Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

LTE - osiągam lepsze trasfery korzystając z VPN, myślałem, że to przeciążony BTS...


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

LTE - osiągam lepsze trasfery korzystając z VPN, myślałem, że to przeciążony BTS...

@j131 

Właśnie też podejrzewałem, że DNS może być problemem, dlatego ustawiłem sobie 1.1.1.1/1.0.0.1 na poziomie routera, ale jak widać to nie pomogło. Czy w takim razie własny serwer coś da?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

LTE - osiągam lepsze trasfery korzystając z VPN, myślałem, że to przeciążony BTS...

@Noclavil 

IMHO da. Nie jestem pewien co robią rutery LTE z ustawieniami DNS ale w przypadku FB zapytania do 1.1.1.1 są przechwytywane i przekierowywane do DNS operatora.

Oczywiście nie wiem na pewno czy to o to chodzi, ale mogę napisać że mam postawiony własny serwer DNS w LAN i on działa niezależnie od operatora (nic nie jest na modemie przechwytywane) - widać to po omijaniu cybertarczowych manipulacji protokołem DNS. Tyle tylko że ja nie mam inernetu mobilnego tylko FTTH i generalnie więcej między naszymi instalacjami różnic niż podobieństw.

Ale co do zasady zmiana DNS na ruterze może nie dać tego samego efektu co postawienie i używanie serwera DNS w LAN, tego jestem pewien.