnej aplikacji ?

Ktoś inny może odpowiedzieć na moje pytanie? Jak to jest z tym brakiem apki do tego zadania ? Czym jest spowodowany brak takiego rozwiązania? czy istnieją jakieś techniczne przesłanki do tego, czy to tylko wymysł Orange ?

 

Anonim

Nie dotyczy

WiFi Calling w Orange - dla czego nie ma do tego odrębnej aplikacji ?

@Anonim  aplikacja była ale się zmyła, szkoda wielka, bo gro telefonów nie ma tego, Orange zarzuciło tą aplikację, teraz pozostaje zakup telefonu Samsung czy iPhone, alternatywy brak.

Anonim

Nie dotyczy

WiFi Calling w Orange - dla czego nie ma do tego odrębnej aplikacji ?

Może warto powalczyć o to, żeby jednak wróciła ?

 

Orange nie ma tak idealnego zasięgu, żeby było to zupełnie zbędne.

Sam to widzę, bo o ile w dużych miastach jest Ok, tak wystarczy wyjechać gdzieś dalej w kierunku małych miejscowości czy wręcz wiosek i już różowo nie jest...

Czasami w niektórych budynkach też zasięgu brak.

 

Myślę, że to by mogło choć trochę rozwiązać problem...

Anonim

Nie dotyczy

WiFi Calling w Orange - dla czego nie ma do tego odrębnej aplikacji ?

@Anonim  aplikacja już nie wróci, to już decyzja ostateczna, pozostaje zakup telefonu, wspierającego usługi volte i vowifi w Orange, lista jest skromna tych telefonów, ale Samsungi i iPhony działają wszystkie z obecnych na rynku 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

WiFi Calling w Orange - dla czego nie ma do tego odrębnej aplikacji ?

@Anonim tu masz link do oficjalnego komunikatu Orablnge:

https://www.orange.pl/view/aplikacja-wifi-calling

 

Tu odpowiedź eksperta AMA:

https://nasz.orange.pl/t5/AMA-Rzecznik-Orange/Aplikacja-Wifi-Calling/m-p/157445

 

Pomysł apka WiFi Calling dla starszych smartfonów:

https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/Apka-do-WiFi-Calling-dla-telefon%C3%B3w-bez-wbudowanej-us%C5%82ugi/idi-p/159949

 

Tu temat dotyczący apki WiFi Calling:

https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Aplikacja-WiFi-Calling/m-p/185031

 

Jak widzisz działania podjęte już jakiś czas temu i nic. Orange nie wznowi apki, a wielka szkoda. Chcesz korzystać z usługi, to smartfon musi mieć wbudowane WiFi Calling.

 

Anonim

Nie dotyczy

WiFi Calling w Orange - dla czego nie ma do tego odrębnej aplikacji ?

@ketrasaArtur Jak operator stoi okoniem do swoich abonentów, to zawsze jest możliwość zmiany operatora...

ad. 1 - nie rozwiązuje to problemów użytkowników ze starszymi modelami telefonów,

ad. 2  - Mam nadzieję, że to co napisałem na początku tej wiadomości "expert" też wziął pod uwagę... 🙂

ad. 3 - Pod tym linkiem nie ma żadnego rozwiązania. Ta dyskusja do niczego nie prowadzi... trudno to wiec nazwać rozwiązaniem. Czytałeś to w ogóle ?

ad. 4 - To też nie rozwiązuje problemu. Pomysł utknął i nic się w tym temacie dalej nie dzieje. 

 

Podsumowanie: Ma ktoś pomysł jak realnie pomęczyć Orange, żeby wrócili do problemu i jednak dalej rozwijali aplikację, przynajmniej do momentu, aż 80% producentów sprzętu nie zapakuje tego na swoje smartfony? Zakładam, że to jeszcze trochę potrwa... a obecnie wśród użytkowników smartfonów, takich  z funkcją wi-fi calling nie ma nawet 10%... Warto wiec chyba pomóc swoim abonentom ?