Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przełączanie pasm na nadajniku bts

ROZWIĄZANE

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Przełączanie pasm na nadajniku bts

Jedno jest pewne, agregacja pasm przyspiesza mocno pobieranie, wysyłanie jest ograniczane programowo i nawet 10 pasm nie da wysyłania 100Mb/s, obstawiam że z głównego pasma na BTS jest wysyłanie, reszta do pobierania są, dlatego taki duży skok prędkości jest, jak się agreguje 4 pasma.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@IreneuszCD  Słyszałem że agregacja jest tylko na pobieranie ale na upload nie ma , mnie jedynie zależało że upload chociaż miał 10 no bo 20 to może być trudno. @jaryn  Antena jest skierowana w kierunku nadajnika ale samego nadajnika nie widzę @j131  Mogę jeszcze raz powtórzyć światłowód odpada bo jestem z nim na wojennej ścieżce czyli z sąsiadem  i się to nie uda.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18682
  • 53504
  • 728

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Januszbba agregacja pasm najczęściej się załącza dla pobierania danych. Do wysyłania niestety nie. Speedtesty nieraz mi pokazywały prędkość pobierania w zależności od lokalizacji 20-80 Mbit/s, natomiast wysyłanie często jest w okolicach 2-10 Mbit/s. Uważam, że taka konfiguracja i mała prędkość wysyłania jest spowodowana tym, że zdecydowana większość użytkowników internetu mobilnego dane pobiera. Trudno jest więc wydusić dużą prędkość wysyłania.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

Aktualna prędkość i parametry ale zawsze może być jeszcze lepiej, ale zobaczymy będę próbował choć jak na góry jest bardzo dobrze co do pobierania może więcej się nie wyciśnie niestety @ketrasaArtur  No dzięki za odpowiedz no szkoda bo upload jest ważny do kamer. 

 

Parametry2.jpgprędkość 1.jpg


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18682
  • 53504
  • 728

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Januszbba jak masz możliwość, to spróbuj pomiary wykonać na pasmach pojemnościowych, czyli 2100 MHz, 2600 MHz. Może wtedy wysyłanie danych wzrośnie, ale pobieranie może spaść, bo może być bez agregacji pasm. Jeśli zależy na wysokiej prędkości wysyłania, to lepiej wybrać jedno pasmo pojemnościowe.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@ketrasaArtur  Ja już próbowałem różnych kombinacji np. pojedyncze pasma to prędkość była słaba około 30-50 mb/s podwójna czyli 1800+2600 lub 2100+2600 już było 100 mb/s a jak dałem 3 czyli 1800+2100+2600 to było też 100mb/s 800 pasmo  nawet nie daje bo to spowalniało prędkość i na wszystkich tych kombinacjach upload był na poziomie 4.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18682
  • 53504
  • 728

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Januszbba jakie prędkości wysyłania masz przy takich kombinacjach pasm?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@ketrasaArtur  Wszystkie kombinacje były  i było między 3 a 4 upload.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18682
  • 53504
  • 728

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Januszbba czyli jesteś w zasięgu nadajnika, który jest skonfigurowany na większa prędkość pobierania, niż wysyłania. To w tym zakresie już nic się nie poprawi. To tylko operator na nadajniku może zmienić. Zauważy, że potrzebna jest większa prędkość wysyłania, to zmieni parametry. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Januszbba

 

Na więcej, nie ma co liczyć tym bardziej że agregacja nie działa na upload. Pod nadajnikiem możesz mieć 20-40 Mb zależy czy też nie jest przycięty jak pisali poprzednicy. 

 

Tym bardziej że SINR jest taki jaki jest. Nie jest najgorszy ale przy ~ 10 byłaby różnica. Jaką masz konkretnie antenę i długość kabla?