Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 54
  • 0

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)


@j131napisał(-a)

Z oczywistych oczywistości to obsługa protokołu multicast oraz IGMP Snooping muszą być włączone. Poza tym trudno coś pewnego podpowiedzieć.

Na Twoim miejscu wymieniłbym wszystkie dekodery na Stream 4k i miałbym święty spokój.

 


A to Stream 4K inaczej "pobiera" IPTV niż te stare gdzie trzeba bawić się z VLANami, Priority 5 i IGMP?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2208
  • 12376
  • 57

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)

@max121  korzysta tylko z Internetu > jak komputer,😃

Nie trzeba w routerze ustawiać VIAN  więc karzdy routrr podejdzie 😎


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5963
  • 24256
  • 204

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)


@max121napisał(-a)

@j131napisał(-a)

Z oczywistych oczywistości to obsługa protokołu multicast oraz IGMP Snooping muszą być włączone. Poza tym trudno coś pewnego podpowiedzieć.

Na Twoim miejscu wymieniłbym wszystkie dekodery na Stream 4k i miałbym święty spokój.

 


A to Stream 4K inaczej "pobiera" IPTV niż te stare gdzie trzeba bawić się z VLANami, Priority 5 i IGMP?


Tak, pisałem o tym wielokrotnie. Przeprowadziłem obszerne badania porównawcze i jestem absolutnie pewien że na dziś tak to wygląda.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2019
  • 9756
  • 80

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)

@j131 Próbowałeś odpalić Streama poza siecią lokalną? Na przykład podłączając do WiFi z telefonu. Ciekawe czy można go zabrać gdzieś ze sobą czy będzie problem z uwierzytelnieniem?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 21
  • 0

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)

Nie próbowałem, po wifi jedynie jak próbowałem łączyć to przyciskiem wps, lecz na nic się to zdało zupełnie jakby nie potrafiło wyszukać sieci.  

 

Co do tych dekoderów stream 4k, są one ogólnie lepsze od tego IWU 200? czy na czym polega różnica?  Oraz czy jakbym zmienił dekodery na stream 4k obydwa czy mie musiałbym podpisywać w routerze tych vlanów 839,838?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)


@Samotnicknapisał(-a)

@j131 Próbowałeś odpalić Streama poza siecią lokalną? Na przykład podłączając do WiFi z telefonu. Ciekawe czy można go zabrać gdzieś ze sobą czy będzie problem z uwierzytelnieniem?


Według mnie wszystkie te pudełka mają takie same bądź prawie takie same "bebechy" tylko w innym opakowaniu i teoretycznie skoro u innych opów tak można to czemu nie w Orange...🤔 (napisałem teoretycznie gdyż sprzęt nie powinien stanowić problemu, ale oprogramowanie (brand operatorski) już może być przeszkodą).


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5963
  • 24256
  • 204

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)


@Samotnicknapisał(-a)

@j131 Próbowałeś odpalić Streama poza siecią lokalną? Na przykład podłączając do WiFi z telefonu. Ciekawe czy można go zabrać gdzieś ze sobą czy będzie problem z uwierzytelnieniem?


Próbowałem, nie działa. FunBoxa nie wymaga, ale łącze musi być to z umowy.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5963
  • 24256
  • 204

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)


@Bunny33napisał(-a)

...

czy jakbym zmienił dekodery na stream 4k obydwa czy mie musiałbym podpisywać w routerze tych vlanów 839,838?


Tak, przecież wyraźnie to napisałem. To jest sprawdzone eksperymentalnie. Co do różnic i opisów dekoderów to jest przecież cały dział na NO. Poczytaj tam, nie widzę powodu żeby to samo wypisywać wielokrotnie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)


@j131napisał(-a
Próbowałem, nie działa. FunBoxa nie wymaga, ale łącze musi być to z umowy.

Czyli jednak "kaganiec" przez Orange nałożony...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5963
  • 24256
  • 204

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)


@slav72napisał(-a)

@j131napisał(-a
Próbowałem, nie działa. FunBoxa nie wymaga, ale łącze musi być to z umowy.

Czyli jednak "kaganiec" przez Orange nałożony...


W sensie że nie da się zrobić czegoś niezgodnego z umową? No nie da się. Na łączach obcych pozostaje do dyspozycji TV GO.