Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 12, Recenzent
  • 23
  • 0
  • 0

LTE - osiągam lepsze trasfery korzystając z VPN, myślałem, że to przeciążony BTS...

No właśnie o to mi się rozchodzi, o prędkość downloadu niższą niż upload. Będę próbował to reklamować.

Co do lejków technicznych dostawałem je wielokrotnie, niby internet dla firm a po przekroczeniu 20GB - 25GB transferu na dzień lejek na następny dzien 5/5 lub 10/10 mb/s. Nie próbowałem ich omijać, i podejrzewam, że raczej się to nie uda. Myślę, że ruch nawet z VPN musi przejść pierw przez operatora zanim dotrze do pierwszego serwera VPN i operator już wie kto te dane wysyła, po prostu nie wie gdzie.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 39, Guru ****
  • 22285
  • 11279
  • 1082

LTE - osiągam lepsze trasfery korzystając z VPN, myślałem, że to przeciążony BTS...

A sprawdzałeś trasy na WinMTR?
...
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 12, Recenzent
  • 23
  • 0
  • 0

[ Edytowane ]

Tutaj VPN z Francji

A tu bez VPN

I jeszcze Polski VPN

Jakby co to pomiary zrobiłem przed w chwili pisania posta.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 39, Guru ****
  • 22285
  • 11279
  • 1082

Bez vpn masz dziwną stratę na 172.18.6.60 - to adres jakieś bramy. A masz teraz lejek techniczny?
...
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 12, Recenzent
  • 23
  • 0
  • 0

Nie mam

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 39, Guru ****
  • 22285
  • 11279
  • 1082

Sprawdziłem tą trasę u mnie i nie mam takiego spadku.

w.PNG

To wypadało by przekazać Orange choć nie wiem czy na mobilku jest możliwość poprawienia tego.

...
0 Lubię to
Odpowiedz
Highlighted
Poziom 22, Pasjonat
  • 1074
  • 292
  • 12

U mnie z T-Mobile pathping do tvk.pl.

Bez tytułu.png

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 12, Recenzent
  • 23
  • 0
  • 0

Co to właściwie może oznaczać, nawet o tej porze ten adres 172.18.60.6 ma nadal 60% utraty pakietów, zastanawiam się czy to w jakikolwiek sposób wpływa na działanie internetu bo ten o tej porze chodzi ok nawet bez VPN, chociaż kiedyś speed test osiągał 160mb/s teraz jest ~110, może gdyby nie ten punkt który gubi pakiety było by nadal 160?

Pytam bo nie wiem jak podejść do rozmowy z pomocą Orange by mnie nie zbyli "o to nic takiego, internet przecież działa" a to może być przyczyna dlaczego w dzień działa bardzo słabo.

0 Lubię to
Odpowiedz