Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

wifi dziala na laptopie a na telefonie juz nie

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 91
  • 143
  • 1

wifi dziala na laptopie a na telefonie juz nie

czesc,mam problem z wifi ,na laptopie dziala wifi a na smartfonie xiaomi mi6 juz nie na redmi note 2 tez nie ma wifi ,ktos wie gdzie moze byc problem ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

wifi dziala na laptopie a na telefonie juz nie

@tomkill3, daj ustawienia fabryczne, a potem sobie w zaawansowanych zmienisz hasło na swoje. Dodać telefon możesz z pozycji samego telefonu, wpisując jego kod PIN do panelu Funboxa, albo sparuj poprzez aplikację FunBox.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

58 ODPOW. 58

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 425
  • 1443
  • 13

wifi dziala na laptopie a na telefonie juz nie

Wygląda mi to na jakiś błąd pasma 2.4 GHz... Mało danych przedstawiłeś - kiepsko leczy się pacjenta przez telefon 🙂 Zmieniałeś hasło? Nazwę sieci? Przywracałeś router do ustawień fabrycznych? Czy telefony "widzą" twoją sieć?

Zacznij od podstaw -  zrób reset routera (odłącz od zasilania na 5 minut). Sprawdź czy działa.
Spróbuj ponownie dodać sieć WiFi na telefonach ale tym razem za pomocą WPS (w ustawieniach komórki - wifi - przytrzymaj dłużej na nazwie swojej sieci - powinieneś miec opcję - połącz za pomocą WPS - klikasz i na routerze wciskasz przycisk WPS). Sprawdź czy działa.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

wifi dziala na laptopie a na telefonie juz nie

A jaki masz router? Sprawdź jak masz ustawioną opcję dualband (2,4GHz + 5Ghz), oraz jaki masz protokół zabezpieczeń - najlepiej aby był ustawiony WPA/WPA2-PSK.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 91
  • 143
  • 1

wifi dziala na laptopie a na telefonie juz nie

Przechwytywanie.PNG


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 91
  • 143
  • 1

wifi dziala na laptopie a na telefonie juz nie

i to jest orange funbox predkosc internetu 10mb


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 91
  • 143
  • 1

wifi dziala na laptopie a na telefonie juz nie

ustawic na WPA/WPA2-PSK bo mam na mixed ale wifi mi dzialalo a teraz nie dziala


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

wifi dziala na laptopie a na telefonie juz nie

Tryb zabezpieczeń masz dobry, a telefony "widzą" sieć wi-fi, czy nie? Jeśli tak, to spróbuj zapomnieć sieć i połączyć się jeszcze raz. Dodatkowo restart routera i telefonów nie zaszkodzi.

 

(Osobiście nie polecam łączenia się przez WPS, bo nigdy nie wiadomo kto jeszcze się będzie chciał łączyć z naszym routerem.)


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 91
  • 143
  • 1

wifi dziala na laptopie a na telefonie juz nie

telefony widza siec wifi,wylaczylem funboxa i pozniej wlaczalem ,telefony resetowalem,zapomnialem siec i nic to nie dalo pisze mi na sieci"nie wykryto dostepu do internetu .nie mozna automatycznie przywrocic polaczenia"


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 91
  • 143
  • 1

wifi dziala na laptopie a na telefonie juz nie

to co teraz robic?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 91
  • 143
  • 1

wifi dziala na laptopie a na telefonie juz nie

Nacisnalem taki reset ze przywrocilo mi stare haslo na funboxie ,czy mam dac na stronie http://192.168.1.1/supportReset.html  ustawienia fabryczne?Przechwytywanie.PNG