Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokowanie karty Orange na podstawie błędnego uzasadnienia

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 0
  • 1

Blokowanie karty Orange na podstawie błędnego uzasadnienia

To działa w 2 strony. Nie wiem czy zauważyłeś ale te dane o których piszesz zostały przedstawione w formie zdjęć. Rozmowa z konsultantem i odpowiedź sieci. Jedna do drugiej nie pasuje. Tak jak po patrzysz nie ma wykonanych połączeń przy pisaniu na czacie a na odpowiedzi od sieci już są. Jak mogą być skoro było 0zl. Już nie będę dyskutowali z tobą że były jakieś połączenia bo ich nie było realnie i nie zgadzam się nawet z jakąś tam odpowiedzią na zgłoszenie. Dane telekomunikacyjne są chronione, to zablysneles teraz. 0zl na karcie i wykonaj tu połączenie, zapewne tych danych jest tak dużo że reklamację będą robić pół roku. Pewnie odpowiedzi tu już nie zamieszczę bo tych połączeń było tyle że nie było wcale z prostego powodu, na karcie 0. Dociera do ciebie. Umiesz korzystać z karty przy stanie konta 0? Więc po co te oszczerstwa? 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 0
  • 1

Blokowanie karty Orange na podstawie błędnego uzasadnienia


@Piotrekk85napisał(-a)
Jeśli używasz jej do odbioru maszynowego połączeń lub SMS to jest m.in. sztuczny ruch.

Czyli teraz mogę już dowolna ilość sms odbierać bo karta może odbierać sms. Więc co to za tłumaczenie. Połączeń nie mogę i nie moem że względu na 0 na karcie. Twój komentarz jest zbędny i mylacy


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 0
  • 1

Blokowanie karty Orange na podstawie błędnego uzasadnienia

A ty do czego dazysz tym komentarzem. Kolejny zbędny wywód nie na temat


@Piotrekk85napisał(-a)
Poza tym nie wiem czego oczekujesz po forum - nikt nie ma szklanej kuli i Ci nie powie tutaj za co konkretnie. Poczekaj na odpowiedź na reklamację.

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 0
  • 1

Blokowanie karty Orange na podstawie błędnego uzasadnienia


@Piotrekk85napisał(-a)
Napisałeś sam w tym wątku, że używasz kart sim do weryfikacji w różnych serwisach. Jeśli robiłeś to w sposób masowy, to może to było przyczyną. Ew. masowy handel kart sim, udostępnianie ich osobom trzecim, powodów są setki.

Powodów tysiące. Masowe odbieranie mógłbym robić w tym momencie bez płaczu o to że mam zablokowana kartę. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Blokowanie karty Orange na podstawie błędnego uzasadnienia

Zamieszczasz wybiórczo informacje - i masz do tego prawo. Więc też nie oczekuj jednoznacznej informacji.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Blokowanie karty Orange na podstawie błędnego uzasadnienia


@Klient517napisał(-a)

A ty do czego dazysz tym komentarzem. Kolejny zbędny wywód nie na temat


@Piotrekk85napisał(-a)
Poza tym nie wiem czego oczekujesz po forum - nikt nie ma szklanej kuli i Ci nie powie tutaj za co konkretnie. Poczekaj na odpowiedź na reklamację.

 


A ty czego w tej odpowiedzi Piotrka nie rozumiesz? Na swój stan wiedzy i doświadczenie próbował znaleźć odpowiedź i nie znalazł (poza domysłem, że tak masowy zakup kart mógł wywołać w Orange podejrzenia). I teraz radzi poczekać na szczegóły z reklamacji, bo więcej tu nie wymyślimy a żadnego precedensu w takiej sprawie na forum do tej pory nie było...

Sączysz informacje, najpierw że jedną kartę zablokowali, na następnej stronie że 50, teraz że jeszcze 35 - wiarygodność opisu sytuacji spada na łeb i jak ktoś ma ci tu pomóc?

Ja nie wiem, czy przy takim zakupie naruszasz jakiś regulamin czy też to działanie Orange na wyrost, ale pewnie znasz przypadki (nie związane z Orange czy w ogóle z GSM), że już niejednego fałszywie oskarżyli, zgnoili i dopiero po latach zazwyczaj po cichu się wycofywali. Tak to działa, niestety...


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Blokowanie karty Orange na podstawie błędnego uzasadnienia

@Klient517, czy wszystkie karty rejestrowane były na jedną osobę?

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7466
  • 136

Blokowanie karty Orange na podstawie błędnego uzasadnienia

@Klient517, ile kart jest zablokowanych z powodu Regulaminu ??


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 0
  • 1

Blokowanie karty Orange na podstawie błędnego uzasadnienia


@Ronnapisał(-a)

@Klient517, ile kart jest zablokowanych z powodu Regulaminu ??


Wszystkie. Odpowiedz na reklamacje umieszczam w załączniku. Sprawę skierowałem już do UOK i UKE. To jest niedorzeczne, iż operator blokuje kartę ze stanem konta 0zl (karta w roamingu)i tak argumentuje odpowiedz na reklamacje. Nie umiem dzwonić gdy nie ma z czego dzwonić. Nigdzie z niej nie dzwoniłem i nie pisałem, całe szczęście tez nie doładowaniem bo bym stracił wszelkie środki. Piotr twoje komentarze w niczym nie pomogły chodź wierze ze się starałeś 😂 Pozdrawiam was serdecznie i brońcie zawsze operatora bo widać ze coś jest na rzeczy 😎 ja będę to kontynuował dalej bo jak dla mnie to łamanie własnego regulaminu i oszczerstwa w moim kierunku które nijak się maja do rzeczywistości. Wesołych Świąt dla wszystkich. Pozdrawiam


85B50B71-E68F-425C-BC13-95670F1B3252.jpeg

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Blokowanie karty Orange na podstawie błędnego uzasadnienia

Jakbyś pisał UKE, zwróć uwagę, że odpowiedź na reklamację uchybia rozporządzeniu związanego z rozpatrywaniem reklamacji usług telekomunikacyjnych (http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20140000284/O/D20140284.pdf ). Jest jedynie tzw. "uzasadnienie faktyczne" (bla bla bla czemu jest rozpatrzona tak a nie inaczej), a brak "uzasadnienia prawnego" (wskazanie przepisów prawnych, punktu w regulaminie itp). Ponadto brak sentencji tzw. decyzji reklamacyjnej (czy reklamacja jest uznana czy odrzucona, używane jest słowo zgłoszenie co nie zawsze jest tożsame z reklamacją). W niczym Ci to raczej nie pomoże bo pewnie Orange nie zdejmie blokady, ale luka formalna jest.