Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przełączanie pasm na nadajniku bts

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 411
  • 1059
  • 7

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Zeusek To są wiadomości w stylu "mój dziadek był fryzjerem, golił gości glanz-papierem. A mój wujek spod Sosnowca strącił ręką odrzutowca". 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

Potestuje innych operatorów może się upload zwiększy a jak nie to trudno przynajmniej pobieranie jak na góry jest bardzo dobre około 100 mb/s więc jest spoko a pozatym tylko mi pozostaje łączność z 1 nadajnikiem bo z 2 wogule mi nie łapie nic ale Dziękuje za każdą pomoc od was dzięki wam trochę już nabrałem wiedzy co do internetu mobilnego i pasmach lte i wybrałem bardzo dobrą antenę czyli microtika lte 18.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 411
  • 1059
  • 7

Przełączanie pasm na nadajniku bts

Ja bym uziemił to urządzenie. Bo się chyba tego po porunku już nie zareklamuje.Także miąchanie kartami może skutkować brakiem styku. Nie wiem czy w tym modelu coś zmienili, poprzedni ma tę wadę.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@agat13  Jest jakieś urządzenie nie drogie  takie żebym mógł idealnie skierować na nadajnik po współrzędnych gps? on się łączy z tym nadajnikiem  sprawdziłem z btsearch  ale chciałbym żeby ta antena była bardziej precyzyjnie ustawiona na nadajnik góra miśkowców?

123.jpg


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5632
  • 22863
  • 190

Przełączanie pasm na nadajniku bts

Kompas? Smartfon?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@j131  A jeśli smartfon to jaka będzie dobra aplikacja na androida  żeby wyznaczyć punkt A dom  współrzędne gps a punkt B nadajnik  żeby dobrze ustawić antenę?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

Przełączanie pasm na nadajniku bts

Pisałeś, że masz agregację na download. Działa ona też na upload? Pewnie nie i upload leci tylko z jednego pasma primary. Sprawdź w ustawieniach routera czy możesz włączyć/wymusić agregację na upload. Agregacja uploadu jest dostępna na wybranych bts, np. https://gsm.biz.pl/2021/08/08/orange-internet-2xca-lte-uplink/

 

Rozważ aktualizację routera - nowy soft to nowe możliwości (i nowe problemy przy okazji tfu tfu).


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 411
  • 1059
  • 7

Przełączanie pasm na nadajniku bts

Żeby ta antena w tym miejscu działa (może lepiej) to trzeba ją wypchnąć w górę. Wtedy się okaże. Mikrotik pokazuje poziom sygnały na tyle dobrze, że wystarczy patrzeć na te wskazania i ustawiać.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@jaryn  No wiem na wskaźniki trzeba patrzeć ale najważniejsze jest poprawić RRSI bo mam - 70 dbi ? żeby tak mieć -60 dbi? to wtedy może prędkości się poprawią? Ja nie mogę jej dać obok komina niestety i jest obok okna na parterze.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@ŁysaKaszankaINC  Ja mam najnowsze oprogramowanie na microtiku no raczej nie ma agregacjii skoro mam upload na poziomie 4 a lte bands w microtiku  (opcja) mam ustawione  B1 , B3 , B7 to chyba więcej nie mogę zrobić co do uploadu chyba że to się jeszcze gdzieś indziej jeszcze  robi to wymuszenie agregacjii uploadu  to może @jaryn  będzie wiedział bo on miał microtika lub ktoś inny? a primary band mam ustawione B3 a ca band B7 i B 1 z automatu mi tak pokazuje a może jest też tak że sam nadajnik nie ma agregacjii na upload?