Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokowanie karty Orange na podstawie błędnego uzasadnienia

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 0
  • 1

Blokowanie karty Orange na podstawie błędnego uzasadnienia

Witam. To moj pierwszy post i niestety nie jest pozytywny. Załączam treść rozmowy z konsultantem na czacie. Sprawa dotyczy nowego startera Orange ze stanem konta 0zl. Karta została zablokowana 2 dni po aktywacji. Całe szczęście nie doładowana została żadna kwota bo bym utracił każde środki na karcie. Czy mogę się domagać odszkodowania od pomarańczy za zablokowanie karty ze stanem 0zl(brak polaczen, brak wysłania sms, brak kozystania z internetu) za to ze zablokowali mi kartę w związku z artykułem dotyczącym niewłaściwych polaczen lub smsow? Konsultant w trakcie rozmowy przyznała ze z karty nikt nie zadzwonił, nie wysłał smsa a także nie skorzystał z internetu. Czy Orange nie chce świadczyć usług dla klientów na kartę. Nie zdążyłem nawet skorzystać z bonusa 200zl na start i pewnie już nie zdążę. Jestem zniesmaczony takim postępowaniem sieci. Czy ktoś miał podobnie. Sprawę nagłaśniać dalej na inne fora bo w mojej ocenie jest to nieprzepisowe działanie operatora

A2720750-F426-45FB-8D1A-326325DA312D.jpegBF9C6E20-2C44-4932-A065-A78CD59240BA.jpeg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 0
  • 1

Blokowanie karty Orange na podstawie błędnego uzasadnienia


@Jareknapisał(-a)

Sądząc po opisanych tu kwestiach i tym, że zablokowane zostały rzekomo wszystkie numery:

 


§ 18 Ograniczenie, rozwiązanie i wygaśnięcie umowy
1. Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia świadczenia usług telekomunikacyjnych lub rozwiązania umowy w każdym czasie, ze skutkiem natychmiastowym, bez odszkodowania oraz wcześniejszego uprzedzenia w razie:

1.1 podania abonenta nieprawdziwych danych do rejestracji

1.4 innego rażącego naruszenia przez Abonenta postanowień regulaminu lub warunków umowy, w szczególności używania karty SIM w systemach i  urządzeniach  służących  do  zautomatyzowanego  przesyłania  danych pomiarowych  lub  zdalnego  sterowania,  w  tym  w  systemach  monitoringu osób,  budynków,  pojazdów  (tzw.  rozwiązania  telemetryczne)  lub  do generowania ruchu maszynowego (ruchu typu „maszyna do maszyny” lub „maszyna do Abonenta”); 

 

§ 9 Ochrona i przetwarzanie danych abonenta

4. Abonent jest zobowiązany niezwłocznie zawiadamiać Operatora o zmianie danych, które podał Operatorowi, ale nie później niż w terminie 14 dni od dokonania zmiany. 
6. W  razie  niedopełnienia  przez  Abonenta  obowiązków umownych, wskazanych  w  pkt 4  i  5,  Operator  może  zawiesić  świadczenie  Usług telekomunikacyjnych  lub  ograniczyć  zakres  świadczonych  Usług telekomunikacyjnych. 



Jeśli dział detekcji nadużyć telekomunikacyjnych stwierdził naruszenie i potwierdził je po Twoim zgłoszeniu, zaś reszta udzielonych przez Ciebie informacji była choć częściowo prawdziwa, prawdopodobnie:

  • numer bynajmniej nie był zarejestrowany na osobę, która go używała (naruszenie par. 18 1.1 oraz par. 18 1.4. w związku z par. 9 4. oraz par. 9.6
  • numer był używany w urządzeniach niedozwolonych u operatorów telekomunikacyjnych w kontekście ofert dla klientów indywidualnych (np. bramki, urządzenia służące do ruchu maszynowego (maszyna-człowiek, maszyna-maszyna) w tym alarmy, monitoringi i inne rozwiązania telemetryczne)
  • urządzenie próbowało naruszać integralność sieci np.poprzez wysyłanie komunikatów sieciowych, wielokrotne wysyłanie bezpłatnych wiadomości czy korzystanie z usług bezpłatnych w celu utrudnienia dostępu do sieci innym abonentom, a także wiele nieudanych prób wysłania wiadomości czy wykonywania połączeń (co wiąże się z tym, co napisałem wcześniej)

 

To są 3 przypadki, które w tym momencie najszybciej przychodzą mi do głowy, a z którymi spotkałem się dawniej w odniesieniu do różnych operatorów na forach i portalach telekomunikacyjnych.

 

Jeśli twierdzisz, że nie naruszałeś regulaminu, możesz złożyć reklamację - otrzymałeś informację, w jaki sposób taka reklamacja powinna zostać złożona w odpowiedzi na dodane przez Ciebie zgłoszenie, na adres:

Orange Polska S.A.
Dział Archiwizacji
ul. Jagiellońska 34
96-100 Skierniewice

 

W ten sposób, możesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat tego, w jaki sposób dokonałeś naruszenia postanowień umownych.


Otrzymałem odpowiedz która załączyłem, wyraźnie jest mowa o tym ze karta generowała sztuczny ruch (nie wiem jak to mozliwe ale skoro Orange tak pisze to widocznie generowała 😂) to jest śmieszne bo nie wykonane zostało zadne połączenie a stan konta 0zl w roamingu to powinnien wszelkie wasze wątpliwości rozwiać (o sztucznym ruchu). Składanie reklamacji w formie pisemnej mija się z misja Orange (dbalosc o środowisko) powyższe artykuły w żadnym stopniu nie zostały złamane, karty zarejestrowane tylko na mnie i nikt nie miał do nich dostępu. Wkładane do telefonu (id4me), technicznie z zagranicy nie będę do was pisał reklamacji poczta bo i tak tu mi nie odpiszcie 😂. Twierdze se nie złamałem regulaminu i taka reklamacje złożyłem na czacie. Dostałem odpowiedz która załączyłem.


