Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

WiFi Calling na Huawei P9 Lite 2017


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

WiFi Calling na Huawei P9 Lite 2017

Cześć,

Zainstalowałem jakiś czas temu apkę i nawet nosi znamiona działania 😉

 

Problem polega na tym, że apka samoczynnie wyłącza się po jakimś czasie.

Do momentu kiedy używam telefonu, wszystko jest ok.

Po około 30 minutach bezczynności telefonu również apka działa w tle po odblokowaniu.

 

Jednak kiedy odblokuję telefon po kilku godzinach aplikacji już nie ma. Muszę ją uruchamiać ponownie.

Jaka może być przyczyna?

Android sam ubija apkę?

Czasem Adroid wyświetla też komunikat, że znalazł apkę mocno zjadającą baterię i jest nią właśnie WiFi Calling.

 

Często przebywam w miejscu, gdzie zasięg jest tragiczny i WiFi Calling miał być lekiem.

 

PS.

Przy okazji mam też pytanie.

Jeśli mam uruchomią apkę WiFi Calling i próbuję zadzwonić na BOK będąc zalogowanym w  Mój Orange to połączenie bezpłatne zostanie zestawione przez WiFi?

5 ODPOW. 5

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

WiFi Calling na Huawei P9 Lite 2017

@ViPER, najprawdopodobniej masz włączone wyłączanie nieużywanych aplikacji. Włącz ochronę wifi calling przed wyłączaniem w ustawieniach w menadżerze baterii...co do połączeń z BOK, są tak samo zestawiane ja po sieci komórkowej...

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

WiFi Calling na Huawei P9 Lite 2017

@mabud73, obecnie mam następujące ustawienia:

 

Bateria -> Ustawienia -> Połączenie w trybie uśpienia -> Wi-Fi włączone w trybie uśpienia -> Zawsze
Bateria -> Zamknij aplikacje po zablokowaniu ekranu -> WiFi Calling (zużywa dużo energii) -> Nie zamykaj

 

Odnośnie zestawiania połączenia, co masz na myśli pisząc "tak samo"?

Chodziło mi o to czy Mój Orange potrafi zestawiać bezpłatne połączenia przez Calling WiFi.

Z tego co widzę raczej nie ma takiej możliwości.. Przy włączonym Calling WiFi i mizernym/braku zasięgu nie mogę połączyć się z BOK.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

WiFi Calling na Huawei P9 Lite 2017

Ktoś coś? Macie jeszcze jakiś pomysł? Ostatnio testuję WiFi Calling na Samsung Galaxy J3 i problem nie występuje.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

WiFi Calling na Huawei P9 Lite 2017

Huawei - tu tkwi problem, ja swój identyczny model (tylko rok starszy) oddałem osobie, która ma mniejsze wymagania i ubijanie aplikacji nie będzie jej aż tak przeszkadzało. Pomimo tak dobrych bebechów okazuje się, że praca na J5 2016 jest mniej denerwująca, a w długim okresie czasu przyjemniejsza ze względu na brak niepodziewanego ubijania apek, których używam.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

WiFi Calling na Huawei P9 Lite 2017

Zaczynam zastawiać się czy to kwestia ubijania wszystkich aplikacji czy tej konkretnej.

Przykładowo ze Skype nie ma takiego problemu. Działa to sobie w tle i odzywa się jak ktoś do mnie dzwonił zaraz po tym jak włączę wifi lub transmisję danych.

WiFi Calling korzysta z WiFi jak sama nazwa mówi.

Może problemem jest usypianie WiFi przy dłuższej bezczynności telefonu?