Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Liczba kresek, a zasięg sieci


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2195
  • 8172
  • 33

Liczba kresek, a zasięg sieci

Poprosiłem moderatorów o przeniesienie wpisów na temat rozważań o zasięgu usług mobilnych, z tematu o charakterze ankietowym, do osobnego tematu  o charakterze technicznym. Poczynając od tego wpisu: https://nasz.orange.pl/t5/Zakup-nowej-oferty/Dlaczego-wybrali%C5%9Bcie-Orange-jako-swojego-operatora... . Niniejszym otwieram ten wątek.

27 ODPOW. 27

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 434
  • 1231
  • 2

Liczba kresek, a zasięg sieci

@Kacper3006 napisał(-a)

Za niedługo będę już mógł mieć światłowód od Orange i też jako jeden z dwóch ma jakikolwiek zasięg u mnie, bo u poprzedniego operatora (Plus) najczęściej mogłem zobaczyć obok zasięgu E a czasami 3G. Oferta też dość korzystna. Na domowym (NJU czyli zasięg Orange) prędkości około 20Mbps bez anten kierunkowych i na routerze jest jedna lub dwie kreski. Jak na te ceny i zasięg to jestem zadowolony.


ludzie serio nauczcie się. Kreski nie są wyznacznikiem zasięgu. Tak dla jasności jeden router może mieć 5kresek wszystkich a kresek dostępnych powiedzmy 4 a jakiś telefon czy inny router będzie miał  4 kreski wszystkie i będzie miał ze zasięg wszystkich4 kresek więc jak porównasz zasięg pomiędzy tymi dwoma routerami? skoro na jednym możliwe jest osiągniecie 5 kresek a na drugim 4? widzisz to nie optymalny wskaźnik .W świecie technicznym parametr określający zasięg określany jest w dBm  i to jest jeden z wielu parametrów chociaż można orzec ze główny.A co do określania czy zasięg jest dobry to tak: przy -49 i wyżej(czyli niżej bo mamy "-" -49 do 0) idealny -50-60 dobry -70 optymalny -80-100 zły -101- i dalej tragiczny

___________________

* Wydzielone z tematu Dlaczego wybraliście Orange jako swojego operatora ? 🙂 – moderator Kinga


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 65
  • 210
  • 0

Liczba kresek, a zasięg sieci

No faktycznie kreski nie są zbyt miarodajne, ale jak na te parametry (niezbyt dobre) to internet działa naprawdę ok. Ping niski prędkość 20/4 lepsze to niż neostrada która narazie jest dostępna bo co najwyżej można osiągnąć 7/0.5 ale dopóki nie mam jeszcze możliwości podłączenia światłowodu musi to wystarczyć. 

C7DD2E7E-40D7-430E-A28A-7E1B874E1324.png

___________________

* Przeniesione z tematu Dlaczego wybraliście Orange jako swojego operatora ? – moderator Kinga


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19211
  • 55524
  • 751

Liczba kresek, a zasięg sieci

Oprócz kresek warto zwracać uwagę na obciążenie nadajnika. Najprościej inajdzybciej kupić sobie startery operatorów, nawet i wirtualnych, to nie jest duży koszt, 5 zł za sztukę to znikomy koszt w porównaniu z podpisaną umową. Na starterach najczęściej jest 5 zł do wykorzystania + GB na minimum 2 tygodnie. W zupełności wystarczy do przeprowadzenia testów. Łatwiej podjąć wtedy decyzję, kogo wybrać.

Warto też uwzględnić technologie, jaki dany operator posiada. Karty eSIM na razie są dostępne tylko w Orange, natomiast poza zielonym i Orange lepiej działa u konkurencji VoLTE, WiFi Calling oraz 5G.

___________________

* Przeniesione z tematu Dlaczego wybraliście Orange jako swojego operatora ? – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13768
  • 56632
  • 671

Liczba kresek, a zasięg sieci

@pirenej  dla osób zorientowanych i tak kreski nie stanowią żadnej informacji. Są aplikacje pomocnicze z dokładniejszymi informacjami o sieci. Ja korzystam z NetMonstera


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19211
  • 55524
  • 751

Liczba kresek, a zasięg sieci

To żeby się nie powtarzać, posępne tylko link do mojego postu:

https://nasz.orange.pl/t5/Zakup-nowej-oferty/Dlaczego-wybrali%C5%9Bcie-Orange-jako-swojego-operatora...

Uważam, że również te informacje tu się przydadzą.

Do swoich testów najczęściej używan routerów Huawei oraz aplikacji HManager. Taka kombinacja w zupełności wystarcza do sprawdzenia dostępności pasm 3G, LTE oraz agregacji pasma.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 434
  • 1231
  • 2

Liczba kresek, a zasięg sieci

I właśnie na tym obrazku widzisz podane parametry. Załączę link gdzie jest opisane co który oznacza może Ci to trochę wyjaśnić sytuację https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=13747. I może świadomość społeczna na wiedzę techniczna się poprawi i ktoś faktycznie się nauczy jak się określa co

___________________

* Przeniesione z tematu Dlaczego wybraliście Orange jako swojego operatora ? – moderator Kinga


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32655
  • 38083
  • 1376

Liczba kresek, a zasięg sieci

Obecnie liczba kresek zasięgu na Androidzie i iOS nie jest wyznacznikiem mocy sygnału. Więc to tylko PR 🙂
Anonim

Nie dotyczy

Kreski a zasięg

Dokładne parametry sygnału, są w sprzęcie, te kreski sygnału, miały na Android zniknąć dawno, szkoda że tego nie wprowadzili, mi to zbędne i nic sensownego nie pokazuje.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5839
  • 23779
  • 200

Kreski a zasięg


@Anonimnapisał(-a)

Dokładne parametry sygnału, są w sprzęcie, te kreski sygnału, miały na Android zniknąć dawno, szkoda że tego nie wprowadzili, mi to zbędne i nic sensownego nie pokazuje.


To nie jest kwestia Androida. Najbardziej "androidowe" Androidy czyli takie jak LineageOS czy CrDroid mają to konfigurowalne/wyłączane/modyfikowalne.