Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)

@j131  chyba nie do końca niezgodne z umową, przecież za usługę  tv płacisz Orange, co za różnica na czyim łączu internetowym. Taki przykład masz wykupioną samą usługę tv w Orange (nie wiem czy tak można, nigdy nie zagłębiałem się w temat ale załóżmy że tak można) to nic nie obejżysz bo masz internet od innego operatora...

Edyta:

Zagłębiłem się troszkę w temat i samej tv od pomarańczy nie da rady więc powyższy mój wywód jest bez sensu...

PS.

Włodarze z Orange mogliby się zastanowić nad uwolnieniem usługi telewizyjnej, być może zdobyliby więcej klientów. Widać wolą mieć monopol...


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 54
  • 0

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)


@j131napisał(-a)

@max121napisał(-a)

@j131napisał(-a)

Z oczywistych oczywistości to obsługa protokołu multicast oraz IGMP Snooping muszą być włączone. Poza tym trudno coś pewnego podpowiedzieć.

Na Twoim miejscu wymieniłbym wszystkie dekodery na Stream 4k i miałbym święty spokój.

 


A to Stream 4K inaczej "pobiera" IPTV niż te stare gdzie trzeba bawić się z VLANami, Priority 5 i IGMP?


Tak, pisałem o tym wielokrotnie. Przeprowadziłem obszerne badania porównawcze i jestem absolutnie pewien że na dziś tak to wygląda.


Zanczy co -> tylko wpiąć? I tyle? Mam jeden z dekoderów IPTV z UPC i tam faktycznie tylko się wpina a dekoder sprawdza jedynie czy jest w sieci UPC. Jak jest to wszystko działa. Nie trzeba cudować z jakimiś VLANami i innymi bzdurami.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22235
  • 183

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)

Tak, tylko wpiąć, albo połączyć przez WiFi. Może być dowolny AP w LAN, i nawet może być w podsieci za podwójnym NAT. Przy dobrym sygnale da się używać nawet bezprzewodowo, choć dużo wtedy zależy od jakości tego AP.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Konfiguracja IPTV przez router ASUS GT-AX6000 (Zmiana z Funbox 6)

Witam, 
pisałeś, że udało ci się skonfigurować ruter i net działa napisałbyś dokładnie jak to zrobić ?