Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

wifi dziala na laptopie a na telefonie juz nie

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

wifi dziala na laptopie a na telefonie juz nie


@tomkill3napisał(-a)

@Anonim moze przycisk wps nacisnac  na funboxie?


Tylko sprawdziłbym jeszcze czy przypadkiem w ustawieniach Funboxa nie jest wyłączone działanie przycisku WPS. Sam wyłączam, więc wiem, że w takich okolicznościach parowanie z użyciem przycisku jest niewykonalne.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 91
  • 143
  • 1

wifi dziala na laptopie a na telefonie juz nie

@Misiek62 to jest to co zaznaczylem ,dac wylaczyc ?Przechwytywanie.PNG


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

wifi dziala na laptopie a na telefonie juz nie

@tomkill3 Po sparowaniu, jeżeli chcesz żeby ktoś, kto nie będzie miał możliwości zalogowania się do Funboxa nie miał też możliwości sparowania przy użyciu tego przycisku, to tak, wyłącz właśnie tę opcję. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 91
  • 143
  • 1

wifi dziala na laptopie a na telefonie juz nie

@Misiek62 zrobilem jak mowiles ale wlaczylem z powrotem ta opcje bo internetu mi to nie naprawilo,co mam jeszcze zrobic zeby internet dzialal na moim telefonie moj model to xiaomi mi6

Screenshot_2018-12-28-14-09-42-793_com.android.settings.png


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

wifi dziala na laptopie a na telefonie juz nie

@tomkill3  moja "uwaga" odnosiła się do możliwości kontrolowania parowania urządzeń z modemem/routerem. Co do połączenia telefonu, bardzo dobre wskazówki podawał @Anonim. Jeśli chodzi o ten konkretny model telefonu może na tym forum znajdziesz podpowiedź - zalinkowałem temat z problemami WiFi (po angielsku)


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 91
  • 143
  • 1

wifi dziala na laptopie a na telefonie juz nie

napisalem do administratora miui polska moze cos o tym wie,na telefonie samsung internet dziala bez zarzutu na 99% problem od strony telefonu

Anonim

Nie dotyczy

wifi dziala na laptopie a na telefonie juz nie

@tomkill3, aplikacja FB w najnowszej wersji lubi "podskakiwać" i mnie też się to zdarza, więc proponuję poprzez aplikację MO wejść w kafelek FunBoxa i po przekierowaniu trzeba się zalogować. Wg schematu poprawności połączeń, powinien to być cały klucz WPA. Jeżeli natomiast będzie komunikat, że hasło nieprawidłowe, to standard admin i hasło swoje powinno dopuścić do aplikacji FunBoxa. Jest coś jeszcze, co lubi komplikować w panelu FB-192.168.1.1. Najpierw wyłączyć filtrowanie adresów MAC, sprawdzić podłączone urządzenia. Które nie mają być, to jak klikniesz e jego ikonkę, to jest tam opcja dostępu do internetu po WiFi-bloknij. Które mają mieć dostęp, to daj dostęp cały czas, albo ustal swój harmonogram. Appka FB, panel routera i appka MO czasami nie łapią kompatybilności. Taki jej "parszywy" urok. Najczęściej pomaga reset połączeń w telefonie i ustawienia fabryczne w panelu modemu. No i dopiero potem parowanie albo kluczem WPA, kodem QR, albo dodatkowo diagnostyka aplikacją FB, ale do parowania czasem trzeba mieć anielski spokój...nic nerwowo..


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

wifi dziala na laptopie a na telefonie juz nie

@tomkill3 zdecydowanie problemem jest nawiązanie połączenia telefonu z modemem. Jeżeli nie pomogło użycie przycisku WPS, ani wprowadzenie w telefonie klucza WPA z naklejki na Funboxie... Chyba, że zmieniłeś hasło w FB, zrób reset modemu, tak jak podpowiada @Anonim i przeprowadź procedurę łączenia... 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 91
  • 143
  • 1

wifi dziala na laptopie a na telefonie juz nie

"Najpierw wyłączyć filtrowanie adresów MAC"wyłączyłem,dalem ustawienia fabryczne nie pomoglo,resety  tez nie pomogly;/ i co to za aplikacja "MO " chodzi ci o moj orange?dalem sparuj z tym pinem wszystko prawidlowo ,pisze komunikat "połączono,brak internetu"macie moze gg ?bedzie szybszy kontakt i wygodniej niz pisac i czekac na odpowiedzi;/

znalazlem takie cos 

"

Miałem podobną sytuację i po poszukiwaniach celem rozwiązania problemu znalazłem rozwiązanie polegające na wpisaniu przed loginem do neostrady na Funboxie 2 (dużymi literami) BEZ_OCHRONY_xxxxxx@neostrada.pl/ipv6. Przy czym xxxxx to właściwy login. Po wpisaniu i zapisaniu zmian na Funboxie problemu nie mam."

 

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

wifi dziala na laptopie a na telefonie juz nie

@tomkill3 a jak wejdziesz dalej w ustawienia zaawansowane masz opcje Prywatny DNS ?  Jeżeli tak to kliknij w ten wiersz i kliknij w Automatyczny . Mam inny telefon niż Twój ale może coś jest wspólnego.