11E2C5B5-A893-42DE-93C1-34326BC626C3.jpeg

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

41 ODPOW. 41

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Blokowanie karty Orange na podstawie błędnego uzasadnienia

Witam

 Fakt, sytuacja niezbyt komfortowa. Według mnie wygląda to tak:

  • rejestracja nowego numeru pod danymi z innego, wcześniej używanego
  • brak zasilenia konta, kiedy system wykrył roaming
  • system zakwalifikował to jako "sztuczny ruch"
  • system zablokował numer podstawowy i dodatkowy
  • SMS nie dotarł, ponieważ wykrył roaming

Teraz to wszystko trzeba będzie organoleptycznie odkręcać, a to trochę potrwa. Takie już dzisiejsze czasy, gdy decyzyjne są "systemy", a nie człowiek. Osobiście uważam że takie ograniczenia robią więcej złego niż dobrego. Życzę powodzenia w pomyślnym zakończeniu sprawy... Czekamy oczywiście na informacje z postępu zgłoszenia


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Blokowanie karty Orange na podstawie błędnego uzasadnienia

W przypadku blokady w roamingu możesz nie mieć technicznej możliwości odebrania sms. Punkt 1.4 jest dosyć szeroki:
"1.4 innego rażącego naruszenia przez Abonenta postanowień Regulaminu
lub warunków Umowy, w szczególności w przypadku generowania
sztucznego ruchu telekomunikacyjnego (tj. ruchu niesłużącego wymianie
informacji; ruchu którego wyłącznym celem jest uzyskiwanie pewnej puli
połączeń telekomunikacyjnych); używania karty SIM w celu prowadzenia
działalności gospodarczej polegającej na masowym wykonywaniu połączeń
telefonicznych, tzw. rozwiązań „call center”; używania karty SIM w systemach
i urządzeniach służących do zautomatyzowanego przesyłania danych
pomiarowych lub zdalnego sterowania, w tym w systemach monitoringu
osób, budynków, pojazdów (tzw. rozwiązania telemetryczne) lub do
generowania ruchu maszynowego (ruchu typu „maszyna do maszyny” lub
„maszyna do Abonenta”); używania karty SIM do masowej dystrybucji SMS
i/lub MMS, niebędącej standardową wymianą komunikatów np. rozsyłanie
informacji handlowej; rozsyłania wiadomości SMS/MMS typu SPAM z
numeru Abonenta; wykonywania połączeń, które są w dalszej kolejności
przekierowywane za pomocą dowolnej technologii, a w szczególności w
technologii PSTN oraz transmisji danych VoIP (Voice over Internet Protocol);
bądź w innych przypadkach udostępnienia usług Operatora innym osobom
w celu uzyskania korzyści majątkowych bez zgody Operatora;"

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Blokowanie karty Orange na podstawie błędnego uzasadnienia

A z innej beczki jak Ci się udało mieć zero zł bez wykonanie żadnego działania? To był starter bez kwoty startowej?

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 0
  • 1

Blokowanie karty Orange na podstawie błędnego uzasadnienia

Nabyłem karty startowe ze stanem konta 0zl. Aktywowałem karty kodem *124*# otrzymałem 6 wiadomości ze swietnie ze jestem w Orange i regulaminy i to ze moje dane i .... ogólnie kilka sms od Orange. Po zobaczeniu ze karta została aktywowana wyłączyłem telefon. 2 dni puzniej po włożeniu karty nie działało *124*# {przepraszamy, dane niedostępne}

 

daze do odpowiedzi na jakiej podstawie siec mnie obwinia o sztuczny ruch, nie interesuje mnie system pomarańczy a konkretny pkt regulaminu.

 

operator nie może wyłączać karty bezzasadnie oraz na podstawie błędnej interpretacji. Paragraf 18 nie został złamany bo z karty nie wykonałem żadnego polaczenia niezgodnego z siecią i otrzymałem tylko wiadomości od operatora. Nie może być tak ze blokuje coś system a ja muszę czekać i tracić czac na wyjaśnienia.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 0
  • 1

Blokowanie karty Orange na podstawie błędnego uzasadnienia

Miałem tez startery 5zl które w identyczny sposób operator zablokował. Posłużyłem się przykładem karty ze stanem konta 0 by nie było wątpliwości ze operator blokuje świeżo aktywowane karty na podstawie .... artykułu który nie mógł być złamany z oczywistych powodów. 0zl 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Blokowanie karty Orange na podstawie błędnego uzasadnienia

A jak dokonałeś rejestracji? Może tu była przyczyna - ten punkt to nie tylko sztuczny ruch.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 0
  • 1

Blokowanie karty Orange na podstawie błędnego uzasadnienia

karte zarejestrowałem w Polsce przed wyjazdem i nie tylko jedna, nie wysyłałem jednak żadnych sms a ilość kart zarejestrowanych na mnie w punkcie to 50szt. Żadna nie jest aktywna.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Blokowanie karty Orange na podstawie błędnego uzasadnienia

A wszystkie 50 kart sim samodzielnie uzytkujesz?

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 0
  • 1

Blokowanie karty Orange na podstawie błędnego uzasadnienia

Wszystkie mam w domu i samodzielnie użytkuje.