Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

błąd językowy w powiadomieniu e-mail!

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 97
  • 301
  • 0

błąd językowy w powiadomieniu e-mail!

Witaj Adept,

Misiek62 opublikował(a) nową komentarz w dziale Pomysły:

 

chyba nie wymaga dodatkowego komentarza.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

błąd językowy w powiadomieniu e-mail!

@Janhalb, zawodowego redaktora chyba jeszcze tu nie mieliśmy. Cieszę się, że z nami jesteś i że przekazujesz swoje uwagi, na pewno będziemy wykorzystywać!
Ja też chyba najbardziej lubię formę "dzień dobry", jednak jej używanie skutkuje przenoszeniem takiego tonu komunikacji na forum. Jest elegancki, wyważony, powoduje jednak pojawienie się "odległości" pomiędzy rozmawiającymi, co nie sprzyja pomocy i rozwiązywaniu problemów - dlatego raczej wolelibyśmy go unikać.
Z kolei użycie nazwy użytkownika w mailach chcielibyśmy zachować, bo to buduje poczucie skierowania komunikatu bezpośrednio do odbiorcy maila. Bardziej osobiście podchodzimy do komunikatów z naszym imieniem niż bez niego lub skierowanych do grupy osób.
Może zatem dobrym i językowo poprawnym rozwiązaniem byłoby przeniesienie imienia na początek kolejnej wypowiedzi? Czyli wyglądałoby to mniej więcej tak:
"Witaj,
@Adept, pojawiły się nowe odpowiedzi w temacie, który obserwujesz (...)"

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

błąd językowy w powiadomieniu e-mail!

@Adept  to trzeba "wywołać" kogoś z Zespołu: @Piotrek albo @Artur.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

błąd językowy w powiadomieniu e-mail!

Mówiąc szczerze, to ja tu widzę co najmniej DWA błędy językowe… ("Witaj Adept").


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

błąd językowy w powiadomieniu e-mail!

@Janhalb Mnie osobiście  używanie "witaj" w komunikacji międzyludzkiej też razi... a jeszcze bardziej forma "witam" wystarczy poczytać językoznawców... (znanych profesorów) ale poprzestańmy na tym.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

błąd językowy w powiadomieniu e-mail!

"Witaj" to pikuś (Pan Pikuś!) - kwestia umowna. Natomiast kwestią absolutnie regulowaną zasadami jest fakt, że jeśli "witaj", to z wołaczem - a nie z mianownikiem, u licha. Czyli, jeśli już, to "Witaj Adepcie".

 

A jeśli od strony programistycznej to za trudne (może automatyczny formularz nie potrafi znaleźć wołacza), to zawsze można dać formę "Witaj, użytkowniku X". Albo po prostu "Witaj"...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 97
  • 301
  • 0

błąd językowy w powiadomieniu e-mail!

@Janhalb  nie wymagaj żeby system dokonywał odmiany loginów, bo przecież różności ludzie (użytkownicy)   wpisują i dopiero mogą wyjść karkołomne zwroty. Natomiast wyróżniona przeze mnie fraza jest totalnie nie do przyjęcia.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

błąd językowy w powiadomieniu e-mail!

NIe wymagam - dlatego zaproponowałem konkretną możliwość ominięcia tego problemu. Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 97
  • 301
  • 0

błąd językowy w powiadomieniu e-mail!


Janhalb napisał(-a):

NIe wymagam - dlatego zaproponowałem konkretną możliwość ominięcia tego problemu. Emotikon: Szczęśliwy


@Janhalb  pewnie rozminęliśmy się w czasie edycji swoich postów.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

błąd językowy w powiadomieniu e-mail!

@Adept, dzięki i oczywiście poprawimy. Możesz wstawić tytuł tego maila? Dzięki temu szybciej odnajdziemy gagatka 🙂

 

@Janhalb@Misiek62, dyskusje z purystami językowymi cieszą mnie zawsze. Moglibyście zaproponować coś zamiast "Witaj"? Zaznaczam, że wykrzyknik jest wykluczony - taki entuzjazm jest tu raczej nie na miejscu. Dodatkowo, jak zauważył @Adept, odmiana nazw użytkowników nie wchodzi w grę.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 97
  • 301
  • 0

błąd językowy w powiadomieniu e-mail!

Oczywiście @Artur wiadomość, która zawiera w treści opisany błąd, ma temat: "Nowe komunikaty w Nasz Orange." i jest wysyłany gdy ktoś napisze komentarz do pomysłu. Jeśli już, to przy okazji można przeredagować też sam temat... "komunikat" słabo współgra z "komentarz".