Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 : laptop nie widzi sieci wifi

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 : laptop nie widzi sieci wifi

@MAXIMA_Ino  dobrze że udało się rozwiązać problem, rozumiem że oprócz wyłączenia wifi 6 w funboxie aktualizowałeś również sterowniki w laptopie. Tak z czystej ciekawości (gdyż lubię dociekać) czy po aktualizacji owych sterowników próbowałeś z powrotem włączyć wifi 6 i co się wtedy działo, czy znów był problem z wifi w lapku?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Funbox 6 : laptop nie widzi sieci wifi

Sterownika nie aktualizowałem, bo niby nowszego do tej karty nie ma. Na stronie MSI też nie ma nowszego. Pomogło po prostu wyłączenie standardu WiFi 6 w paśmie 2,4GHz. Poza tym karta WiFi w tym lapku nie obsługuje w ogóle pasma 5GHz 😞 i jak się okazało pasmo 2,4GHz obsługuje w standardzie WiFi5. Najważniejsze, że działa 😀

Pozdrawiam. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 22058
  • 181

Funbox 6 : laptop nie widzi sieci wifi

@MAXIMA_Ino: w sumie to nie tyle rozwiązałeś problem co go zacząłeś diagnozować po czym obszedłeś. Jak zauważył @slav72 , co zresztą jest naturalne, WiFi 6 nie powinien przeszkadzać Twojemu laptopowi w nawiązywaniu połączenia w niższym standardzie. Wyłączając go permanentnie rezygnujesz z części funkcjonalności za którą płacisz, ale skoro Tobie to nie przeszkadza i uważasz sprawę za zamkniętą to faktycznie nie ma co drążyć.

🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Funbox 6 : laptop nie widzi sieci wifi

Niestety nie zgodzę się z przedmówcami. Wi-fi 6 tylko na papierze i na zasadzie standardów jest 100% zgodny ze wcześniejszymi standardami wifi. Niestety w praniu już po masowych komercyjnych wdrożeniach okazało się, że zgodności nie ma wszędzie. Więc dlatego wiele routerów wi-fi 6 ma opcję na wyłączenie tego. Polecam lekturę technicznych artykułów na ten temat, w szczególności z ostatniego pół roku.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 22058
  • 181

Funbox 6 : laptop nie widzi sieci wifi

@Piotrekk85: to bardzo interesujące co piszesz, nie wiedziałem o tym. Ale leniwy jestem, mógłbyś podesłać jakiegoś linka na początek? Wujek Google jest w temacie tak zaszumiony reklamami że trudno wyłuskać coś sensownego...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Funbox 6 : laptop nie widzi sieci wifi

@Piotrekk85 się podłączam do prośby @j131 ...


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 9
  • 1

Funbox 6 : laptop nie widzi sieci wifi

Super. Dzwoniłem do wsparcia Orange i rozkładali ręce. kazali wymieniać funbox, wzywać experta oczywiscie odpłatnie. A wystarczył jeden klik i wszystkie stare urządzenia działają. Wstyd Orange ze nie potraficie pomóc w prostej sprawie