Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13360
  • 54786
  • 647

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?

@Tomiii  zapas jest w ostatniej studni ..


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13360
  • 54786
  • 647

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?

@j131  trochę dziwnie, bo lepiej w domu czy garażu zostawić...kto będzie kostkę podnosił jak trzeba 10cm kabla odzyskać? No nie wiem, czy bym tak zrobił zapas


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5624
  • 22818
  • 189

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?

@agat13 

Od chodnika do domu jeszcze kawał drogi, linia zabudowy jest na ósmym metrze. Nie wiem dlaczego tak, ale zdaje się że w ogóle studzienek nie używali, wszystko leży wprost w ziemi, kabelki od posesji idą do tych skrzynek, co to wiesz... Są podatne na uszkodzenia. W kanalizacji teletechnicznej są tu tylko kable miedziane.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 157
  • 593
  • 2

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?

@agat13 

@j131 

Wczoraj zadałem pytanie a dziś się wszystko wyjaśniło😀

Kable idą dokładnie tak jak u j131.

Zdaje się,że studzienka będzie użyta jedynie do głównego kabla światłowodowego.

Od skrzynki do posesji (sąsiadujących) Panowie używali kreta czy jak to się zwie i przeciągali kable pod wjazdami,studzienek nie używali.

Jeśli chodzi o kabel do posesji to w moim przypadku jest on pociągnięty od skrzyni do granicy działki a tam zawinięty został w rulon i wrzucony do wykopanego kanału😀

Od zwiniętego kabla dali taśmę i przywiązali do ogrodzenia.

Wszystko jest już zasypane i ugniecione,więc uważam,że tak pozostanie.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2588
  • 9321
  • 46

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?

@Tomiii Przyjdzie monter to ustalisz z nim którędy chcesz poprowadzić kabel do domu. Studnie wykorzystuje się w głównym ciągu ulicy dla kabli magistralnych i rozdzielczych. Na prywatnych posesja studni się nie sadowi bo nie ma takiej potrzeby. Kabel abonencki leci do domu albo napowietrzenie, albo w ziemi zakopany bezpośrednio lub w rurze osłonowej (peszel, mikrorurka, HDPE). Zapas kabla może być w najbliższej studni, na słupie lub zakopany przy granicy posesji. Wszystko zależy od tego jak został wykonany projekt techniczny. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 157
  • 593
  • 2

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?

Jako,że skrzynka/rozdzielnia jest postawiona przed moim domem i jest w zasięgu kamery to mam podgląd na etapy pracy😉

Wczoraj chyba część instalacji była odbierana bo chodzili z jakimś urządzeniem pomiarowym i coś odznaczali w papierach.

Wcześniej Ci sami Panowie z tym samym urządzeniem nanosili punkty i zaznaczali je małymi słupkami wbijanymi w ziemie-najwidoczniej znaczyli kierunek montażu światełka.

To tak dla ciekawych relacjonuje jak to wygląda😃


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2588
  • 9321
  • 46

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?

Może oznaczali przebieg kabla dla geodety. Jeśli to jest inwestycja Orange to wypatruj auta z logiem Orange i przynajmniej 2 lub 3 panów którzy będą coś mierzyć w szafie. To będzie odbiór techniczny. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 157
  • 593
  • 2

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?

@marder

Tak to wyglądało jak praca geodety.

Jeden chodził z urządzeniem,drugi w papierach coś wpisywał a trzeci nabijał znaczniki/kołki w ziemię oraz na chodniku znaczył kierunek.

Dokładnie tam zostały położone kable.

Jedynie czego brakuje to prawdopodobnie kabla głównego ze światłowodem (nie widziałem by go przeciągali) no i kable w skrzynce nie są pospawane.

Inwestycja prowadzona przez światłowód inwestycje.

Jeszcze trochę czasu minie zanim światełko będzie,ale pogoda nie pomaga.

W każdym bądź razie ważne,że prace się posuwają😉

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2588
  • 9321
  • 46

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?

@Tomiii A tam jest kanalizacja na ulicy, bo jeśli nie ma i kable mają wkopywać to jeszcze najważniejsza robota przed nimi. Myślałem że już wszystko jest wprowadzone a wygląda na to że dopiero trasę kabla wyznaczają. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 157
  • 593
  • 2

Czy światłowód doprowadzany jest jedynie do granicy działki, a do budynku po zamówieniu usługi?

@marder 

W sumie nie dziwię się,że masz wątpliwości bo moderator nie wiedząc czemu wydziela sobie z głównego tematu część wątków i tworzy nowy temat🤔

 

Trochę streszczę:

Światłowód podziemny będzie biegł wzdłuż ulicy.

1.Na początku pociągnięte zostały peszle/rury dla światłowodu właśnie kanałami technicznymi/studzienkami (zdjęcia wrzucałem w innym temacie).

2.Następnie widziałem Panów,którzy wyznaczali trasę kabli do domów wbijając znaczniki w ziemię.

3.Kable zostały podciągnięte do granicy działek domów-część kabli była przeciskana kretem i nadmiar zwijany pod ogrodzeniem posesji a część kabli widziałem,że przeciągali między studzienkami w szczególności dla posesji oddalonych.

Wszystkie kable zostały pociągnięte od rozdzielni do domów-mały zapas kabli znajduje się również w rozdzielni.

Wszystkie prace ziemne zostały zakończone👍

4.Po powyższych pracach przyszli Panowie z punktu nr 2 i ponownie coś mierzyli (pewnie jakiś odbiór) oraz usuwali słupki.

 

Reasumując:

Kabel światłowodowy od skrzynki do poszczególnych posesji jest położony.

Na pewno brakuje prac,które wykonują technicy w samej skrzyni oraz całkiem możliwe,że głównego kabla światłowodowego jeszcze nie przeciągneli,ale patrząc na ich tempo samo przeciągnięcie to chwila skoro peszel już tam jest 😃

 

Co najciekawsze to wchodzą na stronę gov.pl pojawiła się informacja,że mam dostępny internet 1000Mb-jeden jakiś nieznany operator.