Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Liczba kresek, a zasięg sieci

Anonim

Nie dotyczy

Liczba kresek, a zasięg sieci

Bez karty SIM, to sygnał z najbliższego nadajnika, zresztą nie trzeba SIM karty wyciągać, wystarczy pinu nie wpisać, połączenia alarmowe będą działać 😎

Ale trzeba mieć na uwadze, że gdzieś normalnie sygnał prawie zanika, będzie mocno wzmocniony i da się alarmowe połączenia wykonać, to niestety zjada mocno akumulator i normalnie tak to nie jest ustawione, moduł balansuje wzmocnieniem sygnału, tak by go nie utracić i nie zużywać zbyt dużo prądu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5839
  • 23779
  • 200

Liczba kresek, a zasięg sieci


@ketrasaArturnapisał(-a)

@j131 może kiedyś sprawdzę, zainstaluje apkę i może uzyskam informację do jakiej sieci loguje się Ssung bez karty SIM.


U mnie Samsung bez karty SIM pokazał zasięg tylko do Plusa (o ile dobrze zapamiętałem, może był to Play, i to mimo iż ten konkretny egzemplarz ma simlock na Orange), ale do dość odległego nadajnika, na 900MHz. Normalnie telefony u mnie logują się do różnych sieci i wydaje mi się ze jest kilka nadajników bardziej prawdopodobnych.

Ale żeby to rozkminić to musiałbym kilka telefonów odpalić, użyć kilku kart SIM i trochę czasu nad tym spędzić. Może kiedyś.

Anonim

Nie dotyczy

Liczba kresek, a zasięg sieci

@j131  bez SIM karty telefo zaloguje się do dowolnego operatora, by była możliwa opcja połączeń alarmowych, nawet za granicą 😎


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5839
  • 23779
  • 200

Liczba kresek, a zasięg sieci

@Anonim 

Jasne, tylko spekulujemy tu sobie czy ten do którego się zaloguje ma koniecznie najlepszy zasięg (czy też inne czynniki na to wpływają, jak widać simlock nie). W sumie na logikę powinien wybierać najmocniejszy nadajnik, ale czy tego testu można użyć do oceny sytuacji w eterze?

Anonim

Nie dotyczy

Liczba kresek, a zasięg sieci

Do testów to się nie nada, moduł GSM pracuje w innym trybie, może wybrać słaby nadajnik i wzmocnić jego sygnał, wybór jest raczej losowy nadajnika.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 661
  • 4

Liczba kresek, a zasięg sieci

W samsungach jest service mode u mnie na galaxy a5 2017 działa pod kodem *#0011#

 

EDIT:

Jak wyciągnąłem kartę z Orange to bez SIM zalogowało mnie do PLAY na 3G - 900 MHz

Wsadziłem kartę SIM Orange, po czym znów wysunąłem, i zalogowało tym razem do 3G Orange też na pasmo 900 MHz. Ciekawy co się stanie jak wsadzę kartę i wyciągnę trzeci raz, tak też uczyniłem, i ponownie jak za pierwszym razem zalogowało do PLAY na 3G - 900 MHz, więcej nie będę sprawdzać 😂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5839
  • 23779
  • 200

Liczba kresek, a zasięg sieci

Sprawdziłem jeszcze raz, i jednak konsekwentnie u mnie też wybiera nadajniki Play, 3G 900MHz. Przerzuca się między różnymi nadajnikami ale trzyma się tego operatora i pasma. Samsung A5 (SM-A500FU oprogramowanie brandowane android 6.1). Zupełnie nieprawdopodobne żeby to akurat te nadajniki miały tu najlepszy sygnał.

 

PS. Ten sam model, oprogramowanie alternatywne (CrDroid, android 11) i Netmonster nie widzi prawie nic, kresek też nie ma (tak samo jak na innych nie-Samsungach). Ale wygląda na to że w razie potrzeby zestawienia połączenia awaryjnego też by korzystał z tego pasma i nadajnika (na podstawie tego co się Netmonsterowi udało ustalić).


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19211
  • 55524
  • 751

Liczba kresek, a zasięg sieci

Sprawdziłem na swoim Samsungu. Jeszcze przed przedstawieniem wyników dodam, że nadajniki operatorów krajowych w mojej okolicy znajdują się w podobnej odległości. Różnica wynosi około 200 metrów.

Po wyjęciu karty SIM, kilka razy włączyłem i wyłączyłem tryb samolotowy. Telefon logował się odpowiednio do następujących operatorów na częstotliwości 900 MHz:

  • Orange
  • Plus
  • Play
  • T-Mobile
  • Orange
  • T-Mobile