Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sprawa światłowodów i adresach z projektu POPC i brak jakiej kolwiek komunikacji z Orange


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 0
  • 2
  • 0

Sprawa światłowodów i adresach z projektu POPC i brak jakiej kolwiek komunikacji z Orange

Cześć!

Od dawna jakoś tak od 2 lat liczę na światłowód bo obecne połączenie jest okropne. Średnio 700kbps pobierania o wysyłaniu już nie mówiąc. Gdy znalazłam informacje o projekcie POPC bardzo się ucieszyłam i wiedziałam że to tylko kwestia czasu aż dotrą tutaj. Bardzo się zdziwiłam jak znalazłam wypiskę wszystkich adresów które będą podłączone do światłowodu i oczywiście mojego adresu tam nie było. Cała ulica ma być uzbrojona w światłowód poza 2 domami. Dzwoniąc na infolinię Orange słyszę od nich że my jesteśmy w planach mimo tego 2 lata i nic się nie zmieniło. Tyle ile telefonów wykonałam żeby się czegoś dowiedzieć to jest naprawdę komedia, cyrk. Nikt tam nic nie wie, jedni nawet nie wiedzieli o projekcie. Jak tam wygląda organizacja? Moje pytanie do nich jest proste "Czemu mam nie mieć światłowodu?". Z rozmowy widać że nikt nic nie wie kompletnie o niczym. Zastanawia mnie dlaczego dom ulice obok w którym nikt nie mieszka od dobrych 20 lat, który jest zniszczony i którego remont był by nie opłacalny ma mieć podpięte kable. Gdzie mój dom w którym jest 3 osobowa rodzina która "PRÓBUJE" korzystać z internetu kabla mieć nie będzie. Naprawdę jest źle, wystarczy że jedna osoba odpali netflix który automatycznie dobiera 480p a inna osoba zacznie zdalną pracę to prędkość łącza spada do kuriozalnie niskich prędkości tak samo jak opóźnienie które nigdy nie jest stabilne i zawsze się waha bo na przykład u mnie wymaxowany licznik pingu w grach to standardowo sięga maksymalnych wartości liczbowych danych przez dewelopera.

streszczenie:
czemu mam nie mieć światłowodu a reszta ulicy ma go mieć, czy będę mieć ADSL do końca życia bo orange nie wie nigdy co się dzieje i o co chodzi i nie potrafi pomóc?

 

___________

* Temat przeniesiony z O społeczności - moderator Bartłomiej

3 ODPOW. 3

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19211
  • 55524
  • 751

Sprawa światłowodów i adresach z projektu POPC i brak jakiej kolwiek komunikacji z Orange

@Nikki_ proponuję sprawdzić jakie adresy są uwzględnione w realizacji projektu POPC na stronach:

https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

 

https://mapbook.uke.gov.pl/

 

Warto też zweryfikować, czy na pewno Orange realizuje budowę światłowodu POPC. Jeżeli inna firma, to nie koniecznie trzeba wtedy decydować się na internet od Orange. Możliwości będzie więcej.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13768
  • 56632
  • 671

Sprawa światłowodów i adresach z projektu POPC i brak jakiej kolwiek komunikacji z Orange

@Nikki_  do tego co napisał @ketrasaArtur  dodam, że po ukończeniu  projektu POPC  beneficjenta może dorejonizować, czyli dopisać pominięty adres do bazy zasięgu ftth. O to musisz wystąpić pisemne listem poleconym na adres w Skierniewicach z dopiskiem Inwestycje 

Adres do korespondencji.

Orange Polska S.A..

ul. Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice. 

Dodam bazę wiedzy o popc 

https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedz...

Inwestycje zawsze robią z rezerwami, więc dorejonizowanie przeważnie jest skuteczne 

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2071
  • 5731
  • 192

Sprawa światłowodów i adresach z projektu POPC i brak jakiej kolwiek komunikacji z Orange

No jeśli to jest projekt POPC to raczej zapytanie kieruj gdzie indziej. Nie spodziewaj się że konsultanci pierwszej linii będą mieli informację o realizowanych projektach, nie od tego są. Nie wiedzą, bo nie mają dostępu do takich danych. Jeśli chcesz więcej to pisz pismo do Orange jak podaje @agat13.
Lub tu:
CENTRUM PROJEKTÓW POLSKA CYFROWA
ul. Spokojna 13A, 01-044 Warszawa | infolinia: +48 223152340 | faks: +48 223152202 | e-mail: cppc@cppc.gov.pl