Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przełączanie pasm na nadajniku bts

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

Witam pomimo włączonej agregacjii 4 pasm pasma się przelączają albo pokazuje 1 na ca band lub 2 lub znowu 4 Czy to normalne jest że tak jest? bo też zauważyłem że jak pokazuje 1 to są duże spadki prędkości do 20 mb/s jak są 4 to mam 100 mb/s a jak 2 to 50 mb/s na primary band pokazuje zawsze 1 pasmo.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Januszbba na nadajniku jest specjalny algorytm który zarządza, by nie było przeciążeń, on tymi pasmami zarządza, jak za dużo ciągniesz GB, to cię wyrzuci z jednego pasma czy kilku, bo inaczej kilku użytkowników wysyciłoby zasoby BTS, on ma ograniczoną wydajność 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

83 ODPOW. 83

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Januszbba na nadajniku jest specjalny algorytm który zarządza, by nie było przeciążeń, on tymi pasmami zarządza, jak za dużo ciągniesz GB, to cię wyrzuci z jednego pasma czy kilku, bo inaczej kilku użytkowników wysyciłoby zasoby BTS, on ma ograniczoną wydajność 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@IreneuszCD  Czyli nic na to nie można poradzić? 🙂


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3223
  • 7517
  • 137

Przełączanie pasm na nadajniku bts

Mam identycznie, czyli skoki z pasma na pasmo, czasami agregacja 2600 i 2100... Tak chyba skonfigurowana jest sieć... Niestety nie zawsze jest stabilnie. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Ron  Rozumiem czyli  tak  widocznie musi być że mimo zaznaczonych 4 pasm będą skoki pasm co zrobić trzeba to zaakceptować 🙂 primary band to upload a ca band pasma tak mi ktoś tu napisał 🙂 ale parametry lte  typu rssi lub pozostałe  też wpływają na prędkość?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1710
  • 8375
  • 64

Przełączanie pasm na nadajniku bts


@Januszbbanapisał(-a)

bo też zauważyłem że jak pokazuje 1 to są duże spadki prędkości do 20 mb/s jak są 4 to mam 100 mb/s a jak 2 to 50 mb/s na primary band pokazuje zawsze 1 pasmo.


Bardzo słuszna obserwacja - bo tak działa agregacja. To w górach Ci się udaje takie wyniki po 100 Mb/s osiągać?

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Samotnick  Czasem te 100 mb/s mam w górach mieszkam  ale upload mam 4 i szkoda wolałbym mieć  około 20 i nie wiem jak to poprawić może parametry poprawić?  ale 100 mb/s mam jak mam ustawione 1800+2100+2600 albo jak dam 1800+2600 jak dodam 800 to 100 nie mam już to sprawdziłem.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3223
  • 7517
  • 137

Przełączanie pasm na nadajniku bts

Tak RSSi, to siła odbieranego sygnału i może wpłynąć na prędkości. A nie jesteś (urządzenie) między nadajnikami (masztami) w podobnej odległości ?

@Januszbba 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Ron  ja mam rssi - 70 dbm no ja mam microtika  lte cat 18 antene zewnętrzną kierunkowa i router w jednym  karta sim jest na zewnątrz więc mi pozostaje łączyć się z 1 nadajnikiem  oddalony około 3 km 2 blisko nie jest i on odpada  a w mojej miejscowości w górach są tylko 2 nadajniki.

Ja bym nawet te 100 mb/s zaakceptował bo to są góry to i tak nieźle ale i tak są skoki że czasem te 100 nie osiągam Tylko czemu ten upload jest ciągle 4? Czy jak poprawie parametry połączenia to upload wzrośnie?

 

_________________

Scaliłem wpisy - Rafał


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1710
  • 8375
  • 64

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Januszbba Na tę chwilę to chyba tylko Starlink mógłby Ci pomóc. Stój, wróć. Dopiero doczytałem, że wprowadzili limity danych. Co prawda chyba 1TB miesięcznie ale przy tej cenie to już dobrze nie wygląda.