Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przełączanie pasm na nadajniku bts

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@ŁysaKaszankaINC  Ale co ciekawe na routerze wewnętrznym huawei cpe pro 2 jak dalem kartę sim z orange to pokazywał upload 15  a pobieranie 100 mb/s ale to było testowane w mieście więc może to kwestia nadajnika może lub operatora no bo microtika mam w górach.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2114
  • 11891
  • 54

Przełączanie pasm na nadajniku bts

Na nadajniku ustawia się automatycznie wysyłanie i jak jest obciążony to nawet 2Mb/s będzie tylko, tak mam przeważnie i pobieranie max 60Mb/s przy agregacji 2 pasm, wcześniej miałem 120 Mb/s w nocy i 12Mb/s wysyłania... Jak nocne marki przestawali ssać GB 😎

Teraz to słaba szybkość 😐

Screenshot_20230712-164941.png

Zaznaczę że nadajnik 1 km oddalony i go widzę z okna 😃


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@IreneuszCD  Czyli nie można na to nic poradzić? jedynie zmienić operatora? Ja mam 2 km od nadajnika w górach.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2114
  • 11891
  • 54

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Januszbba czasem zmiana operatora też nic nie da, tam w górach to na cuda nie licz, ja w mieście miewam problemy z szybkością po LTE, pomimo że 4 nadajniki mam, więc mogę testować wszystkich nie wirtualnych, ci jak sieć obciążona jadą 1/1Mb/s 😆


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@IreneuszCD  Aha może jeszcze trochę poprawić parametry rssi i inne nic nie zaszkodzi?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2114
  • 11891
  • 54

Przełączanie pasm na nadajniku bts

Antenę zawsze można dostroić 😎

Jak ją masz przy oknie, to ustawiasz na podgląd parametrów i regulujesz delikatnie, dawne czasy tak antenę satelitarną regulowalem, jak miernika nie miałem 😃


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@IreneuszCD  Tak bo w microtiku są wskaźniki a pomocą jest też btsearch bo tam można zrobić linie od nadajnika do lokalizacji gdzie mieszkasz na mapie tylko czy jest program co by mi pomógl po współrzednych gps ustawić dobry kierunek?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2114
  • 11891
  • 54

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Januszbba najlepiej by było dane GPS nadajnika mieć, podjechać pod niego i na telefonie zapisać, potem w domu po GPS ustalasz dokładnie kierunek, bo pewnie w sieci nie ma lokalizacji GPS tego nadajnika, te wszystkie aplikacje są nie dokładne, ja tam mam nadajnik na Kościele 😃


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@IreneuszCD  Właśnie jest w btsearch jak robisz linię od nadajnika do lokalizacjii gdzie mieszkasz są podane gps nadajnika i lokalizacjii gdzie masz dom tylko jak ustawić dobry kierunek anteny według tych danych? no bo po wskaźnikach to idealnie nie ustawisz kierunku popatrz na stronę 7 tego tematu wstawiłem zdj z btsearch z gps danymi.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5632
  • 22863
  • 190

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Januszbba 

O nawigacji na azymut słyszałeś? W tym wypadku to IMHO nie ma zresztą większego sensu. Optymalne ułożenie anteny sprawdzisz wyłącznie eksperymentalnie. Być może lepszy okaże się sygnał odbity? Tego z góry nie wiadomo.