Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox problemy z WiFi

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 1

FunBox problemy z WiFi

Od chwili założenia światłowodu i funboxa 2 zaczęła się moja gehenna z netem. Pierwsze co zgłaszałem to kiepskie  WiFi - w odległości 9 m i przez jedną ścianę od urządzenia w normalnym bloku z płyty prędkość spadała do 2 Mb/s, praca w sieci lub drukowanie katorga 2 min na stronę (mój stary router miał zasięg z 6 piętra na parking po drugiej stronie ulicy i nawet tam dało sie skorzystać z netu).

Po odwiedzinach 6 techników byłem już na tyle mądry że:

1) słaby sygnał jest dlatego żeby mnie głowa nie bolała (technicy nr 5),

2) Orange dostarcza mi sygnał do lokalu i nigdzie w umowie nie mam zapisane że ma być w całym 60m mieszkaniu (technik nr 6)

3) mimo, że technik nr 4 podłączył mi mój własny router po wyłączeniu kompa podłączonego na sztywno blokuje karty sieciowe, trzeba usunąć ruter i restartować wszystko.

4) jak chcę mieć lepszy zasięg to muszę sobie kupić extendery za 299 zł od orange

5) sygnał na sztywnym łączu może znikać na 5-10 s tak średnio co godzinę (zależy od jakiegoś widzimisię routera) co przy pracy na zewnętrznych serwerach wywala efekty pracy z np 40 minut.

6) Problem powyżej może rozwiązać poruszanie kabelkami ???? okazuje się że nie.

Mam łącze z którego mogę korzystać co najwyżej np do oglądania filmików na youtubie, a technicy i orange ma w dd.. wszystko i przysyła kolejnych nic nie mogących i nic nie wiedzących monterów przy czym efekt jest zerowy.

Poradźcie coś mądrego inaczej wystawiam cały ten chłam za drzwi niech zabierają na złom bo tylko tam sie nadaje.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 1

FunBox problemy z WiFi

I naprawiło sie "samo" po kilku dość niemiłych telefonach ktoś na górze doszedł do wniosku, że coś jest na rzeczy i się zmieniło. Fachowiec nie przybył, a zrywanie się skończyło, znaczy problem leżał gdzieś w "słiczu" lub jakiejś źle podłączonej wtyczce w serwerze. Generalnie problem na razie rozwiązany połowicznie tzn. stałe łącze nie zrywa, WiFi dzięki temu, że załatwiłem sobie extender też jakoś hula. Szkoda, że dojście do takiego stanu kosztowało mnie 10 zarwanych dniówek na wizyty "fachowców" (te co się odbyły i te na które sie umawiali, a nie przyszli) około 30 telefonów na infolinię i do coraz ważniejszych osób plus około miesiąc nerwów, o zerwanej współpracy z jednym klientem nie wspomnę.

Dziekuję za dobre rady i podpowiedzi.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

FunBox problemy z WiFi

Kolego @Kramag  - te 9metrów to nie jest takie jednoznaczne szczególnie w bloku.

 Jeżeli ściana działowa gipsówka to ok, pójdzie sygnał bez problemu przez kilka takich ścianek. Ale jak trafisz na grubszą ścianę nośną a jeszcze dodatkowo z gęstym zbrojeniem to możesz zapomnieć że wifi przez to przejdzie!

  Zacznij od tego  że sprawdź na którym kanale masz wifi, zobacz zajętość kanałów i zmień numer kanału na jakiś wolny.

 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

FunBox problemy z WiFi

@Kramag, sprawdź również częstotliwość na jakiej pracuje ruter...czy masz odhaczone obie, 2,4GHz i 5GHz. Miałem podobny problem na 2,4GHz. U mnie pomogło włączenie opcji "mieszanej".

 

funbox 5MgH.jpg

 

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 1

FunBox problemy z WiFi

Dziękuję za zainteresowanie, niestety wszystko to już przeszedłem WiFi Analizer łażenie z tabletem szukanie najlepszego kanału, wyłączanie częstotliwości itp. Dodam co do ściany, że download wynosi 2-5 Mb/s upload 9-10 Mb/s i to z kiepskiego tabletu Acera wiec już chyba to mówi wiele o jakości anteny i sygnału Funboxa 2.0.

Dodam, że po dzisiejszej interwencji po raz kolejny czekam na technika zgodnie z deklaracjami biura obsługi ma być dzisiaj między 16 a 17.

Jak uczy doświadczenie mimo jasnego określenia że jestem dostępny dopiero po 15.30 przyjdzie za dwa dni i to o 13 bo przecież nie mam co robić tylko czekać całymi dniami.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

FunBox problemy z WiFi

Niemniej dziwne zachowanie...download mniejszy od uploadu, ale ok...spróbuj może rozwiązania z tąd. Pomimo tego że połączenie od dostawcy nie ma nic wspólnego z wewnętrznym wi-fi, rozwiązanie to może zadziała. Faktem jest też to że jakość transmisji FunBoxów i LiveBoxów nie powala na kolana.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 1

FunBox problemy z WiFi

Załozyłem extendery czy jak tam zwał (dostałem od przedstawiciela za free w ramach promocji bo rachunki płacę dość wysokie) Wifi działa dobrze znaczy tam gdzie było 2 jest 36 Mb/s, zaznaczę, że żaden technik nie zaproponował. Teraz problem pozostał z kablem bo serwer na którym pracuję jak traci łącze to mnie wywala i robotę muszę przesyłać od nowa po kolejnym logowaniu. Dodatkowo jak rozłączyło syna na Steamie podczas wymiany to gość go okradł z jakichś rzeczy na 30 euro, a w sieciówce ma bana za wylogowywanie podczas rozgrywki.

W domu pracują 4 kompy z czego tylko 1 do szybkiego przesyłu danych ma sztywne łącze i teraz właśnie z nim jest problem bo wysłanie do serwera filmu 30Gb po wifi trochę trwa.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 1

FunBox problemy z WiFi

Speedtest działa, IPv 6 włączone od dawna karta sieciowa obsługuje do 1,0Gb/s

WiFi 802.11 n czyli do 75 Mb/s. Na najszybszym kompie procesor i5, karta graficzna GeForce 1020, dysk 2TB + SSD256GB na wszystkich kompach winda 10 wszystkie programy aktualizacja automat, chyba już lepiej się nie da.

 

Anonim

Nie dotyczy

FunBox problemy z WiFi

@Kramag@mabud73Ja wyciągnąłem z szafy funbox 2.0 i wykonałem, test po wifi 2.4Ghz na odległości 14 m dwie ściany po 60cm a posiadam internet do 80Mb/s 

http://www.speedtest.net/my-result/5923957728


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 1

FunBox problemy z WiFi

Zrzut Speedtest.jpg

 

 

Anonim

Nie dotyczy

FunBox problemy z WiFi

@Kramag te sam test i lepszy mam wynik laptop Asus R556LJ Windows 10 procek I3 dysk Samsunga  SSD 120 ram 8GB

Przechwytywanie.PNG