Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co to za nadajnik ?

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2819
  • 7052
  • 183

Co to za nadajnik ?


burebusek napisał(-a):

@Katani1, znalazłem takie cuuuś, co może przybliży Ci wiedzę, którą zapewne posiadasz, bo ja tylko Ci podsuwam jako laik: http://eko.one.pl/?p=openwrt-modemygsm i wątek http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?pid=76450#p76450


Dzięki, ale nie potrzebuję nic grzebać w modemie. Problem jest tylko z tym jednym nadajnikiem. Problemy z pingiem w LTE występują wieczorami na wielu urządzeniach w różnych lokalizacjach. Teraz nie mogę się do niczego przyczepić:

Share Image


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Co to za nadajnik ?

Ten modem to na pewno ZTE a nie Huawei?

Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Co to za nadajnik ?

Po modelu obstawiam Huawei, może zwykły bład 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2819
  • 7052
  • 183

Co to za nadajnik ?


Piotrekk85 napisał(-a):
Ten modem to na pewno ZTE a nie Huawei?

O kutwa, pewnie, że Huawei. Sorry 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Co to za nadajnik ?

To nie wiem czemu piszesz, że to zabytek. Całkiem dobre urządzenie (przynajmniej wg mnie jak na inne "paluchy").

Niestety nie wiem jaką masz wersję softu w routerze pod kątem tego czy masz możliwość wyboru konkretnej częstotliwości po LTE. Jeśli nie, to właśnie masz handover po stronie urządzenia. Jeśli możesz zmienić, warto w razie problemów ręcznie kombinować (chyba, że wtedy w ogóle nic nie łapiesz po LTE).

Jeśli nie wychodzi sterowanie za pomocą urządzenia, to już trzeba zweryfikować z działem technicznym. Nie wiem gdzie aktualnie znajdziesz "dobrze ogarniętą" osobę. Ew zgłoszenie przez stronę zasięgu - bo trafia od razu na II linię. Bym opisał te problemy, zaznaczył które pasmo jest słabsze, a które lepsze, najlepiej podać godziny, zapytałbym czy jest jakaś opcja na zmianę "priorytetu". Może akurat coś się uda.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2819
  • 7052
  • 183

Co to za nadajnik ?

Dzięki za porady. Jeszcze raz połączy mnie z tą zardzewiałą anteną to naskarżę na nią do BOK i tyle 🙂


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Co to za nadajnik ?

Zdecydowanie najlepsza opcja,

Swoją droga możesz popróbować postawienia modemu w różnych miejscach, okolica obsługiwana jest z kilku nadajników i może się zdarzyć że w innym pokoju możesz mieć lepszy zasięg z bardziej korzystnego nadajnika.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2819
  • 7052
  • 183

Co to za nadajnik ?


Mat napisał(-a):

Zdecydowanie najlepsza opcja,

Swoją droga możesz popróbować postawienia modemu w różnych miejscach, okolica obsługiwana jest z kilku nadajników i może się zdarzyć że w innym pokoju możesz mieć lepszy zasięg z bardziej korzystnego nadajnika.


Problemem jest to, że mam tylko jeden pokój 😞  A modem sobie wisi na oknie cały czas w tym samym miejscu i najczęściej łączy się z BTSem na którym prędkości są ok.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Co to za nadajnik ?

Tylko z tego co widzę ten nadajnik na Łaczka 66 jest na jakimś niskim domu. Też swoje robi.

Nie wiem czy u Ciebie, ale u mnie na osiedlach domów jednorodzinnych niektórzy używają nielegalnych repeaterów - może one powodują zakłócenia.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2819
  • 7052
  • 183

Co to za nadajnik ?


Piotrekk85 napisał(-a):
Tylko z tego co widzę ten nadajnik na Łaczka 66 jest na jakimś niskim domu. Też swoje robi.

Nie wiem czy u Ciebie, ale u mnie na osiedlach domów jednorodzinnych niektórzy używają nielegalnych repeaterów - może one powodują zakłócenia.

Przeważnie łączy mnie z tym kominem:

 

Przechwytywanie.PNG

Czasami przerzuci na inny, a niekiedy właśnie na ten ułomny.