Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co to za nadajnik ?

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Co to za nadajnik ?

No i historia z pingiem się powtarza, dzisiaj trochę wcześniej niż zwykle:

Share Image


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co to za nadajnik ?

a jakieś wieści z odpowiedzi na zgłoszenie?

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Co to za nadajnik ?


Piotrekk85 napisał(-a):
a jakieś wieści z odpowiedzi na zgłoszenie?

To jest sygnał z tego komina, ten sam CID, gdzie wszystko jest ok do wieczora. Odpowiedzi z BOK na temat są standardowe - złe ustawienia, rozwarcie nadajników, uszkodzony sprzęt itp. Powtarzam, że jest to problem występujący w Kraku i okolicach na wielu urządzeniach i w różnych lokalizacjach tylko wieczorami. Zrzut z telefonu:

Przechwytywanie.PNG

 

Tego zardzewiałego BTSa nie zgłaszałem, bo na razie zmieniłem troszkę położenie modemu i z tym dziadostwem na razie mnie nie łączy.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Co to za nadajnik ?

Dodam jeszcze, że w 3G ping jest w miarę ok, prędkość już nie :

Share Image


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Co to za nadajnik ?

Przede wszystkim pewnie łączy się z L2600, które jak tylko jakieś urządzenie złapie jego zasięg to w nim siedzi. Niestety w Orange (i T-Mobile) konfiguracja sieci polega na tym, że jeśli telefon/modem złapie wyższe pasmo to automatycznie z niego korzysta aż do końca sygnału - katastrofa. To powoduje, że jeśli w okolicy pojawiło się L2600 to wszystkie urządzenia, które są w zasięgu siedzą w tym paśmie. To też powoduje, że nagle magicznie odblokowuje się L1800, a L800 zazwyczaj się nudzi, jeśli jest uruchomione. Niski poziom sygnału i zaszumienie powodują niskie osiągi i wysoki ping.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co to za nadajnik ?

To zależy od konkretnej lokalizacji, który zakres ma priorytet.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Co to za nadajnik ?


benny_b napisał(-a):
Przede wszystkim pewnie łączy się z L2600, które jak tylko jakieś urządzenie złapie jego zasięg to w nim siedzi. Niestety w Orange (i T-Mobile) konfiguracja sieci polega na tym, że jeśli telefon/modem złapie wyższe pasmo to automatycznie z niego korzysta aż do końca sygnału - katastrofa. To powoduje, że jeśli w okolicy pojawiło się L2600 to wszystkie urządzenia, które są w zasięgu siedzą w tym paśmie. To też powoduje, że nagle magicznie odblokowuje się L1800, a L800 zazwyczaj się nudzi, jeśli jest uruchomione. Niski poziom sygnału i zaszumienie powodują niskie osiągi i wysoki ping.

Na tym kominie jest LTE 2600, łączy mnie z nim sporadycznie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Co to za nadajnik ?

@Katani1: Jaką masz siłę połączenia, SNR itp?

Piotrekk85 napisał(-a):
To zależy od konkretnej lokalizacji, który zakres ma priorytet.
Zmieniło się coś o czym nie wiem? Z tego co widziałem to tylko testy są gdzieś prowadzone na wzór Play, czyli dynamicznego przydzielania częstotliwości z jaką łączy się urządzenie w celu jak najbardziej optymalnego rozłożenia ruchu po wszystkich posiadanych pasmach. Generalna zasada w NetWorkS! jeszcze jest taka (oby nie na długo), że jak tylko będzie L2600 to łączy z nim do padłego, potem to samo spotyka L1800, a jak zabraknie i tego to spada do L800 (o ile jest obecne w danym terenie), które powoli też jest uruchamiane (chwała za to swoją drogą, bo potrafi być niemal zbawieniem).

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co to za nadajnik ?

Od kiedy na networks współdzielone są częstotliwości na 2600 i 800?

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Co to za nadajnik ?

Takie mam wartości:

Przechwytywanie.PNG

 

Z tym BTSem jestem połączony najczęściej i problemów nie mam, oczywiście poza wieczornymi spadkami DL i wzrostem pingu.