Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie do modemu

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Podłączenie do modemu

@19yanaz90  typowy kabel ethernet to skrętka 8 żyłowa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13074
  • 53662
  • 626

Podłączenie do modemu

@19yanaz90  tutaj @slav72  ma rację, bo kabel komputerowy to 8 żył skróconych odpowiednio w 4 pary. Jeśli Twój ma tylko 6 żył, to jest telefoniczny i nie za bardzo się nadaje do internetu


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 129
  • 0

Podłączenie do modemu

Sorry, ale teraz to już w ogóle nic nie rozumiem. Cały czas mi sugerują na support Orange, infolinii, czacie, że lepiej podłączyć modem przez kabel telefoniczny, a nie Ethernet, ja się stresuję, że mam internetowy, bo powinienem mieć raczej telefoniczny. A teraz piszesz, że mam kabel telefoniczny i to jest źle.. 


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Podłączenie do modemu

@19yanaz90 Cześć. Proponuję poczekać na technika, który na miejscu sprawdzi co się dzieje. Podłączy się do tego co jest albo zaproponuje inne rozwiązanie. Więc nic nie rozdzielaj. Po prostu zostaw jak jest. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Podłączenie do modemu

@19yanaz90  jeśli dobrze rozumiem to ten kabelek który masz fizycznie położony w domu ma służyć tylko i wyłącznie do połączenia gniazdko - modem, jeżeli tak to w zupełności wystarczy, technik wyodrębni z niego dwie żyły które będą wykorzystane do tego połączenia. Tak jak mówi @sebaswiderski nic nie rób z tym i czekaj na montera.

PS.

W moim poprzednim poście odniosłem się do tego jak powinien wyglądać kabelek ethernet, gdyż sugerowałem się połączeniem na linii modem - dekoder. Sorki za nieścisłość, nie doczytałem o jakie połączenie chodzi 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13074
  • 53662
  • 626

Podłączenie do modemu

@19yanaz90 jeśli chcesz wykorzystać ten kabel do podłączenia linii do modemu to ok . Natomiast jeśli do podłączenia dekodera do modemu, to nie spełnia wymogów ethernet. Wszystko byłoby jasne, gdybyś zamieścił plan sytuacyjny, jak proponowałem...warto też, abyś pokazał jak on wygląda, bo czasem instalowano kabel domofoniczny/ alarmowy, który nawet nie nadaje się do przedłużenia linii


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 129
  • 0

Podłączenie do modemu

Może faktycznie się nieprecyzyjnie wypowiedziałem. Tak to jest kabel, który idziesz przez całe mieszkanie, wychodzi ze ściany, w środku widać 6 żył I chcę nim podpiąć modem. Potem będę potrzebował kabel Ethernet, żeby połączyć modem z dekoderem. Taki kabel chyba monter powinien dostarczyć? No nic, teraz mnie nie ma, będę za 2 tygodnie, 28 przyjdzie monter i dam znać czy poszło zgodnie z planem. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Podłączenie do modemu

@19yanaz90  kabelek ethernet krótki bo krótki - 1 metrowy znajduje się w zestawie z modemem, jeżeli będziesz potrzebował dłuższego to technicy posiadają takie na stanie lub zarobią Ci na miejscu (oczywiście za dodatkową opłatą) albo zakup na własną rękę.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13074
  • 53662
  • 626

Podłączenie do modemu

@19yanaz90 teraz rozumiem. Powinno być ok. O kablu Ethernet dogadasz się z monterem bez względu na to czy długi czy krótki


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Podłączenie do modemu

@19yanaz90 W pudełkach z modemem i dekoderem, znajdują się kable eth. Zakładając, że takie długości będą dla Ciebie ok w kontekście podłączanych urządzeń.