Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie do modemu

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 129
  • 0

Podłączenie do modemu

Cześć,

Planuję sobie zorganizować Orange Love TV+Internet.

W ofercie widzę Funbox 2. Mam pytanie jak można podłączyć ów modem do internetu? 

W domu mam pociągnięty kabel internetowy w dogodnym miejscu, w opisie modemu widzę takie coś:

Umożliwia stały dostęp do sieci na analogowej linii telefonicznej.

Tutaj miałbym problem, bo musiałbym ciągnąć taki kabel przez całe mieszkanie.

 

Czy jest możliwość podłączenia kablem internetowym?

Proszę o pomoc i wyrozumiałość, nie znam się na tych tematach. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53343
  • 620

Podłączenie do modemu

@19yanaz90 tak jak pisaliśmy, kable eth czyli to, co miałeś ( choć te 6 żył nas zmyliło) można użyć jako telefoniczny. Jeśli nie jest domofoniczny i elektryczny, to jest ok. Trafiłeś na fajnego i ogarniętego technika, czego Co gremialnie życzyliśmy i stało się....😁

Czasem warto nas posłuchać, ale i tak ostatnie słowo należy do technika i do szczęścia...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

35 ODPOW. 35

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18428
  • 52691
  • 710

Podłączenie do modemu

@19yanaz90 jest możliwość, ale nie użyjesz już tego kabla do internetu, tylko będzie działał jako linia telefoniczna. Potrzebne będą dwie żyły z tego kabelka.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 129
  • 0

Podłączenie do modemu

Dzięki za odpowiedź. 

Pytanie czy będę potrzebował jeszcze tego kabla do internetu?

 

Bo moje rozumowanie jest takie:

1) podłączam się do modemu kablem telefonicznym, lub jak miałem wątpliwość kablem internetowym. 

Wolałbym dużo bardziej tą drugą opcję

Załączam teraz foto Funbox2, w które gniazdo powinien wejść ten kabel od internetu? 

Następnie

2) łączę się modem-dekoder za pomocą WI-FI lub jakiegoś krótkiego kabla internetowego, tak jak w opisie:

"Przewód Ethernet podłącz do dekodera do gniazda oznaczonego Modem i do modemu"

 

Internet w domu mam już z WiFI z modemu, więc nie potrzeba mi żadnych więcej kabli... 

Czy coś pomijam? 

 


FunBox2.PNG

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18428
  • 52691
  • 710

Podłączenie do modemu

@19yanaz90 przerobiony kabel internetowy, który pełni funkcję przedłużenia linii telefonicznej podłączasz do gniazda DSL. Najlepiej wydzielić dwie żyły i zaprasować wtyczkę RJ-11 lub zakończyć gniazdkiem telefonicznym na wtyczkę RJ-11, następnie podłączyć kabelkiem telefonicznym.

Port LAN 1 innym kablem internetowym podłączasz do dekodera lub jeśli to możliwe, łączysz przez WiFi.  

Jeżeli zasięg WiFi z routera pokrywa w zadowalającym stopniu mieszkanie, to więcej nie potrzeba przewodów routerów. 

 

edit:

Dla zaawansowanych:

W skrajnych przypadkach istnieje możliwość tak wykorzystać ośmio żyłowy kabelek internetowy, że do routera doprowadzam dwoma przewodami linię telefoniczną, pozostałe 4 przewody używam do portu LAN w routerze, jako sygnał internetowy, zostają wolne dwa przewody. Wadą rozwiązania, to maksymalna prędkość internetu to 10 Mbit/s, zaleta - nie trzeba komuś ryć mieszkania pod nowy kabelek.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53343
  • 620

Podłączenie do modemu

@19yanaz90 uporządkujmy: masz modem FB2 , gdzie linia dopięta jest do gniazda DSL. Dalej masz dekoder do IPTV który może być dopięty po kablu lub po wifi ( lepiej po kablu do jednego z gniazd LAN w switchu 4-portowym) . Kolejny kabel ethernet 8 zylowy masz ułożony w miejsce gdzie będzie miał stać telefon VoIP zasilany również z modemu. Dla transmisji ADSL jeśli podzielisz ów kabel ethernet na 2 transmisje ( żyły 1,2,3,6 na internet, a 7,8 na telefon VoIP) to powinno działać. Jednak to trzeba zrobić z głową i technicznie


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 129
  • 0

Podłączenie do modemu

Ok teraz zasadnicze pytanie.

Czy monter jak przyjdzie to ogarnie, żeby mi podłączyć wszystko kablem internetowym? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 129
  • 0

Podłączenie do modemu

Czym jest i do czego mi potrzebny ten telefon VoIP?

Jak kompletuję zestaw na Orange to jest tylko modem i dekoder.

Czy jakbym wziął i dopłacił za Orange Smart Box, zamiast Funbox 2, to ułatwiłoby jakoś sprawę?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53343
  • 620

Podłączenie do modemu

@19yanaz90 teoretycznie tak, ale to zależy od jego umiejętności i rzetelności. Żeby to zrobić prawidłowo to trzeba po jednej i po drugiej stronie kabla internetowego rozszyć go odpowiednio na gniazdkach RJ45 i drugim RJ11. Przewodem eth połączyć modem z gniazdem 45, a telefonicznym z gniazda VoIP do gniazdka RJ11. Z drugiej strony z gniazda RJ45 połączyć patchcord eth do kompa czy laptopa, a z RJ11 podłączyć do aparatu telefonicznego. Kabel i pary 1--6 rozszyć na gniazdku RJ45,a pary 7 i 8 wyciągnąć do gniazdka RJ11I. Prościej się wytłumaczyć nie da. Tylko max przepustowość na tak zrobionej sieci to 100Mb/ sek


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53343
  • 620

Podłączenie do modemu

@19yanaz90 jeśli nie planujesz telefonu stacjonarnego i go nie zamówisz ( pakiet net+IPTV+ VoIP) to po prostu nie będzie działał i niepotrzebne jest dzielenie kabla internetowego .

Możesz wziąć wtedy pakiet dwuuslugowy 2P 

Jeśli jednak chcesz wykorzystać pary 7,8 i sam sygnał do modemu nimi przesłać i postawić modem na końcu kabla internetowego z zachowaniem jego funkcjonalności jako komputerowy musisz postąpić tak jak pisałam wcześniej, tylko zamiast VoIP podłączyć linie jako przedłużenie tej, która masz obecnie


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 129
  • 0

Podłączenie do modemu

Nie, nie planuję telefonu domowego absolutnie.

 

A tak na mój chłopski rozum. 

Czy nie wystarczyłaby taka przejściówka jak na zdęciu? 

Z jednej strony wsadzam kabel internetowy RJ45, z drugiej strony kabel telefoniczny RJ11 i ów kabel telefoniczny po Bożemu, do modemu? 


Przejściówka.PNG