Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 21
  • 0

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)

Witam, potrzebuje pomocy jak uruchomić iptv na routerze ASUS GT-AX6000?

Sam internet udało się skonfigurować po vid 35

 natomiast iptv totalnie nie umiem ustawić słyszałem o "zbridżowaniu" vlan'ów 838 i 839 natomiast nie umiem znaleźć opcji aby utworzyć vlan bridge w tym routerze. a jak wpisałem w kategorii "iptv" vid 839 to nadal nie działało pozatym po wpisaniu vid 35 oraz vid 839  wyłączała mi się opcja "Odblokować routing pakietów multicast" czy ktoś się z tym mierzył i może pomóć?

 

Dodam jeszcze że dekoder który próbuje skonfigurować to IWU 200

A w drugim pokoju mam inny "starszy" na kartę i po wejściu na kanał 996 na dekoderze IWU 200 to stan usługi czy tam zakładka "moje urządzenia" wykazuję że problem jest po stronie tego dekodera na kartę od orange. Że posiada nie aktualną listę kanałów. Czy ktoś może coś doradzić w tej kwestii? Nie mam totalnie pojęcia jak to zrobić żeby telewizja działała, internet śmiga i to super a tv już ustawić nie potrafię..

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)

@Bunny33 

Problem polega na tym, że w instrukcji tego sprzętu jest napisane:

 

4.4.4 IPTV

Ruter bezprzewodowy obsługuje połaczenia z usługami IPTV udostępniane przez usługodawcę internetowego lub sieć LAN. Zakładka IPTV zawiera ustawienia konieczne do konfiguracji pozycji IPTV, VoIP, multiemisji i UDP dla danej usługi. W celu uzyskania konkretnych informacji dotyczących usługi należy skontaktować się z usługodawcą internetowym.

 

Tyle instrukcja. Ale niestety usługodawca internetowy, w tym wypadku Orange, nie udziela tych "konkretnych informacji" i nie wspiera obsługi tego sprzętu. Wszelkie domysły co gdzie wpisać i dlaczego to a nie co innego pozostaną domysłami. Może być tak, że na tym ruterze tej wersji IP TV nie da się uruchomić.

Z oczywistych oczywistości to obsługa protokołu multicast oraz IGMP Snooping muszą być włączone. Poza tym trudno coś pewnego podpowiedzieć.

Na Twoim miejscu wymieniłbym wszystkie dekodery na Stream 4k i miałbym święty spokój.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 21
  • 0

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)

Zerkałem już i nie wiem jak to zrobić;/ 

 

___________

* Poprawiłem czytelność wpisu - Wiktor


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)

@Bunny33Zgodnie z rycinami.. Lepiej nie wytłumaczę. Trzeba tylko VLAN-y Orange uwzględnić.

Każde takie konfigurowanie na routerze z rynku jest pionierskie i trudno dać gotową receptę


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 21
  • 0

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)

Tylko pytanie gdzie te vlany wpisać o to jest pytanie, ponieważ totalnie nie wiem jak je zbridgować na tym routerze, i potem nie wiem totalnie jak je podpiąć pod port w którym jest podpięty dekoder, może uda się jakoś pomóc? Chciałbym to mieć już za sobą i nie męczyć się z tym 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 21
  • 0

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)

dual wanoff.pngiptv.pngipv6.pngvlan.pngTak to u mnie wszystko wygląda.wan.png


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)

@Bunny33 

Problem polega na tym, że w instrukcji tego sprzętu jest napisane:

 

4.4.4 IPTV

Ruter bezprzewodowy obsługuje połaczenia z usługami IPTV udostępniane przez usługodawcę internetowego lub sieć LAN. Zakładka IPTV zawiera ustawienia konieczne do konfiguracji pozycji IPTV, VoIP, multiemisji i UDP dla danej usługi. W celu uzyskania konkretnych informacji dotyczących usługi należy skontaktować się z usługodawcą internetowym.

 

Tyle instrukcja. Ale niestety usługodawca internetowy, w tym wypadku Orange, nie udziela tych "konkretnych informacji" i nie wspiera obsługi tego sprzętu. Wszelkie domysły co gdzie wpisać i dlaczego to a nie co innego pozostaną domysłami. Może być tak, że na tym ruterze tej wersji IP TV nie da się uruchomić.

Z oczywistych oczywistości to obsługa protokołu multicast oraz IGMP Snooping muszą być włączone. Poza tym trudno coś pewnego podpowiedzieć.

Na Twoim miejscu wymieniłbym wszystkie dekodery na Stream 4k i miałbym święty spokój.

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 21
  • 0

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)

Spróbuję to zrobić przez zarządzalnego switcha i tam ustawie vlany oraz igmp snooping, może tak się uda to zrobić.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)


@Bunny33napisał(-a)

Spróbuję to zrobić przez zarządzalnego switcha i tam ustawie vlany oraz igmp snooping, może tak się uda to zrobić.


Switch wstawisz przed ruter?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 21
  • 0

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)

Prawdopodobnie tak, jeszcze pokombinuje ale na stronie trzepak  jest schemat jak to zrobić